Georgia, Tbilisi, Sabcho Sq, Zurab Kvlividze st 49, SISNO HOTEL
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

نحوه ارزش گذاری املاک در گرجستان

اخذ اقامت

نحوه ارزش گذاری ملک

در قانون مهاجرت گرجستان برای دریافت هر گونه اقامت از طریق خرید ملک (موقت و دائم) ملک یا املاک مورد نظر ارزیابی می‌شوند ، این ارزیابی باید توسط ارزیاب رسمی مورد تایید دولت انجام بگیرد.معمولاً این ارزیاب ها به دو صورت شخص حقیقی و یا حقوقی فعالیت می کنند. روال کاری ارزیاب ها معمولا بدین شکل است که پس از ارائه سند ملک و کپی پاسپورت مالک برای بازدید از ملک به محل مراجعه کرده و پس از عکس برداری و تهیه مستندات لازم ، بین 24 تا 48 ساعت کاری ارزیابی خود را ارائه می دهند.

 

کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق خرید ملک

این ارزیابی ها عموماً به شکل یک پوشه است که در آن مشخصات و مجوز ارزیاب ، توضیحات مربوط به قیمت املاک مشابه (گاهاً با ذکر نمونه) ، مشخصات ملک به همراه عکس ، مشخصات مالک و در نهایت ارزیابی قیمت کلی ملک به لاری می باشد که تمام صفحات آن توسط ارزیاب مهر و امضا شده است. لازم به ذکر است در مجموعه SisnoGroup علاوه بر انتخاب بهترین و معتبرترین ارزیاب ها ، تمامی استانداردهای مربوط به ارزیابی توسط وکلای مجرب شرکت کنترل می شود.

نکته :

✔️برای ارزیابی هایی که در آن چند ملک مختلف وجود دارد ، تمامی موارد بالا برای هر کدام از املاک جداگانه در مدرک ارزیابی لحاظ می شود.

✔️ تعرفه های ارزیاب ها عموما برای هر سند ملکی بین 150 الی 250 لاری می باشد. پس مراقب سودجویانی که قصد گرفتن مبالغ اضافه از شما دارند باشید.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که در قانون مهاجرت تعیین مبلغ ملک به دلار آمریکاست اما ارزیابی رسمی به لاری ارائه می شود ، پس این اختلاف چگونه محاسبه خواهد شد؟ برای توضیح بهتر این سوال باید با ذکر مثال پیش برویم : فرد املاک خود را برای ارزیابی ارائه می دهد و ارزیاب املاک را 330 هزار لاری ارزیابی می کند. حالا نوبت به محاسبه برابری نرخ لاری به دلار بر اساس اعلام رسمی بانک ملی گرجستان در آن روز می رسد. اگر این نرخ برابری برای مثال 3 باشد یعنی هر 1 دلار برابر است با 3 لاری ، در نتیجه 330 هزار لاری برابر است با 110 هزار دلار آمریکا .

با امید به اینکه این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد ، چنانچه هر گونه پرسشی برای شما در این باره پیش آمد کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند.
فیلترها
Sort
display