11 Merab Aleksidze St, T'bilisi
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

مالیات در گرجستان

مالیات در گرجستان

مالیات در گرجستان

بررسی مالیات در گرجستان یکی از اصلی ترین مراحل راه اندازی کسب و کار در این کشور است. اگر اندکی به بررسی راه اندازی کسب و کار در گرجستان پرداخته باشید بارها این موضوع به گوش شما خورده است که مالیات در گرجستان سیستم مناسبی دارد و گرجستان از لحاظ قوانین مالیاتی بسیار خوب است . مالیات در گرجستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپا و آسیای میانه به مراتب کمتر است . بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد ، گرجستان در شاخص دریافت مالیات در جایگاه نهم جهان قرار دارد و به نوعی می توان گفت که این کشور برای کسانی که به دنبال پرداخت مالیات های کم هستند نوعی بهشت است.

مالیات در گرجستان

به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت در گرجستان مطالعه فرمایید.

مالیات در گرجستان

مالیات درآمد در گرجستان:

مالیات در گرجستان از سیستم نوین بهره می برد ، توضیح این سیستم به طور ساده به این شکل است که چنانچه شما درآمد حاصل شده را از سیستم شرکت خارج نکنید ملزم به پرداخت مالیات درآمد از روی آن نیستید. اما اگر برای مثال شرکت شما 100 هزار دلار در طی یکسال سود کرده باشد و شما 10 هزار دلار آن را برای مصرف شخصی برداشت کرده باشید می بایست 20 درصد ده هزار دلار یعنی دو هزار دلار را به عنوان مالیات در گرجستان پرداخت کنید. این نوع سیستم مالیاتی که در جهان بسیار محبوب است به رشد کسب و کارها کمک به سزایی می کند.

انواع مالیات در گرجستان

مالیات بر ارزش افزوده در گرجستان :

یکی از انواع مالیات در گرجستان ، مالیات بر ارزش افزوده در کشور گرجستان 18درصد می باشد و شما می بایست از روی هرگونه درآمد ورودی آن را بپردازید که در بین کشورهای اروپایی و کشورهای همسایه عدد بسیار مناسبی می باشد. لازم به ذکر است که شرکت ها تا 100 هزار لاری درآمد اول از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند. همچنین این معافیت برای اشخاص حقیقی تا 200 هزار لاری می باشد.

مالیات در گرجستان

مالیات گمرکی در گرجستان:

در گرجستان مالیات گمرکی واردات کالاهای مختلف بین صفر تا 12 درصد می باشد که به مسائل متفاوتی از جمله نوع کالا ، حجم کالا و کشور صادرکننده و تولیدکننده بستگی دارد. برای بررسی درصد گمرکی هر کالا باید از اداره گمرک گرجستان استعلام کرد. برای مثال مالیات گمرکی واردات تجهیزات کشاورزی از اروپا صفر و مالیات گمرکی واردات دخانیات 12 درصد می باشد.

مالیات در گرجستان

پادکست صوتی مالیات در گرجستان

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و از آن لذت برده باشید . در صورت نیاز به کسب اطلاعات تخصصی تر درباره سرمایه گذاری در گرجستان و همچنین مالیات در گرجستان می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان سیسنو گروپ استفاده کنید.

 

سوالات متداول مالیات در گرجستان

1آیا مالیات در گرجستان برای افراد بومی و خارجی متفاوت است؟

خیر به هیچ وجه اینطور نیست در پرداخت مالیات در گرجستان همه برابر هستند چه خارجی چه گرجی

2آیا در گرجستان شرکتی که غیر فعال است نیاز به پردخت مالیات دارد؟

خیر ، شرکت غیر فعال نیازی به پرداخت مالیات ندارد و مالیات تنها به حقوق یا درآمد تعلق می گیرد و شرکت غیرفعال که کارمند و درآمدی ندارد نباید مالیات پرداخت کند.

3 مالیات در گرجستان برای نگهداری ملک چقدر است؟

در گرجستان مالیاتی برای نگهداری ملک وجود ندارد.

4 مالیات در گرجستان برای نگهداری خودرو چقدر است؟

در گرجستان مالیاتی برای نگهداری خودرو وجود ندارد.

5در خرید و فروش ملک چقدر مالیات در گرجستان وجود دارد؟

مالیات در گرجستان در خرید و فروش ملک بدین شکل است که اگر شما از فروش ملک مورد نظر سودی بدست آورید و ملک را قبل از دو سال بفروشید باید 5 درصد سود خود حاصل از فروش را مالیات دهید ولی اگر بعد از دو سال بفروشید و هر چقدر سود کرده باشید نیازی به پرداخت مالیات نیست.

6 مالیات ارزش افروزه در گرجستان چه زمانی پرداخت می شود؟

مالیات ارزش افروده باید حداکثر تا 15 ام ماه بعد پرداخت شود.

فیلترها
Sort
display