49 Zurab Kvlividze St, Tbilisi, Georgia
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

زبان در گرجستان

اخذ اقامت

زبان در گرجستان

زبان رسمی گرجستان :

زبان رسمی کشور گرجستان، زبان گرجی است . به این زبان در گرجستان کارتولی می گویند که از زبان های باستانی و کهن می باشد و دارای گویشهای فراوانی است و سیستم نوشتاری مختص خود را دارد. زبان گرجی به دو گروه گرجی شرقی و گرجی غربی تقسیم می شود. جدا از گرجستان ، زبان گرجی در بخش هایی از آذربایجان و شمال شرق ترکیه استفاده می شود. با وجود اینکه گرجستان جزو منطقه ی قفقاز است اما زبان گرجی با دیگر زبان های رایج در منطقه متفاوت است. زبان گرجی فاقد گزاره است و در گفتار و نوشتار تفاوتی بین جنسیت ها قائل نیست. ایمرتی ، کارتلی، آدجاری و تاش چند نمونه از گویش های رایج در زبان گرجی می باشد

سایر زبان ها در گرجستان
زبان در گرجستان
زبان روسی در گرجستان :

روس ها بزرگترین گروه مهاجرین درکشور گرجستان هستند و با وجود تعداد زیاد افراد روس زبان در جامعه ، زبان روسی استفاده ی زیادی در مکالمات روزمره ی این مردم در کشور گرجستان داشته است.. زبان روسی بیشتر توسط مهاجرین روس و گرجی های نسل قدیم استفاده می شود. در زمان شوروی سابق ، کمونیست ها بیشتر از زبان روسی استفاده می کردند، مخصوصاً در نقاط دور افتاده ی گرجستان. در آن زمان زبان روسی به عنوان زبان دوم کشور و در برخی مناطق به عنوان زبان اول استفاده می شده است. به هر حال بعد از سقوط و فروپاشی شوروی ، زبان روسی در گرجستان به حاشیه رفته است اما همچنان اکثریت مردم گرجستان به این زبان تسلط دارند و به راحتی می توان گفت در حال حاضر دومین زبان رایج در گرجستان می باشد.

ربان در گرجستان
زبان آذری در گرجستان:

این زبان در اصل همان زبان اولیه و رسمی مردم و کشور آذربایجان است. این یک زبان ترکی است که توسط جامعه ی آذربایجانی های گرجستان استفاده می گردد. پس از فروپاشی شوروی ، اشتیاق افراد به یادگیری زبان آذری نسبت به زبان روسی بیشتر شده است. این رشد و اشتیاق از یک طرف مربوط به افزایش مهاجرت آذری زبان ها به گرجستان و از طرف دیگر دیدگاه منفی سیاسی به روسیه بوده است.

زبان در گرجستان
زبان انگلیسی در گرجستان :

تعداد انگلیسی زبان ها در گرجستان به طور محسوسی طی دو دهه ی اخیر به دلیل اشتیاق مردم و دولت افزایش پیدا کرده است که دلایل بسیاری از جمله رشد توریست و تعاملات بین المللی با کشورهای انگلیسی زبان داشته است . سیاست و هدف دولت گرجستان بر این است که مطمئن شود تمامی کودکان زبان انگلیسی را به خوبی بیاموزند. به همین دلیل ، زبان انگلیسی جزو دروس اصلی و اجباری در مدارس شده است. همچنین دولت به منظور بالا بردن سطح آموزش زبان انگلیسی از کشورهای انگلیسی زبان مثل آمریکا ، کانادا معلمین زبان انگلیسی برای تربیت معلمین بومی به خدمت گرفته است. هدف دولت این است که طی چند سال زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم کشورش به تثبیت برساند و زبان انگلیسی بتواند چایگاه زبان روسی را در جامعه تصاحب کند که باید گفت که در این امر تا به اینجا موفق بوده اند چرا که نسل جوان تسلط بسیار مناسبی به این زبان دارند.

 
فیلترها
Sort
display