49 Zurab Kvlividze St, Tbilisi, Georgia
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

نحوه ارزش گذاری املاک در گرجستان

اخذ اقامت

ارزش گذاری ملک درگرجستان

در قانون مهاجرت گرجستان برای دریافت هر گونه اقامت از طریق خرید ملک (اقامت موقت گرجستان و اقامت دائم گرجستان) یا املاک مورد نظر ارزیابی می‌شوند ، ارزیابی ملک در گرجستان باید توسط ارزیاب رسمی مورد تایید دولت انجام بگیرد.معمولاً این ارزیاب ها به دو صورت شخص حقیقی و یا حقوقی فعالیت می کنند. روال کاری ارزیاب ها معمولا بدین شکل است که پس از ارائه سند ملک و کپی پاسپورت مالک برای بازدید از ملک به محل مراجعه کرده و پس از عکس برداری و تهیه مستندات لازم ، بین 24 تا 48 ساعت کاری ارزیابی خود را ارائه می دهند.

ارزش گذاری ملک در گرجستان

کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به گرجستان

این ارزیابی ها عموماً به شکل یک پوشه است که در آن مشخصات و مجوز ارزیاب ، توضیحات مربوط به قیمت املاک مشابه (گاهاً با ذکر نمونه) ، مشخصات ملک به همراه عکس ، مشخصات مالک و در نهایت ارزیابی قیمت کلی ملک به لاری می باشد که تمام صفحات آن توسط ارزیاب مهر و امضا شده است. لازم به ذکر است در مجموعه SisnoGroup علاوه بر انتخاب بهترین و معتبرترین ارزیاب ها ، تمامی استانداردهای مربوط به ارزیابی ملک در گرجستان توسط وکلای مجرب شرکت کنترل می شود.

نکته :

✔️برای ارزیابی چند ملک در گرجستان تمامی موارد بالا برای هر کدام از املاک جداگانه در مدرک ارزیابی لحاظ می شود.

✔️ تعرفه های ارزیاب ها عموما برای هر سند ملک در گرجستان حدود 200 لاری می باشد. پس مراقب سودجویانی که قصد گرفتن مبالغ اضافه از شما دارند باشید.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که در قانون مهاجرت تعیین مبلغ ملک به دلار آمریکاست اما ارزیابی رسمی به لاری ارائه می شود ، پس این اختلاف چگونه محاسبه خواهد شد؟ برای توضیح بهتر این سوال باید با ذکر مثال پیش برویم : شخص خریدار املاک در گرجستان خود را برای ارزیابی ارائه می دهد و ارزیاب انها را 330 هزار لاری ارزیابی می کند. حالا نوبت به محاسبه برابری نرخ لاری به دلار بر اساس اعلام رسمی بانک ملی گرجستان در آن روز می رسد. اگر این نرخ برابری برای مثال 3 باشد یعنی هر 1 دلار برابر است با 3 لاری ، در نتیجه 330 هزار لاری برابر است با 110 هزار دلار آمریکا.

اقامت گرجستان
با امید به اینکه این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد ، چنانچه هر گونه پرسشی در باره ارزش گذاری ملک در گرجستان و یا خرید ملک در گرجستان برای شما در این باره پیش آمد کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند.
فیلترها
Sort
display