49 Zurab Kvlividze St, Tbilisi, Georgia
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

همه چیز درباره املاک گرجستان

اخذ اقامت

همه چیز درباره املاک گرجستان

کشور گرجستان به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد جهان برای خرید ملک و سرمایه گذاری تبدیل شده‌ است به طوری که بیش از 25 درصد املاک گرجستان را در سال 2019 خارجی ها خریداری کردند ، این موضوع دلایل بسیاری دارد که به توضیح مختصر تعدادی از آنها می پردازیم:

خرید ملک درگرجستان برای خارجی‌ها محبوب است زیرا عدم وجود مالیات بر املاک سبب می‌شود شما برای نگهداری ملک در گرجستان نیاز به پرداخت هیچ گونه مالیاتی نداشته باشید و تنها مالیاتی که شامل ملک در گرجستان خواهد شد، مالیات فروش ملک در گرجستان با سود است که شما باید 5 درصد از سود حاصل از فروش ملک را به صورت مالیات پرداخت کنید.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت خرید ملک در گرجستان توسط خارجی ها ، قیمت بسیار مناسب املاک نظیر ( آپارتمان در گرجستان و خانه در گرجستان ) می باشد که برای مثال شما می توانید در بهترین منطقه شهر بهترین برج باغ را با تمامی امکانات رفاهی همانند استخر و باشگاه و مشاعات عالی به صورت مبله با قیمت حدود متری 2000 دلار خریداری کنید که این کمتر از قیمت متوسط ملک در اکثریت کشورهاست. البته لازم به ذکر است که در منطقه خوب شهر قیمت آپارتمان ها از هر متر مربع به طور میانگین 1000 دلار آغاز می شود که با توجه به امکانات و شرایط ساختمان و موقعیت افزایش می یابد.

 املاک گرجستان

استفاده از موتور جستجوی املاک گرجستان

و مشاهده املاک و قیمت ها

خرید ملک

یکی دیگر از دلایل خرید ملک در گرجستان توسط خارجی ها ، وجود امنیت بسیار بالای اجتماعی و آرامش در گرجستان است به گونه ای که کشور گرجستان به عنوان ششمین مقصد امن گردشگری جهان معرفی شده است. شاید باور آن سخت باشد ولی اگر در این کشور زندگی کنید شاید در طول یکسال حتی یکبار هم در مورد دزدی یا مزاحمت خبری نشنوید.

یکی دیگر از دلایل خرید ملک در گرجستان و روی آوردن به سرمایه گذاری در گرجستان توسط خارجی ها ، آرامش اقتصادی و بستر فوق العاده برای سرمایه گذاری است چرا که این کشور با سرعتی باورنکردنی در حال رشد است به گونه ای که بانک جهانی کشور گرجستان را به عنوان ششمین مقصد مناسب برای سرمایه گذاری معرفی کرده است.همچنین گرجستان به عنوان دارنده رتبه سوم در جهان برای سهولت در راه اندازی کسب و کار معرفی شده است که این آمار نشان دهنده شرایط مناسب کشور گرجستان برای سرمایه گذاریست.

یکی دیگر از دلایل خرید ملک در گرجستان توسط خارجی ها ، آب و هوا و شرایط اقلیمی فوق العاده کشور گرجستان است. گرجستان دارای آب و هوایی چهارفصل و سرشار از منابع طبیعی همچون خاک حاصلخیز و آب فراوان است. هیچ گاه نمی توان این موضوع را کتمان کرد که زندگی در آب و هوایی لذت بخش از دوست داشتنی ترین آرزوهای انسان است.

یکی دیگر از دلایل خرید ملک در گرجستان توسط خارجی ها ، روابط خوب بین المللی آن با سایر کشورهاست که کشور گرجستان را به عنوان کشوری صلح طلب و دارای روابط تجاری و سیاسی آزاد به جهانیان معرفی کرده است به طوری که موسسه Fraser ، کشور گرجستان را به عنوان رتبه دوازدهم جهان در تجارت آزاد قرار داده است.

خرید ملک در گرجستان
خرید ملک در گرجستان

یکی دیگر از دلایل خرید ملک در گرجستان توسط خارجی ها ، رابطه خوب مردم این کشورها با خارجی هاست. گرجستان دارای مردمی بسیار مهمان نواز و مهربان است که این رفتار خوب باعث افزایش روزافزون آمار مهاجرت و سفر به این کشور شده است. شما می توانید این موضوع را به راحتی در یک سفر کوتاه به گرجستان حس کنید.

یکی دیگر از دلایل خرید ملک در گرجستان توسط خارجی ها به ویژه اهالی اروپا ، آسیای میانه ، خاورمیانه و کشورهای حوزه CIS موقعیت جغرافیایی این کشور است چرا کشور گرجستان در میان اروپا ، روسیه و آسیای میانه قرار دارد که فاصله زیادی با کشورهای مناطق ذکر شده ندارد و از این رو رفت و آمد را برای آنها راحت تر می کند.

خرید زمین در گرجستان

اول از همه درباره انواع زمین به بررسی می پردازیم. در گرجستان زمین ها به دو دسته تقسیم می شوند:
صنعت کشاورزی در گرجستان

اطلاعات بیشتر در مورد صنعت کشاورزی

در گرجستان

خرید آپارتمان در گرجستان (مسکونی،تجاری،اداری)
برای خرید آپارتمان درگرجستان دو دسته بندی متفاوت را باید در نظر گرفت :

✔️شرایط کلی ساختمان در گرجستان

✔️ شرایط داخل آپارتمان در گرجستان

اول شرایط کلی ساختمان را بررسی می کنیم که خود به دو دسته کلی تقسیم می شود : 1- ساختمان های در حال ساخت 2- ساختمان های تمام شده

سرمایه گذاری در گرجستان

چنانچه تمایل به کسب اطلاعات برای سرمایه گذاری در صنعت ساختمان سازی دارید

 
از صحبت درباره ساختمان های تمام شده می گذریم چون همانطور که از نام آنها مشخص است تمام شده اند و نیاز به توضیح ندارد. پس به سراغ توضیح در مورد ساختمان های در حال ساخت می رویم. یکی از مهمترین نکات در مورد ساختمان های در حال ساخت این است که این ساختمان ها از لحاظ سند به دو دسته تقسیم می شوند: یک دسته ساختمان های در حال ساختی که با نظارت شهرداری در حال ساخت هستند و سند تفکیک شده واحدهای آن در مرحله سقف هر طبقه ساخته شده آماده است و شما با خرید آنها میتوانید به راحتی اقامت گرجستان را دریافت کنید. عموماً این ساختمان ها پروژه هایی هستند که توسط شرکت های معتبر ساختمانی ساخته می شوند و دسته دیگر ساختمان های در حال ساختی که سند اصل یا به اصطلاح عامیانه سند مادر دارند و سند تفکیکی واحدهای آن تا گرفتن پایان کار شهرداری و کارهای دولتی آماده نمی شود و نکته بسیار حساس اینجاست که با خرید آپارتمان در اینگونه ساختمان ها نمی توانید اقامت گرجستان دریافت کنید چرا که هنوز سند تفکیک شده هر واحد وجود ندارد و شما برای اخذ اقامت گرجستان نیاز به سند تفکیک شده دارید پس خواهشمندیم که در خرید آپارتمان در ساختمان های در حال ساخت دقت زیادی به خرج دهید.
نکته : گفتن این نکته خارج از لطف نیست که شما همیشه در همه جای دنیا می توانید با خرید ساختمان های در حال ساخت سود بهتری بدست آورید. فقط باید دقت کنید که پروژه مناسبی را انتخاب می کنید که کارشناسان Sisno Group آماده ارائه مشاوره به شما در این انتخاب ها هستند. پس از بررسی شرایط کلی ساختمان ها به بررسی شرایط داخلی آپارتمان ها در گرجستان می پردازیم. در گرجستان شما می توانید آپارتمان را در یکی از چهار وضعیت داخلی زیر خریداری کنید :
املاک گرجستان 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی داخلی ساختمان

 
  • 🎫 ساختمان سیاه یا Black Frame : در خرید ملک در گرجستان این اصطلاح زیاد به گوش شما می خورد چرا که اغلب واحدهای ساختمانی در گرجستان به این روش فروخته می شود. برای توضیحات بیشتر سعی می کنیم با مثال پیش بریم ، در این حالت ممکن است شما یک ساختمان کامل شده را ببینید که نمای ساختمان و راهروها و مشاعات آن کاملاً آماده است اما وقتی در واحد را باز می کنید با یک مکعب سیمانی و سیاه روبرو شوید که انشعابات برق ، گاز و آب آن تا دم در واحد آمده است و شما باید خودتان با سلیقه خودتان داخل آن را بسازید. به اینگونه ساختمان ها سیاه یا اصطلاحاً Black Frame می گویند. لازم است بدانید دپارتمان طراحی و بازسازی Sisno Group با در اختیار داشتن یک تیم حرفه ای و مجرب آماده ارائه خدمات طراحی و دکوراسیون ملک شما از صفر تا صد با مناسبترین قیمت و در کوتاهترین زمان می باشد. پس لطفاً به هیچ وجه نگران انجام این بخش نباشید چرا که متخصصان sisnogroup در کنار شما خواهند بود.
  • 🎫 ساختمان سفید یا White Frame : در این مدل نیز نمای ساختمان و مشاعات آن تمام شده اما شما وقتی در واحد را باز می کنید می بینید که علاوه بر دیوار کشی های داخلی همراه با گچ کاری بسیار ساده ، لوله کشی گاز و برق کشی نیز تا حدودی در داخل واحد انجام شده و شما نیاز به درست کردن کف و سقف و دیوارها دارید و می توانید با سلیقه خودتان این کار را انجام دهید.به اینگونه ساختمان ها سفید یا اصطلاحاً white frame می گویند. لازم است بدانید دپارتمان طراحی و بازسازی Sisno Group با در اختیار داشتن یک تیم حرفه ای و مجرب آماده ارائه خدمات طراحی و دکوراسیون ملک شما از صفر تا صد با مناسبترین قیمت و در کوتاهترین زمان می باشد. پس لطفاً به هیچ وجه نگران انجام این بخش نباشید چرا که متخصصان ما در کنار شما خواهند بود.
  • 🎫 ساختمان تمام شده یا Finished : در این مدل تمام کارهای داخلی واحد انجام شده و شما فقط نیاز به خرید یا انتقال وسایل داخلی آپارتمان را دارید تا بتوانید از ملک خود لذت ببرید.
  • 🎫 ساختمان مبله یا Furnished : همانطور که از نام آن مشخص است در این مدل واحدها کامل شده و دکور شده و همچنین با تمامی وسایل می باشد و شما فقط نیاز به انتقال وسایل شخصی خود را دارید.
خرید ویلا در گرجستان
خرید ویلا در گرجستان

در مورد ویلا می توان گفت که قیمت ویلا بسیار در این کشور مناسب است و در مقایسه با سایر کشورها حتی می توان گفت باورنکردنی است و شما می توانید داشتن یک ویلا در آب و هوایی باورنکردنی را با پرداختن کمترین هزینه تجربه کنید. فقط یک نکته مهم که در بالا نیز توضیح دادیم این است که برای خرید ویلا در گرجستان باید دقت کنید که زمین آن غیرکشاورزی باشد ، چون ویلاهایی که روی زمین های کشاورزی بنا شده اند امکان خرید و فروش برای اتباع خارجی ندارند که البته لازم به ذکر است با در اختیار داشتن مشاور و وکیل خوب هیچ گاه این اشتباه برای شما رخ نخواهد داد.

اجاره آپارتمان در گرجستان
اجاره ملک در گرجستان

اجاره املاک در گرجستان از لحاظ قیمت بسیار مناسب است و اگر بخواهیم به طور میانگین حدودی از قیمت های اجاره آپارتمان های مسکونی در تفلیس (پایتخت گرجستان) را برای شما اعلام کنیم با توجه به تفاوت کیفیت و امکانات برای آپارتمان یک خوابه ماهیانه بین 300 الی 400 دلار و دوخوابه بین 400 الی 600 دلار می توان قیمت در نظر گرفت. لازم است بدانید که آپارتمان های مسکونی در این کشور عموماً با تمامی وسایل و به صورت مبله اجاره داده می شوند. عرف پرداخت اجاره بها در گرجستان به این شکل است که مستاجر باید اجاره ماه اول و آخر را در هنگام عقد قرارداد به مالک پرداخت کند و در ادامه نیز اجاره بهای هر ماه را در ابتدای هر ماه بپردازد. عموماً مدت زمان اجاره ملک در گرجستان یکساله است ولی با مذاکره قابلیت عقد قراردادهای کوتاه مدت تر یا بلندمدت تری نیز وجود دارد.

رهن ملک در گرجستان
رهن ملک در گرجستان

در کشورگرجستان رهن به دو صورت انجام می شود :

- حالت اول رهن دهنده از ملک استفاده می کند : که در این حالت به نوعی مالک وجهی را دریافت می کند و بابت دریافت آن مبلغ به صورت ماهیانه سودی را به کسی که در ازای در رهن بردن سند ملک به او پول پرداخت کرده است می پردازد. که در کل نمی توان این را رهن نامید و این در اصل نوعی قرض گرفتن پول به همراه پرداخت سود با ضمانت گذاشتن ملک می باشد.

- حالت دوم رهن کننده از ملک استفاده می کند : که در این حالت مالک با دریافت مبلغی توافق شده و بدون پرداختی ماهیانه اجازه استفاده ملک را در مدت زمان خاصی به رهن کننده می دهد و پس از پایان آن مدت مالک موظف به برگرداندن کل پول و رهن کننده نیز موظف به تخلیه ملک است. در مورد اینکه عرف قیمت رهن ملک به چه صورت است باید بگوییم که با توجه به اینکه مورد رهن بسیار کم پیدا می شود و تقاضای آن نیز نسبتاً زیاد است نرخ آن حدود یک سوم تا نیمی از ارزش واقعی ملک است.همچنین عموماً املاک رهنی با کلیه لوازم و به صورت مبله رهن داده می شوند.

نکته : قرارداد رهن در دفترخانه های رسمی تنظیم می شود و طبق قرارداد مبلغ رهن به لاری نوشته می شود و می بایست به حساب بانکی مالک واریز شود و همچنین پس از عقد قرارداد نام رهن کننده به همراه شماره قرارداد در سند ملک قید می شود که این باعث می شود تا کسی نتواند ملکی که در رهن قرار دارد را بدون هماهنگی رهن کننده به فروش برساند.
چنانچه پس از مطالعه مطالب فوق برای شما سوالی در مورد خرید ملک در گرجستان پیش آمد ،کارشناسان باتجربهSisno Group در زمینه املاک برای ارائه مشاوره رایگان در کنار شما هستند
فیلترها
Sort
display