49 Zurab Kvlividze St, Tbilisi, Georgia
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

کوتایسی

کوتایسی

کوتایسی

کوتایسی (معروف به شهر رزها ) یکی از قدیمی ترین شهرها در جهان است که از لحاظ جمعیتی و اهمیت در گرجستان در رتبه ی دوم قرار می گیرد. این شهر در فاصله ی 221 کیلومتری غرب پایتخت قرار دارد و بر روی رودخانه ی ریونی و مرکز منطقه ی غربی ایمرتی می باشد. شهر کوتایسی دارای فرودگاه بین المللی می باشد که روزانه پروازهای متعددی به اقصی نقاط جهان بخصوص اروپا دارد.

مراکز و جاذبه های تفریحی کوتایسی :

بازار سنتی کوتایسی :

یک مکان عالی برای گردشگران جهت بازدید و آشنایی با انواع میوه ها، سبزیجات ، ادویه جات و گوشت و دیگر محصولات سنتی گرجستان در فضایی بسیار سنتی و جذاب با ورودی از مجسمه های قرمز رنگ ochre . تمامی محصولات قابل عرضه در این بازار از تولید به مصرف می باشند و عموماً توسط خود تولید کننده ها به فروش می رسند که این امر از طرفی باعث قیمت تمام شده ی ارزان محصولات و از طرف دیگر محصولات به سرعت و تازه به دست مصرف کننده می رسند.

بازار سنتی کوتایسی
شهر کوتایسی
کلیسای باگراتی :

این کلیسا در بین برترین بناهای تاریخی گرجستان قرار دارد. بنای این کلیسا در قرن 11 در زمان پادشاهای باگرات سوم ساخته شده است. در زمانی که تفلیس توسط امپراطوری ایران به مدت 400 سال اشغال شده بود، کوتایسی به عنوان پایتخت امپراطوری گرجستان شناخته می شد. کلیسا بر بالای بلندی های سمت راست رودخانه ی ریونی قرار دارد. و از تمامی نقاط شهر قابل رویت است. همچنین از مکانی که کلیسا قرار دارد می توانید یک منظره ی کامل از شهر کوتایسی را ببینید. در قرن 17 بنای کلیسا به دلیل انفجار در وضعیت بسیار بدی قرار گرفت و بین سالهای 2009 تا 2012 بازسازی کامل انجام شد. برای این بازسازی از سنگهای قدیمی تا جدید و کمی استیل استفاده شد. در سال 1994 این کلیسا به لیست آثار میراث جهانی یونسکو پیوست. هر یکشنبه از ساعت 9 صبح تا 2 بعد از ظهر مراسمات مذهبی و دعا برقرار است و بازدید کننده گان به صورت رایگان می توانند به تماشای این مراسمات بنشینند. کلیسای باگراتی معروف ترین مکان برای مراسمات ازدواج مردم کوتایسی می باشد که اگر خوش شانس باشید می توانید مراسمات سنتی عروسی مردم این منطقه را در آخر هفته ها در این کلیسا ببینید.

کوتایسی
غارهای کوتایسی

غارهای Prometheus و Sataplia:

این دو غار در منطقه ی حفاظت شده ی ایمرتی قرار دارند و بسیار به هم نزدیک هستند و در یک روز میتوان از هر دو غار بازدید کرد. غار پرومتئوس دارای استالاگمیت ، آبشارهای متعدد ، رودخانه های زیر زمینی و دریاچه است که همگی در طول 1.4 کیلومتر پیاده روی و قایق سواری در زیر زمین قابل مشاهده هستند. غار ساتاپلیا به وجود رد پاهای متعدد انواع دایناسور در آن معروف و شناخته شده است. با بازدید از این غار میتوانید در مورد انواع دایناسورهایی که در این منطقه زندگی می کرده اند آشنا شوید . در این مجموعه رستوران و جاذبه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید همزمان با صرف غذا و استراحت ،از مناظر دیدنی و جنگلهای نیمه گرمسیری لذت ببرید.

دره ی Okatse و آبشار Kinchkha :

این دو مکان در حوضه ی رودخانه ی اوکاتسه هستند. برای رسیدن به دره ی اوکاتسه باید از جنگلهای دادیان واقع در روستای گوردی عبور کنید و در آخر این مسیر ، ورودی منطقه ی دره ی اوکاتسه قرار دارد. با پرداخت 5 لاری می توانید وارد محوطه شوید و از مسیر ساخته شده ی فلزی در ارتفاع 800 متری بر فراز دره ی اوکاتسه عبور کنید و از تماشای زیباییهای رودخانه ی اوکاتسه از بالا لذت ببرید. آبشار کینچخا نیز در این منطقه قرار دارد و در این آبشار ،آب از ارتفاع 70 متری به داخل دره سرازیر می شود.در فاصله ی 5 کیلومتری دره و 2 کیلومتری آبشار ، دریاچه ی زیبای لومینا قرار دارد. این دریاچه در قلب جنگل جای دارد که میتوانید در آن شنا کنید و به صدای زیبای طبیعت گوش بسپارید. این منطقه برای ایجاد کمپ تفریحی و شب خوابی در طبیعت بسیار مناسب است.

کوتایسی گرجستان

باغ گیاه شناسی کوتایسی :

باغ گیاه شناسی کوتایسی در میانه ی قرن 19 تأسیس شد و دارای حدود 700 گونه ی گیاهی شامل درخت و درختچه است. شگفت انگیز ترین گونه ی گیاهی در این باغ ، یک درخت بلوط400 هزار ساله است که تبدیل به یک عبادتگاه شده است. این درخت ارتفاعی بالغ بر 45 متر و قطر 2 متری دارد. سوراخی که در این درخت به عنوان عبادتگاه استفاده می شود حدود حجمی یک چهارم درخت است و سه نفر را در خود جای می دهد. نکته ی جالب اینجاست که این سوراخ و فضای خالی باعث مرگ درخت نشده است. این باغ بسیار جای آرامی است و برای استراحت و پیاده روی فضای فوق العاده خاصی می باشد. در تابستان ها افراد بومی برای فرار از گرمای تابستان به این باغ می آیند و از سینمای فضای باز و کنسرت های محلی گرجی در این باغ استفاده می کنند.

شهر کوتایسی گرجستان

استراحتگاه Tskaltubo ::

Tskaltubo یکی از قدیمی ترین استراحتگاه ها (Resorts) در دنیاست. این مکان به وجود اسپا با آب های زیر زمینی معروف است. این هدیه ی طبیعت ، آب زندگی نام گرفته است، و برای تسکین درد، پیشگیری و به طور کلی درمان خیلی از بیماری ها بکار می رود. به طور معمول پیشنهاد می شود که 14 تا 21 روز برای درمان و استراحت در این مکان بمانید. در این محوطه یک پارک زیبا و دریاچه ی مصنوعی کوچک و یک کافه بار به همراه تراس وجود دارد که می توانید یک استراحت خنک در گرمای تابستان را در این مکان تجربه کنید.

موزه ی ملی کوتایسی :

موزه ی ملی کوتایسی (Niko Berdzenishvili) در سال 1921 تأسیس گردیده است و بیش از 150 هزار قلم از آثار و اشیا فرهنگی و میراث گرجستان از عصر برنز ، اکتشافات باستانی از غرب گرجستان ، نمونه های نادر گرجی ، رمی ، تاریخ بیزانس شرقی ، اشیا نادر استفاده ی روزمره و .... در آن قرار دارد. این موزه در 10 بخش و 2 طبقه برای بازدید عموم همه روزه فعال است.

کوتایسی
فیلترها
Sort
display