49 Zurab Kvlividze St, Tbilisi, Georgia
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

نحوه تبدیل گواهینامه رانندگی ایران به گواهینامه رانندگی گرجستان برای افراد دارای اقامت گرجستان

نحوه تبدیل گواهینامه رانندگی ایران به گواهینامه رانندگی گرجستان برای افراد دارای اقامت گرجستان
ادمین سایت
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

دریافت گواهینامه رانندگی کشور مقصد برای افرادی که دست به مهاجرت می زنند یکی از دغدغه های اصلی محسوب می شود که این امر برای ایرانیانی که قصد زندگی در گرجستان را دارند نیز صادق است . ایرانیانی که از هر طریقی اقامت گرجستان را دریافت کرده اند با انجام مراحل زیر و به سادگی می توانند در کمتر از 15 روز کاری گواهینامه رانندگی ایران خود را تبدیل به گواهینامه رانندگی گرجستان با مدت اعتبار 15 ساله کنند. برای این کار باید مراحل زیر را انجام داد :

در ابتدا به سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان مراجعه می کنید و با در دست داشتن مدارکی از قبیل اصل و کپی پاسپورت ، اصل و کپی کارت اقامت گرجستان ، اصل و کپی گواهینامه رانندگی ایرانی ، فیش واریزی 15 یورویی اقدام به درخواست ترجمه و تأیید گواهینامه خود می کنید و بخش کنسولگری سفارت عموماً در طی همان روز مدرک مورد نیاز شما را که در قالب دو مدرک جداگانه که به زبان گرجی می باشد به شما تحویل می دهد.

پس از دریافت این مدارک از سفارت باید آنها را برای تأیید به وزارت امور خارجه گرجستان تحویل دهید که برای انجام این کار به ارائه اصل مدارک ، کپی پاسپورت و کارت اقامت گرجستان و همچنین دو عدد فیش واریزی 15 لاری به شماره حساب این وزارتخانه نیاز دارید. این وزارتخانه حداکثر ظرف مدت 10 روز کاری مدارک ارائه شده را تحویل می دهد.

پس از دریافت مدارک تأیید شده می بایست به مراکز پزشکی مورد تأیید پلیس مراجعه کرده و تأییدیه سلامت دریافت کنید که صدور آن در همان روز انجام می شود.

در مرحله آخر با در دست داشتن این مدارک به اداره پلیس مراجعه کرده و پس از واریز فیش 25 لاری و گرفتن عکس که توسط مأمورین خود اداره انجام می شود و همچنین پس از دریافت اصل گواهینامه ایران شما در کمتر از 15 دقیقه گواهینامه گرجستان برای شما صادر می شود.

لازم به ذکر است که دریافت گواهینامه گرجستان این کار فقط برای افرادی میسر است که دارای اقامت گرجستان هستند و شامل توریست ها نمی شود. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که پلیس گرجستان اصل گواهینامه ایران شما را دریافت و بایگانی می کند .

امیدوارم از مطالعه مطلب فوق لذت برده باشید و چنانچه پس از مطالعه آن پرسشی برای شما پیش آمد ، کارشناسان ما با مشاوره رایگان در کنار شما هستند.

انصراف از نظر
دسته بندی ها
فیلترها
Sort
display