در سخنرانی سالومه زورابیشویلی ، پیروزی رئیس جمهور جدید اوکراین ، زلنسکی ، را در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفت و به او در پست رئیس جمهور اوکراین آرزوی موفقیت کرد ، رئیس دولت اوکراین در مورد دلایلی که چرا تصمیم گرفت تا در سیاست دخالت کند صحبت کرد .

زلنسکی گفت: “چرا تیم ما به سیاست پیوست ؟ چالش شماره یک برای ما این است که به آتش بس در شرق ، جایی که مردم ما هر روز می میرند، برسد.”

رئیس جمهور اوکراین همچنین بر برنامه های آینده در مورد حفظ برنامه سیاست خارجی که هدف از بازگرداندن حاکمیت و تمامیت ارضی، و همچنین توسعه روند ادغام اروپا و یورو-اقیانوس اطلس است، متمرکز بود. علاوه بر این، زلنسکی خاطرنشان کرد که ریشه کن کردن مشکل فساد اهمیت اساسی دارد و تجربه گرجستان را به عنوان نمونه ای در این زمینه عنوان کرده است .

در جلسه ، احزاب همچنین گفتگوهایی درباره توسعه بیشتر روابط میان گرجستان و اوکراین داشتند و در مورد افزایش همکاری استراتژیک ابراز اطمینان کردند ، سالومه زورابیشویلی اهمیت انتخابات آینده مجلس اروپا را برجسته کرد .

رئیس جمهور گرجستان اعلام کرد: “ما باید موقعیت های اوکراین و گرجستان را در رابطه با روند پیوستن به اتحادیه اروپا و عضویت ناتو متحد کنیم” ، در پایان نشست ، سالومه زورابیشویلی از همتای خود به گرجستان برای دیدار رسمی دعوت کرد .

منبع : جورجیا تودی