11 Merab Aleksidze St, T'bilisi
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

کشاورزی در گرجستان

کشاورزی در گرجستان

کشاورزی در گرجستان

یکی از بهترین موضوعات اقتصادی سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در گرجستان است . تنوع خاک های حاصلخیز، تنوع آب و هوایی ، حمایت های دولت ، تقاضای داخلی و بازارهای صادراتی ، هزینه های پایین تولید ، هزینه های پایین انرژی در مقایسه با بسیاری از کشورها ، زمین های استیجاری ارزان و حقوث بسیار کم نیروی کار ، سرمایه گذاری کشاورزی در گرجستان را برای سرمایه گذاران خارجی برای جذاب می کند. در زمان اتحاد جماهیر شوروی بخش اصلی فرآورده های غذایی و کشاورزی پانزده کشور مستقل زیر سلطه توسط کشورگرجستان تأمین می گردید که معادل یک سوم از کل تولید ناخالص داخلی این اتحادیه بوده است. در آن زمان یک چهارم نیروی کار در بخش کشاورزی در گرجستان فعالیت داشته اند.

کشاورزی در گرجستان

پادکست صوتی کشاورزی در گرجستان

جاذبه های سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در گرجستان

- قابلیت تولید و کشت انواع محصولات زراعی و باغی به سه دلیل تنوع خاک های حاصلخیز (49 گونه مختلف خاک) ، تنوع آب و هوایی (22 منطقه آب و هوایی مختلف) ، تنوع توپوگرافی و ارتفاعی زمین های کشاورزی (39 درصد زمین ها در ارتفاع 500 از سطح دریا ، 29 درصد زمین ها در ارتفاع 1000 متر از سطح دریا ، 21 درصد زمین ها در ارتفاع 1500 متر از سطح دریا و 11 درصد زمین ها در ارتفاع بیش از 1500 متر از سطح دریا ) باعث شده است که کشاورزی در گرجستان دارای قابلیت کشت همه نوع محصولات زراعی و باغی را داشته باشد و فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در گرجستان را به وجود آورد.

کشاورزی در گرجستان

- دسترسی ساده و ارزان به تجهیزات و مواد مورد نیاز کشاورزی در گرجستان : گرجستان با توجه به روابط تجاری و بین المللی خوب با کشورهای اروپایی و آمریکا و همچنین تعرفه های گمرکی مناسب برای واردات تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی ، بذر ، سم و آفت کش ها و سایر موارد لازم صنعت کشاورزی در گرجستان ، توانسته است در کنار تنوع محصول قیمت های مناسبی را نیز برای فعالان کشاورزی در گرجستان به وجود آورد.

- حمایت های دولتی از فعالان صنعت کشاورزی در گرجستان : در برخی مواقع توزیع رایگان سم ها و آفت کش ها از سوی دولت صورت می گیرد. همچنین سرمایه گذاران در صنعت کشاورزی می توانند تا سقف 250 هزار دلار تا حداکثر 40 درصد از ارزش پروژه ی خود ، از تسهیلات کم بهره ی دولت برخوردار گردند.این امر نظر سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در گرجستان را به خود جلب کرده است.

- افزایش روزافزون مصرف داخلی محصولات کشاورزی در گرجستان : با توجه به افزایش جمعیت این کشور و همچنین افزایش چشم گیر میزان توریست در گرجستان بازار مصرف داخلی محصولات کشاورزی در گرجستان در حال رشد قابل توجهی می باشد.

- سهولت صادرات به بازارهای دنیا : با امضای تفاهم نامه ی صفر درصد میان گرجستان و اتحادیه اروپا و کشورهای شوروی سابق و همچنین قرارداد کاهش تعرفه با چین و ترکیه میزان صادرات گرجستان رو به افزایش است به طوری که توانسته اند در سال 2019 بیش از 250 میلیون دلار محصولات کشاورزی صادر کنند و این آمار نشان دهنده رشد صنعت کشاورزی در گرجستان می باشد.

- فراوانی منابع آبی گرجستان : قطعا یکی از جذاب ترین محرکه های سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در گرجستان فراوانی آب و دسترسی آسان به منابع آبی در گرجستان می باشد.

- دسترسی آسان و هزینه های پایین انرژی : علاوه بر دسترسی آسان ، بهای استفاده از انواع انرژی مانند آب و برق و گاز بسیار پایین و مقرون به صرفه است.(هزینه ی آبیاری هر هکتار در شرق گرجستان 20 یورو و در غرب گرجستان 12 یورو می باشد). برای مقایسه این قیمت ها با قیمت های اروپا می توان به کشور یونان ( 75 تا 210 یورو) ، ایتالیا (30 تا 150 یورو) ، اسپانیا ( 65 یورو) و پرتغال (120 یورو) اشاره کرد که باعث جذابیت کشاورزی در گرجستان است.

نکته بسیار مهم : بر اساس قوانین جدید از سال 2019 ، در اختیار گیری زمین های کشاورزی در گرجستان برای اتباع خارجی صرفاً به صورت اجاره ای (کوتاه مدت یا بلند مدت) میسر می باشد. هزینه ی اجاره ی زمین بسته به متراژ و منطقه ی جغرافیایی از هکتاری 300 لاری تا 1200 لاری در ماه متغیر می باشد.

کشاورزی در گرجستان

جهت کسب اطلاعات برای اجاره زمین کشاورزی می توانید به بخش سایت املاک در گرجستان مراجعه فرمایید.

عمده محصولات کشاورزی در گرجستان :

- عمده محصولات کشاورزی در گرجستان شامل ذرت ، گندم ، انگور ، آفتابگردان ، چغندر قند ، سیب زمینی ، پیاز ، انواع سبزیجات و غلات ، سویا ، دانه های روغنی ، چای و مرکبات می باشد.

کشاورزی در گرجستان

سوالات متداول درباره صنعت کشاورزی در گرجستان

1آیا خرید زمین کشاورزی در گرجستان برای اتباع خارجی امکان پذیر است؟

خیر ، اتباع خارجی فقط می توانند زمین غیر کشاورزی خریداری کنند و زمین کشاورزی را فقط می توانند اجاره کنند.

2آیا برای سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در گرجستان نیاز به داشتن اقامت است؟

خیر ، شما می توانید بدون داشتن اقامت گرجستان در هر زمینه ای که علاقه دارید سرمایه گذاری کنید که کشاورزی در گرجستان نیز از این موضوع مستثنی نیست.

3 آیا دولت گرجستان به کسانی که قصد سرمایه گذاری کشاورزی در گرجستان را داشته باشند کمک خاصی می کند؟

بله ، دولت گرجستان کمک های خاصی به سرمایه گذاران این صنعت می کند برای مثال تعرفه های خاص انرژی در اختیار سرمایه گذاران صنعت کشاورزی در گرجستان قرار می دهد.

فیلترها
Sort
display