49 Zurab Kvlividze St, Tbilisi, Georgia
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

صنعت کشاورزی در گرجستان

اخذ اقامت

صنعت کشاورزی در گرجستان

یکی از مهم ترین راه‌های سرمایه گذاری در گرجستان ، سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی است . تنوع خاک های حاصلخیز، تنوع آب و هوایی ، حمایت های دولت ، تقاضای داخلی و بازارهای صادراتی ، هزینه های پایین تولید ، هزینه های پایین انرژی در مقایسه با بسیاری از کشورها و زمین های استیجاری ارزان ، سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گرجستان را برای سرمایه گذاران خارجی برای کشاورزی در گرجستان جذاب می کند. در زمان اتحاد جماهیر شوروی بخش اصلی فرآورده های غذایی و کشاورزی 15 کشور مستقل زیر سلطه توسط کشورگرجستان تأمین می گردید که معادل یک سوم از کل تولید ناخالص داخلی این اتحادیه بوده است. در آن زمان یک چهارم نیروی کار در بخش کشاورزی در گرجستان فعالیت داشته اند.

جاذبه های سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

- قابلیت تولید و کشت انواع محصولات زراعی و باغی به سه دلیل تنوع خاک های حاصلخیز (49 گونه مختلف خاک) ، تنوع آب و هوایی (22 منطقه آب و هوایی مختلف) ، تنوع توپوگرافی و ارتفاعی زمین های کشاورزی (39 درصد زمین ها در ارتفاع 500 از سطح دریا ، 29 درصد زمین ها در ارتفاع 1000 متر از سطح دریا ، 21 درصد زمین ها در ارتفاع 1500 متر از سطح دریا و 11 درصد زمین ها در ارتفاع بیش از 1500 متر از سطح دریا ) باعث شده است که کشاورزی در گرجستان دارای قابلیت کشت همه نوع محصول زراعی و باغی را داشته باشد. و فرصت های سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان را به وجود آورد.

کشاورزی در گرجستان

- دسترسی ساده و ارزان به تجهیزات و مواد مورد نیاز: گرجستان با توجه به روابط تجاری و بین المللی خوب با کشورهای اروپایی و آمریکا و همچنین تعرفه های گمرکی مناسب برای واردات تجیزات و ماشین آلات کشاورزی ، بذر ، سم و آفت کش ها و سایر موارد لازم صنعت کشاورزی در گرجستان ، توانسته است در کنار تنوع محصول قیمت های مناسبی را نیز برای فعالان کشاورزی در گرجستان به وجود آورد.

- حمایت های دولتی از فعالان صنعت کشاورزی در گرجستان : در برخی مواقع توزیع رایگان سم ها و آفت کش ها از سوی دولت صورت می گیرد. همچنین سرمایه گذاران در صنعت کشاورزی می توانند تا سقف 250 هزار دلار تا حداکثر 40 درصد از ارزش پروژه ی خود ، از تسهیلات کم بهره ی دولت برخوردار گردند.این امر نظر سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در گرجستان را به خود جلب کرده است.

- افزایش روزافزون مصرف داخلی محصولات کشاورزی در گرجستان : با توجه به افزایش جمعیت این کشور و همچنین افزایش چشم گیر میزان توریست در گرجستان بازار مصرف داخلی محصولات کشاورزی در گرجستان در حال رشد قابل توجهی می باشد.

- سهولت صادرات به بازارهای دنیا : با امضای تفاهم نامه ی صفر درصد میان گرجستان و اتحادیه اروپا و کشورهای شوروی سابق و همچنین قرارداد کاهش تعرفه با چین و ترکیه میزان صادرات گرجستان رو به افزایش است به طوری که توانسته اند در .سال 2019 بیش از 250 میلیون دلار محصولات کشاورزی صادر کنند و این آمار نشان دهنده رشد این صنعت می باشد

- فراوانی منابع آبی گرجستان : قطعا یکی از جذاب ترین محرکه های سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی فراوانی آب و دسترسی آسان به منابع آبی در گرجستان می باشد..

- دسترسی آسان و هزینه های پایین انرژی : علاوه بر دسترسی آسان ، بهای استفاده از انواع انرژی مانند آب و برق و گاز بسیار پایین و مقرون به صرفه است.(هزینه ی آبیاری هر هکتار در شرق گرجستان 20 یورو و در غرب گرجستان 12 یورو می باشد). برای مقایسه این قیمت ها با قیمت های اروپا می توان به کشور یونان ( 73 تا 210 یورو) ، ایتالیا (30 تا 150 یورو) ، اسپانیا ( 62 یورو) و پرتغال (120 یورو) اشاره کرد..

نکته بسیار مهم : بر اساس قوانین جدید از سال 2019 ، در اختیار گیری زمین های کشاورزی در گرجستان برای اتباع خارجی صرفاً به صورت اجاره ای (کوتاه مدت یا بلند مدت) میسر می باشد. هزینه ی اجاره ی زمین بسته به متراژ و منطقه ی جغرافیایی از هکتاری 300 لاری تا 1200 لاری در ماه متغیر می باشد.

کشاورزی در گرجستان

کسب اطلاعات بیشتر برای اجاره زمین کشاورزی با موتور جستجوی املاک در گرجستان

عمده محصولات کشاورزی در گرجستان :

-عمده محصولات کشاورزی در گرجستان شامل ذرت ، گندم ، انگور ، آفتابگردان ، چغندر قند ، سیب زمینی ، پیاز ، انواع سبزیجات و غلات ، سویا ، دانه های روغنی ، چای و مرکبات می باشد.

فیلترها
Sort
display