49 Zurab Kvlividze St, Tbilisi, Georgia
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

گواهی عدم سوپیشینه برای اقامت گرجستان

گواهی عدم سوپیشینه برای اقامت گرجستان

گواهی عدم سوپیشینه برای اقامت گرجستان

گواهی عدم سوپیشینه برای اقامت گرجستان یکی از مدارک اصلی درخواست اقامت می باشد. در ابتدا باید بدانید که برای دریافت این گواهی برای اتباع ایرانی دو روش وجود دارد:

روش اول از طریق پلیس +10 در داخل ایران : در این روش ابتدا به یکی از دفاتر خدمات پلیس +10 مراجعه کرده و درخواست صدور گواهی عدم سوپیشینه می کنید. پس از آماده شدن این گواهی ، باید به یکی دفاتر دارالترجمه رسمی مراجعه کنید و درخواست ترجمه رسمی این گواهی به زبان انگلیسی با تایید وزارت امورخارجه و دادگستری را دهید. پس از آماده شدن ترجمه مدرک به همراه تاییدیه های لازم ، این مدرک را به همراه خود به گرجستان می‌آورید ، سپس باید به سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس یا باتومی مراجعه کرد و در بخش کنسولگری پس از ارائه مدارک لازم (تکمیل فرم درخواست مربوطه – فیش واریزی 13 یورو به حساب سفارت – مدارک ترجمه شده)، منتظر آماده شدن گواهی عدم سوپیشینه خود باشید لازم به ذکر است که این مدرک به زبان گرجی صادر می شود.

نکته:

✔️ این گواهی دارای شش ماه اعتبار است.

✔️ گواهی عدم سو پیشینه پس از صدور می تواند مستقیما در پرونده شما برای دریافت اقامت قرار گیرد و نیاز به تاییدیه دیگری ندارد.

روش دوم درخواست گواهی عدم سوپیشینه برای اقامت گرجستان از داخل سفارت ایران در گرجستان: این کار بیشتر برای افرادی پیشنهاد می شود که برای ورود به کشور منعی دارند یا به هر دلیلی امکان و زمان سفر را ندارند ، چرا که مدت زمان آماده شدن آن بسیار طولانی تر از روش اول است. در این روش ابتدا درخواست کننده وارد سامانه تاک شده و در آن ثبت نام کند و پس از دریافت کد رهگیری می تواند به سفارت مراجعه کرده و پس از تکمیل مدارک (تکمیل فرم درخواست مربوطه – 2 فیش واریزی مجزا 18 یورویی) نسبت به اخذ نوبت برای انگشت نگاری اقدام نماید و پس از انجام انگشت نگاری می تواند منتظر آماده شدن گواهی عدم سوپیشنه باشد که در این حالت که پس از آماده شدن فقط با ارائه کپی پاسپورت جواب سوپیشینه به زبان گرجی صادر خواهد شد.

نکته:

✔️ این گواهی دارای شش ماه اعتبار است.

✔️ این گواهی پس از صدور می تواند مستقیما در پرونده شما برای دریافت اقامت قرار گیرد و نیاز به تاییدیه دیگری ندارد.

✔️در این روش آماده شدن سوپیشینه معمولا بین 2 تا 4 ماه زمان می برد ، چرا که پس از انگشت نگاری در سفارت مدارک بین چندین اداره مربوطه در ایران گردش می کند تا تاییدیه های لازم را دریافت نماید و مجددا به سفارت ارجاع شود.

فیلترها
Sort
display