49 Zurab Kvlividze St, Tbilisi, Georgia
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

معرفی محله های شهر تفلیس (قسمت دوم – تفلیس جدید)

معرفی محله های شهر تفلیس (قسمت دوم – تفلیس جدید)
ادمین سایت
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

تفلیس، پایتخت کشور گرجستان شهری در حال توسعه و پیشرفت است. این شهر از محله های مختلفی تشکیل شده است اما به طور کلی می توان محله های آن را به دو بخش اصلی تقسیم بندی کرد : تفلیس قدیم و تفلیس جدید .

در مطالب قبلی به معرفی مختصر محله های تفلیس قدیم پرداختیم و در این مطلب می خواهیم به معرفی مختصر محله های تفلیس جدید بپردازیم . شناخت محله های شهر تفلیس می تواند برای توریست ها و افرادی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک در این شهر را دارند، بسیار جذاب و حائز اهمیت باشد. پیش از اینکه بخواهیم به معرفی محله های تفلیس جدید بپردازیم لازم است به این نکته اشاره کنیم که منظور از جدید بودن قدمتی در حدود 100 سال است و تنها تفاوت آنها در مورد قدمت تاریخی آنهاست و این موضوع که با توجه به نوع بافت آن قابلیت ساخت پروژه های ساختمانی جدید و همچنین زیرساخت های شهری وجود دارد و این منطقه را به نسبت تفلیس قدیم که بیشتر آن جزو آثار باستانی شهری محسوب می شود متمایز کرده است.

محله سابورتالو : این محله که یکی از بزرگترین محله های تفلیس جدید می باشد را می توان مرکز تجاری ، اداری و آموزشی شهر نامید به طوری که به راحتی می توان گفت بیش از 70 درصد دانشگاه های خصوصی و دولتی ، ادارات و مراکز دولتی ، دانشگاه ها و شرکت های خصوصی شهر در این منطقه قرار دارند که این موضوع باعث ایجاد پیشرفت خوب و تمایل به ساخت و سازهای بزرگ و زندگی آپارتمان نشینی در این منطقه شده و آن را به یکی از مناطق لوکس و پرتقاضای شهر تبدیل کرده است . از ویژگی های اصلی این منطقه می توان به گستردگی و تراکم بالای سرویس حمل و نقل عمومی از جمله مترو ، اتوبوس ، مینی بوس و تاکسی های شهری اشاره کرد . این منطقه بزرگ از خیابان های اصلی همچون کازبگی ، واژاپشاولا ، نوتسوبیدزه ، پکینی ، شاراتاوا ، کوستاوا ، ساندرو ائولی ، خیابان دانشگاه و منطقه نوتسوبیدزه پلاتو تشکیل شده است و همچنین منطقه های جدیدی نیز در حاشیه آن در حال گسترش و ساخت است که از مهم ترین آنها می توان به مناطق دیقومی ، دیدی دیقومی و دریاچه لیسی اشاره کرد که با توجه به حاشیه ای بودن آنها رشد خانه های ویلایی در آنها بیشتر بوده است و کسانی که می خواهند در منطقه سابورتالو تفلیس زندگی کنند و در عین حال از خانه های ویلایی بهره مند شوند عموماً به این بخش از شهر تمایل بیشتری دارند.

محله واکه : این محله که در مجاورت محله سابورتالو قرار دارد و حد فاصل آنها تنها یک دره با رودخانه ای کوچک است ، در کنار منطقه سابورتالو از لوکس ترین مناطق شهر به حساب می آید اما از لحاظ وسعت از این منطقه بسیار کوچک تر است. یکی از لذت های زندگی در این منطقه پیاده روی در خیابان های اصلی آن است که با جوب های زیبا و پر آب و همچنین درختان بزرگ و سر سبز پوشیده شده است که می تواند تجربه ای دلنشین از قدم زدن در کنار بازدید و استفاده از فروشگاه ها و رستوران های حاشیه آن را برای شما فراهم کند . این منطقه سهم کمتری در قرارگیری دانشگاه ها ، مراکز دولتی و خصوصی را داراست و می توان اصلی ترین دلیل آن را عدم دسترسی مناسب به حمل و نقل عمومی و همچنین مسیر های سخت برخی خیابان های فرعی و بیشتر بودن بافت مسکونی آن دانست. این منطقه از خیابان های اصلی همچون چاچاوادزه ، آباشیدزه ، ککلیدزه و باگبی و ... تشکیل شده است. همچنین این منطقه در مجاورت کوه های تکسنتی قرار دارد که در آن منطقه های مسکونی کوچکی قرار دارد که بافت آن را ویلاهای بسیار لوکس با نمایی از شهر تفلیس تشکیل می دهند و کسانی که قصد زندگی در نزدیکی واکه را دارند و خانه های ویلایی را ترجیه می دهند عموماً از مناطق استقبال خوبی می کنند. شما در این منطقه یک دریاچه زیبا به نام دریاچه لاک پشت را دارید که با کوه ها و درختان سرسبز احاطه شده است و با وجود کافه ها و رستوران های کنار دریاچه محیط را برای پیاده روی و استراحت فراهم نموده است.

محله اورتاچالا : این محله که در جهت مخالف سابورتالو و واکه و در قسمت دیگر شهر تفلیس قرار دارد ، دقیقا به محله های تفلیس قدیم چسبیده است. این منطقه یکی از مناطق در حال رشد شهر است و از لحاظ سطح قیمت و کیفیت زندگی در درجه متوسط قرار دارد. همچنین با رشد جمعیت در این شهر شاهد افزایش انتقال ادارات و مراکز دولتی به این منطقه هستیم . همچنین شما به راحتی با اندکی بررسی این منطقه می توانید دریابید که با افزایش رشد در انبوه سازی و همچنین ویلاسازی در حاشیه های آن ، در حال پیش روی به سمت مسیری است که منطقه سابورتالو پیش از این رفته است. یکی از ایرادات این منطقه کم بودن خطوط مترو می باشد که شهرداری تفلیس در حال رفع این ایراد اس ، اما به طور کلی این منطقه در مقایسه با سایر مناطق شهری از گستردگی و تراکم خوبی در سرویس های حمل و نقل عمومی برخوردار است. این منطقه مناسب افرادیست که می خواهند با پرداخت هزینه کمتر در یک منطقه نوساز با دسترسی خوب زندگی کنند.

اگر دوست دارید درباره نحوه دریافت اقامت دائم گرجستان اطلاعات بیشتری داشته باشید پیشنهاد می کنیم اینجا کلیک کنید و همچنین لازم به ذکر است در هر جایی که برای شما سوالی پیش آمد مشاوران ما در SisnoGroup آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند

انصراف از نظر
دسته بندی ها
فیلترها
Sort
display