49 Zurab Kvlividze St, Tbilisi, Georgia
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

شهروندی گرجستان

شهروندی گرجستان

شهروندی گرجستان

یکی از سوالات اصلی افرادی که به دنبال مهاجرت به کشور گرجستان هستند ، چگونگی دریافت شهروندی گرجستان یا به عبارتی تابعیت گرجستان است.در این مطلب قصد داریم به صورت مختصر درباره راه های اخذ شهروندی گرجستان و شرایط افرادی که واجد شرایط آن هستند بیشتر با شما صحبت کنیم و چنانچه قصد کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ شهروندی گرجستان و چگونگی دریافت تابعیت گرجستان را دارید می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای شرکت سیسنو گروپ بهره مند شوید. در ادامه به توضیح مختصر روش های اخد شهروندی گرجستان می پردازیم:

تابعیت گرجستان

روش اول – در این روش به افراد نابالغی که یکی از والدین او تابعیت گرجستان(شهروندی گرجستان) را داشته باشد، می تواند شهروندی گرجستان را دریافت کند و مدارک مورد نیازی که باید جهت دریافت شهروندی گرجستان ارائه دهد عبارتند از : 1- سند تایید تابعیت گرجستان یکی از والدین 2- کپی گواهی تولد از کشور محل تولد.(گرجستان یا هر کشور دیگری)

روش دوم –این روش شامل دو بخش میشود 

بخش ۱ - فرد نابالغی که در این کشور به عنوان پناهنده متولد شده است می تواند با سند تایید عنوان پناهندگی فرد نابالغ و کپی گواهی تولد از کشور محل تولد درخواست خود را ارائه دهد .

بخش ۲ - فرد پناهنده که حداقل ۵ سال در گرجستان زندگی کرده است میتواند با ارائه سند ثبت درخواست تعیین عنوان پناهندگی و کپی گواهی تولد از کشور محل تولد درخواست خود را ارائه دهد

دریافت اقامت گرجستان با ثبت شرکت

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ اقامت کاری گرجستان

روش سوم – در این روش اخذ تابعیت گرجستان ، به فرد نابالغی که توسط شهروند گرجستان به عنوان فرزند خوانده پذیرفته شده، تابعیت گرجستان اعطا می شود.مدارک لازم عبارتند از : 1- سند تایید تابعیت گرجستان یکی از والدین 2- سند تایید فرزند خواندگی متقضی 3- کپی گواهی تولد از کشور محل تولد.

رروش چهارم - به فردی که با یک شهروند گرجستان ازدواج کرده و و قبل از ارائه درخواست اعطای تابعیت گرجستان ، تا پنج سال قبل از آن به طور مداوم در کشور گرجستان قانونی زندگی کرده باشد، شهروندی گرجستان اعطا می شود اگر بر زبان گرجی و همچنین بر تاریخ گرجستان و اصول اساسی قانون گرجستان در حد مقرر تسلط داشته باشد. انطباق سطح دانش متقاضی با حد مقرر تسلط بر زبان گرجی، تاریخ گرجستان و اصول اساسی قانون گرجستان توسط کمیسیون تابعیت بررسی و ارزیابی می شود.

اخذ شهروندی گرجستان
اخذ تابعیت گرجستان

روش پنجم – در این روش دریافت شهروندی گرجستان ، متقاضی باید فرد بالغ باشد و قبل از ارائه درخواست تابعیت گرجستان، تا ده سال قبل از آن به طور مداوم در گرجستان قانونی زندگی کرده باشد، بر زبان گرجی، تاریخ گرجستان و اصول اساسی قانون گرجستان در حد مقرر تسلط داشته باشد ، در کشور گرجستان شغل داشته باشد یا املاک و مستغلات داشته باشد یا فعالیت های کارآفرینی در گرجستان انجام دهد یا سهام در یک شرکت در گرجستان داشته باشد. انطباق سطح دانش متقاضی با حد مقرر تسلط بر بر زبان گرجی، تاریخ گرجستان و اصول اساسی قانون گرجستان توسط کمیسیون تابعیت بررسی و ارزیابی می شود. در این روش اعطای شهروندی گرجستان بر اساس نظر اداره مهاجرت و کمیسیون های مربوطه می باشد.

روش ششم – در این روش مطابق بر ماده 17 قانون ارگانیک گرجستان "در مورد تابعیت گرجستان"، رئیس جمهور گرجستان می تواند تابعیت گرجستان را به تبعه خارجی به روش استثنا اعطا کند، اگر تشخیص دهد که آن فرد شایستگی آن را دارد یا اعطای شهروندی گرجستان به ایشان برای کشور منافع داشته باشد. در این روش عموماً این چند دسته واجد شرایط هستند : 1- تبعه کشور دیگر نسبت به چنین سرمایه گذاری در کشور گرجستان اقدام کرده یا چنین سرمایه گذاری در کشور گرجستان انجام داده است ، که از نظر توسعه اقتصاد کشور نقش قابل توجهی ایفا کرده است. 2- تبعه کشور دیگر در زمینه های ورزشی ، علمی و / یا هنری موفق است و می خواهد به نام گرجستان به کار خود ادامه دهد.

شهروندی گرجستان

برای کسب اطلاعات درباره روش های اخذ اقامت گرجستان

توجه داشته باشید که اخذ شهروندی گرجستان کار بسیار پیچیده و زمان بر می باشد و تحقیقات بسیار زیادی از سوی ادارات مربوطه برای پرونده های مربوط به درخواست اخذ شهروندی گرجستان انجام می شود و با توجه به سالم بودن نظام اداری این کشور ، چنانچه افراد سودجو قصد داشتند که به ازای دریافت مبلغی تابعیت این کشور را برای شما دریافت کنند خواهشمندیم که به هیچ وجه باور نکنید چرا که با توجه به تجربه های کارشناسان و وکلای ما در رابطه با اخذ شهروندی گرجستان ، انجام این کار از راه های غیر قانونی ممکن نیست. امیدواریم که از مطالعه این مطلب استفاده کرده باشید و چنانچه نیاز به مشاوره در زمینه دریافت تابعیت گرجستان داشتید همکاران ما آماده ارائه مشاوره رایگانبه شما عزیزان هستند.

سوالات متداول اخذ شهروندی گرجستان

1آیا اگر فرزندی در گرجستان متولد شود که پدر و مادر او خارجی باشند ، می تواند شهروندی گرجستان را دریافت کند؟

خیر ، امکان اخذ شهروندی گرجستان برای فرزندان اتباع خارجی که در گرجستان متولد می شوند وجود ندارد و فقط در صورتی که یکی از والدین شهروند گرجستان باشد امکان دریافت تابعیت گرجستان وجود دارد

2آیا بلافاصله پس از اعلام پناهندگی به سازمان های مربوطه در کشور گرجستان شمارش پنج سال اقامت جهت دریافت شهروندی گرجستان آغاز می شود؟

خیر ، این پنج سال از زمان ثبت درخواست نیست و از زمانی محاسبه می شود که در خواست پناهندگی توسط کشور گرجستان قبول شده باشد.

3 آیا به افراد بالای 18 سال نیز در صورت به فرزند خواندگی قبول شدن توسط یک شهروند گرجی ، تابعیت گرجستان تعلق می گیرد؟

خیر ، این موضوع اخذ شهروندی گرجستان از طریق به فرزندخواندگی قبول شدن فقط برای کودکان زیر 18 سال است.

4 آیا در صورت تایید رئیس جمهور نیاز به تسلط به زبان و تاریخ و قانون اساسی گرجستان وجود دارد؟

خیر ، در این روش نیاز به تسلط به هیچ یک از این توانایی ها نیست چرا که در این حالت تشخیص رئیس جمهور بر این بوده است که شخص برای کشور گرجستان در شرایط موجود فعلی مفید و نیاز است.

5آیا کشور گرجستان در صورت سرمایه گذاری عدد مشخصی در این کشور اقدام به اعطای شهروندی گرجستان می کند؟

خیر ، هیچ گونه قانونی مبنی بر اعطای تابعیت گرجستان به صورت مستقیم با سرمایه گذاری وجود ندارد.

فیلترها
Sort
display