در تاریخ ۶ ژوئن ، کاخا کالادزه ، شهردار تفلیس ، معرفی کامل خود را در خصوص پروژه های جوانان آینده انجام داد که در حال حاضر در دستور کار روزنامه تل آویو قرار دارد ، اول از همه ، شهردار بر اهمیت جوانان برای توسعه بیشتر کشور متمرکز بود .

وی اشاره کرد : نقش جوانان از لحاظ توسعه کشور و پیشرفت شهر حیاتی است . بنابراین ، ما همیشه به فکر اجرای چنین پروژه هایی هستیم که نیاز به دخالت جوانان دارد . او  از Irakli Kobakhidze ، رئیس پارلمان گرجستان و Giorgi Tkemaladze ، رئیس شورای شهر  ، ابراز قدردانی کرد برای حضور در این مراسم ، برای حمایت جوانان . شهردار همچنین خاطرنشان کرد که ماموکا باختادزه ، نخست وزیر گرجستان ، که در حال حاضر به طور رسمی به ایالات متحده سفر می کند ، به زودی مفهوم جدیدی در مورد پروژه های جوانان ارائه خواهد داد که توسط دولت پایتخت پشتیبانی خواهد شد .

Sopio Khuntsaria ، معاون شهرداری تفلیس و Irakli Gvilava ، رئیس اداره شهرداری فرهنگ ، آموزش و پرورش ، ورزش و امور جوانان ، به طور خاص درباره پروژه های برنامه ریزی شده صحبت کردند، اهمیت آزمایشگاه آینده تفلیس را برجسته می کنند، که در آن، برنامه ریزی برای راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی هست .

معاون شهردار همچنین در مورد برنامه کارآموزی پرداخت شده که در آینده نزدیک به تصویب می رسد، صحبت کرد، در حالی که Irakli Gvilava بر امکانات برگزاری کلاس های کارشناسی رایگان و کارگاه های تخصصی متخصصین خارجی برای دانش آموزان متمرکز بود .

Sopio Khuntsaria یک پروژه بزرگ را اعلام کرد که بر حمایت جوانان کارآفرین متمرکز خواهد شد و در مورد روستای جوانان که در کجوری ساخته شده است و میزبانی مدارس بین المللی تابستانی و زمستانی ، اردوگاه ها ، انجمن ها ، کارگاه های آموزشی جشنواره های جوانان و رویدادهای ورزشی در طول سال است . این منطقه زیرساخت های مسکونی ، آموزشی ، ورزشی و تفریحی را ادغام خواهد کرد .

منبع : جورجیا تودی