از نیمه دوم سال ۲۰۱۸ کشور گرجستان قانونی را که قبلاً وضع شده بود ، اجرایی کرد و آن الزامی کردن ارائه گواهی عدم سوءپیشینه از کشور مبدأ برای افراد خارجی است . که قصد دریافت اقامت این کشور را دارند بود و نکته بسیار مهم که در مورد آن شایعات زیادی درست شد ، این بود که این موضوع تنها برای ایرانیان نبوده و نیست و شامل بسیاری از کشورهای جهان می شود .

موارد لازم

مراحل آماده سازی گواهی عدم سوء پیشینه برای تکمیل مدارک جهت دریافت اقامت گرجستان به شرح زیر است :

پس از درخواست گواهی عدم سوء پیشینه در دفاتر پلیس +۱۰ بعد از چند روز کاری گواهی عدم سوء پیشینه شما آماده می شود و پس از دریافت آن باید به دفاتر ترجمه اسناد رسمی مراجعه کرده و درخواست ترجمه رسمی این مدرک به همراه تأییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه را می دهید .

پس از آماده شدن ترجمه رسمی با تأیید دادگستری و وزارت امور خارجه با در دست داشتن این مدرک به سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس مراجعه نمایید ، که پس از تکمیل مدارک و تحویل آن پس از چند روز می توانید گواهی عدم سوء پیشینه صادر شده توسط سفارت را تحویل گرفته و برای پرونده اقامت خود استفاده کنید . لازم به ذکر است که در متن این نامه آمده که این گواهی ۶ ماه اعتبار دارد و یک برگه به زبان گرجی می باشد . همچنین نکته بسیار مهم این است که این گواهی صادر شده از سوی سفارت نیازی به تأیید وزارت امور خارجه گرجستان ندارد و قابلیت ارائه مستقیم به اداره خدمات عمومی را دارد .

گواهی عدم سوء پیشینه

مراحل

مدارک مورد نیاز سفارت برای صدور گواهی عدم سوء پیشینه صادر شده توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس به شرح ذیل است :

  • فیش واریزی ۱۳ یورویی به حساب سفارت جمهوری اسلامی ایران
  • ترجمه پاسپورت به زبان گرجی
  • اصل گواهی عدم سوء پیشینه با تأیید دادگستری و وزارت امور خارجه
  • تکمیل فرم سفارت
  • حضور شخص درخواست دهنده به همراه اصل پاسپورت