49 Zurab Kvlividze St, Tbilisi, Georgia
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

صنعت ساختمان سازی در گرجستان

اخذ اقامت

صنعت ساختمان سازی در گرجستان

وقتی صحبت از سرمایه گذاری مطمئن و با سود خوب در کشور گرجستان می شود ، قطعا سرمایه گذاری در صنعت ساختمان سازی در گرجستان یکی از بهترین گزینه هاست. در این مطلب سعی داریم به بررسی مختصر برخی مسائل از جمله فرهنگ مردم در رابطه با ساختمان و ساخت وساز درگرجستان، و همچنین دلایل اطمینان سوددهی بالای صنعت ساخت و ساز در گرجستان بپردازیم. امیدواریم از مطالعه این مطلب که توسط کارشناسان SisnoGroup تهیه شده است لذت ببرید.

آشنایی مختصر با فرهنگ های رایج در رابطه با ساختمان در گرجستان:

✔️عدم توجه به نما و مشاعات ساختمان در گرجستان:


یکی از موارد جالبی که شاید توجه شما را جلب کند این است که در سطح کشور گرجستان تعداد بسیاری ساختمان ( آپارتمان یا ویلا ) را می بینید که از بیرون بسیار ساده و شاید زشت و نامرتب هستند و راهروهایی با نور بسیار کم و نامرتب و کثیف دارند اما زمانی که وارد فضای داخلی خانه می شوید عموماً بسیار شیک و تمیز است به طوری که باور این موضوع برای شما سخت است که این فضا در همان ساختمان قرار دارد. این موضوع لازم به ذکر است که با رشد چشم گیر و روزافزون شمار خریداران خارجی املاک و همچنین رشد اقتصادی و فرهنگی مردم گرجستان ،وضعیت ساختمان در گرجستان در چند سال اخیر بسیار بهتر شده اند و تعداد زیادی ساختمان های شیک در چند سال اخیر در گرجستان ساخته شده است.

ساختمان سازی در گرجستان
املاک در گرجستان

کسب اطلاعات بیشتر درباره املاک در گرجستان

✔️ قدمت زیاد آپارتمان نشینی در گرجستان :

کشور گرجستان در گذشته عضو اتحاد جماهیر شوروی بوده و در سیستم اتحاد جماهیر شوروی آپارتمان های سازماندهی شده بسیار رواج داشته است به طوری که شما می توانید ساختمان هایی بین 10 تا 20 طبقه با قدمت هایی گاهاً بیش از 60 سال ببینید ، از این رو آپارتمان سازی درگرجستان قدمت زیادی دارد.

✔️ نرخ رایج در خرید و فروش ملک در گرجستان :

در کشور گرجستان با اینکه طبق قانون معاملات املاک باید با نرخ رسمی کشور یعنی لاری انجام شود ، اما در واقعیت تمامی قیمت گذاری ها توسط شرکت های ساختمان سازی در گرجستان و مردم بر روی املاک به دلار می باشد و دلار نرخ رایج و عرف معاملات است و فقط در مدارک خرید و فروش رسمی دولتی به لاری نوشته می شود.

✔️ نحوه تحویل دادن ساختمان ها توسط سازنده ها :

در گرجستان به راحتی می توان گفت که از بیش از 98 درصد سازنده ها ساختمان های خود را بدین شکل تحویل می دهند که نمای ساختمان و مشاعات تکمیل شده است ولی زمانی که در فضای داخل آپارتمان یا ویلا را باز می کنید با یک مکعب سیمانی یا گچی روبرو می شوید ، یعنی هیچ چیز داخل آن نیست و خریدار خودش با توجه به میل خودش داخل خانه را طراحی و اجرا می کند که اصطلاحاً به آن سیاه ( Black Frame ) یا سفید ( White Frame ) می گویند.

ساختمان سازی در گرجستان

کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی داخلی و اجرای ساختمان در گرجستان

معرفی برخی مزیت های صنعت ساختمان سازی در گرجستان:

✔️روادید آسان در اخذ مجوزهای ساخت در گرجستان : با توجه به اعلام سازمان جهانی نوآوری در سال 2018 ، گرجستان در شاخص سهولت راه اندازی کسب و کار در رتبه سوم دنیا قرار دارد. پس می توان دریافت که اخذ مجوز ساخت و ساز در گرجستان مقایسه با بسیاری از کشورها آسان تر و از لحاظ زمانی کوتاه مدت تر است.

✔️سوددهی بالای ساخت و ساز در گرجستان :

باید توجه داشت که در محاسبه سود ساختمان سازی در گرجستان موارد بسیار زیادی از جمله شرایط و موقعیت مکانی زمین ، تعداد طبقات ، کیفیت ساخت و ... تاثیرگذار است اما اگر بخواهیم به شما حدودی از آن را ارائه کنیم ، با مثال توضیح می دهیم که ساخت یک ساختمان 6 طبقه با بنایی در حدود 1500 متر مربع با حداقل 40 درصد سود خالص همراه است.

✔️ مدت زمان کوتاه ساخت و ساز در گرجستان :

همانطور که در بالا توضیح دادیم با در نظر گرفتن فرهنگ جا افتاده در جامعه که ساختمان ها از سوی بیش از 95 درصد شرکت های ساخت وساز در گرجستان به صورت سیاه یا سفید تحویل می شوند و سازندگان تنها نسبت به تکمیل نما و مشاعات متعهد هستند ، می توان به راحتی دریافت که مدت زمان ساخت و ساز در گرجستان حدوداً نصف بسیاری از کشورهاست که این موضوع می تواند یک محرک فوق العاده برای سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در گرجستان به شمار آید.

✔️ استقبال مردم از پیش خرید ملک در گرجستان :

فرهنگ پیش خرید ملک در گرجستان بسیار رواج دارد و مردم آن و حتی خریداران خارجی نسبت به این موضوع علاقه زیادی دارند و با توجه به اینکه در گرجستان تورم کالاهای ساختمانی تقریبا نزدیک به صفر است ، می توان پیش فروش کردن ملک در گرجستان را برای سرمایه گذاران صنعت ساختمان سازی در گرجستان مانند برنده شدن در قرعه کشی تشبیه کرد.

✔️ مالیات های بسیار پایین در گرجستان :

بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد ، گرجستان در شاخص دریافت مالیات در جایگاه نهم جهان قرار دارد ، پس به راحتی می توان گفت که کشور گرجستان برای سرمایه گذاران نوعی بهشت مالیاتی محسوب می شود چرا که مالیات در گرجستان بسیار کم است برای مثال مالیات گمرک واردات کالا صفر ، پنج و دوازده درصد ، مالیات بر ارزش افزوده هجده درصد و مالیات بر درآمد حدود بیست درصد می باشد.

✔حقوق پایین کارگر و نیروی متخصص در گرجستان :

به راحتی می توان گفت که در این کشور حقوق نیروی کارگر و متخصص حداقل حدود یک ششم حقوق در کشورهای اروپایی و منطقه می باشد.

✔️حمایت های بانکی مناسب از سرمایه گذاران در ساختمان سازی :

بانک های معتبر و بزرگ از سرمایه گذاران صنعت ساختمان سازی در گرجستان حمایت های زیادی در قالب مشارکت و یا وام دهی انجام می دهند ، همچنین با عقد قراردادهایی در زمینه فروش با شرایط ویژه به سپرده گذاران خود در فروش نیز به شما کمک می کنند.

✔️حمایت های دولتی :

دولت گرجستان در مدل های متفاوتی از سرمایه گذاران صنعت ساخت و ساز در گرجستان حمایت می کند ، برای مثال در مناطقی که قصد جذب سرمایه گذار دارد با برگزاری مناقصه زمین های رایگان ارائه می کند یا با قبول در اختیار گذاشتن رایگان حدود 20 درصد ساختمان به خانواده هایی که دولت مشخص می کند به شما زمین رایگان می دهد و در افزایش تراکم ساخت نیز کمک می کند که البته این موارد دولتی نیاز به انجام پروتکل های خود را دارد.

چنانچه نیاز به مطالعه درباره توضیحات مربوط ساختمان ها در گرجستان و ساخت و ساز در گرجستان همچنین زمین و سطح اشغال و تراکم ساخت و ... دارید می توانید با مراجعه به بخش درباره املاک گرجستان اطلاعات مناسبی بدست آورید ، همچنین چنانچه پس از مطالعه مطالب نیاز به مشاوره رایگان در زمینه سرمایه گذاری در صنعت ساختمان سازی در گرجستان را داشتید ، کارشناسان ما برای ارائه مشاوره رایگان در کنار شما هستند..
فیلترها
Sort
display