11 Merab Aleksidze St, T'bilisi
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

ساختمان سازی در گرجستان

ساختمان سازی در گرجستان

ساختمان سازی در گرجستان

وقتی صحبت از سرمایه گذاری مطمئن و با سود خوب در کشور گرجستان می شود ، قطعا سرمایه گذاری در صنعت ساختمان سازی در گرجستان یکی از بهترین گزینه هاست. در این مطلب سعی داریم به بررسی مختصر برخی مسائل از جمله فرهنگ مردم در رابطه با ساختمان سازی درگرجستان و همچنین دلایل اطمینان سوددهی بالای ساخت و ساز در گرجستان بپردازیم. امیدواریم از مطالعه این مطلب که توسط کارشناسان سیسنو گروپ تهیه شده است لذت ببرید و این موضوع را بدانید که چنانچه پس از مطالعه این مطلب نیاز به مشاوره در زمینه ساختمان سازی در گرجستان داشته باشید همکاران ما با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما هستند.

آشنایی با فرهنگ های رایج در رابطه با ساختمان سازی در گرجستان:


✔️عدم توجه به نما و مشاعات در ساختمان سازی در گرجستان:


یکی از موارد جالبی که شاید توجه شما را جلب کند این است که در سطح کشور گرجستان تعداد بسیاری ساختمان ( آپارتمان یا ویلا ) را می بینید که از بیرون بسیار ساده و شاید زشت و نامرتب هستند و راهروهایی با نور بسیار کم و نامرتب و کثیف دارند اما زمانی که وارد فضای داخلی خانه می شوید عموماً بسیار شیک و تمیز است به طوری که باور این موضوع برای شما سخت است که این فضا در همان ساختمان قرار دارد. این موضوع لازم به ذکر است که با رشد چشم گیر و روزافزون شمار خریداران خارجی املاک و همچنین رشد اقتصادی و فرهنگی مردم گرجستان ،وضعیت ساختمان سازی در گرجستان در چند سال اخیر بسیار بهتر شده و تعداد زیادی ساختمان های شیک در چند سال اخیر در گرجستان ساخته شده است.

ساخت و ساز در گرجستان
ساختمان سازی در گرجستان

با مطالعه این مطلب بهتر است درباره خرید ملک در گرجستان بیشتر بخوانید.

✔️قدمت زیاد آپارتمان نشینی در گرجستان :

کشور گرجستان در گذشته عضو اتحاد جماهیر شوروی بوده و در سیستم اتحاد جماهیر شوروی آپارتمان های سازماندهی شده بسیار رواج داشته است به طوری که شما می توانید ساختمان هایی بین 10 تا 20 طبقه با قدمت هایی گاهاً بیش از 60 سال ببینید ، از این رو ساخت و ساز در گرجستان از نوع آپارتمان قدمت زیادی دارد.

✔️نرخ رایج در خرید و فروش املاک در کشور گرجستان :

در کشور گرجستان با اینکه طبق قانون معاملات املاک باید با نرخ رسمی کشور یعنی لاری معاملات خرید و فروش انجام شود ، اما در واقعیت تمامی قیمت گذاری ها توسط پروژه های ساختمانی گرجستان و مردم بر روی املاک به دلار می باشد و دلار نرخ رایج و عرف معاملات است و فقط در مدارک خرید و فروش رسمی دولتی به لاری نوشته می شود.

✔️نحوه تحویل دادن ساختمان ها توسط سازندگان:

یکی از تاثیر گذارترین فرهنگ های ساختمان سازی در گرجستان این است که از بیش از 90 درصد سازنده ها، ساختمان های خود را بدین شکل تحویل می دهند که نمای ساختمان و مشاعات تکمیل شده است ولی زمانی که در فضای داخل آپارتمان یا ویلا را باز می کنید با یک مکعب سیمانی یا گچی روبرو می شوید ، یعنی هیچ چیز داخل آن نیست و خریدار خودش با توجه به میل خودش داخل خانه را طراحی و اجرا می کند که اصطلاحاً به آن سیاه ( بلک فریم ) یا سفید ( وایت فریم ) می گویند.

ساختمان سازی در گرجستان

با مطالعه این مطلب بهتر است درباره طراحی داخلی ساختمان در گرجستان بیشتر بخوانید.

معرفی برخی مزیت های صنعت ساختمان سازی در گرجستان:

✔️روادید آسان در اخذ مجوزهای ساخت و ساز در گرجستان : با توجه به اعلام سازمان جهانی نوآوری در سال 2018 ، گرجستان در شاخص سهولت راه اندازی کسب و کار در رتبه سوم دنیا قرار دارد. پس می توان دریافت که اخذ مجوز ساختمان سازی در گرجستان مقایسه با بسیاری از کشورها آسان تر و از لحاظ زمانی کوتاه مدت تر است.

ساخت و ساز در گرجستان

✔️سوددهی بالای ساختمان سازی در گرجستان :

باید توجه داشت که در محاسبه سود ساختمان سازی در گرجستان موارد بسیار زیادی از جمله شرایط و موقعیت مکانی زمین ، تعداد طبقات ، کیفیت ساخت و ... تاثیرگذار است اما اگر بخواهیم به شما حدودی از آن را ارائه کنیم ، با مثال توضیح می دهیم که ساخت یک ساختمان 6 طبقه با بنایی در حدود 1500 متر مربع با حداقل 40 درصد سود خالص همراه است.

✔️ مدت زمان کوتاه ساخت و ساز در گرجستان :

همانطور که در بالا توضیح دادیم با در نظر گرفتن فرهنگ جا افتاده در جامعه که ساختمان ها از سوی بیش از 90 درصد شرکت های ساخت وساز در گرجستان به صورت سیاه یا سفید تحویل می شوند و سازندگان تنها نسبت به تکمیل نما و مشاعات متعهد هستند ، می توان به راحتی دریافت که مدت زمان ساخت و ساز در گرجستان حدوداً نصف بسیاری از کشورهاست که این موضوع می تواند یک محرک فوق العاده برای سرمایه گذاری در گرجستان به شمار آید.

✔️استقبال مردم از پیش خرید ملک در کشور گرجستان :

فرهنگ پیش خرید ملک در این کشور بسیار رواج دارد و مردم آن و حتی خریداران خارجی نسبت به این موضوع علاقه زیادی دارند و با توجه به اینکه در گرجستان تورم کالاهای ساختمانی پایین است ، می توان پیش فروش کردن ملک در گرجستان را برای سرمایه گذاران صنعت ساختمان سازی در گرجستان مانند برنده شدن در قرعه کشی تشبیه کرد.

✔️مالیات های بسیار پایین در گرجستان :

بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد ، گرجستان در شاخص دریافت مالیات در جایگاه نهم جهان قرار دارد ، پس به راحتی می توان گفت که کشور گرجستان برای سرمایه گذاران نوعی بهشت مالیاتی محسوب می شود چرا که مالیات در این کشور کم است برای مثال مالیات گمرک واردات کالا صفر ، پنج و دوازده درصد ، مالیات بر ارزش افزوده هجده درصد و مالیات بر درآمد حدود بیست درصد می باشد که در صورت خروج سرمایه از کشور به صاحب کسب و کار تعلق می گیرد.

✔️حقوق پایین کارگر و نیروی متخصص در گرجستان :

به راحتی می توان گفت که در این کشور حقوق نیروی کارگر و متخصص حداقل حدود یک پنجم حقوق در کشورهای اروپایی و منطقه می باشد.

✔️حمایت های بانکی مناسب از سرمایه گذاران در ساختمان سازی :

بانک های معتبر و بزرگ از سرمایه گذاران صنعت ساختمان سازی در گرجستان حمایت های زیادی در قالب مشارکت و یا وام دهی انجام می دهند ، همچنین با عقد قراردادهایی در زمینه فروش با شرایط ویژه به سپرده گذاران خود در فروش نیز به شما کمک می کنند.

✔️حمایت های دولتی :

دولت گرجستان در مدل های متفاوتی از سرمایه گذاران صنعت ساخت و ساز در گرجستان حمایت می کند ، برای مثال در مناطقی که قصد جذب سرمایه گذار دارد با برگزاری مناقصه زمین های رایگان ارائه می کند یا با قبول در اختیار گذاشتن رایگان حدود 20 درصد ساختمان به خانواده هایی که دولت مشخص می کند به شما زمین رایگان می دهد و در افزایش تراکم ساخت نیز کمک می کند که البته این موارد دولتی نیاز به انجام پروتکل های خود را دارد.

ساختمان سازی در گرجستان

پادکست صوتی ساختمان سازی در گرجستان

سوالات متداول ساختمان سازی در گرجستان

1هزینه ساخت و ساز در گرجستان تا مرحله بلک فریم چقدر است؟

هزینه ساختمان سازی در گرجستان تا مرحله بلک فریم با توجه به شرایط زمین و مصالح و تعداد طبقات برای هر متر مربع بین 150 تا 200 دلار می باشد.

2ساختمان سازی در گرجستان به چه صورت سوددهی بیشتری دارد؟ ویلاسازی یا آپارتمان سازی؟

هیچ معیار دقیقی برای این موضوع وجود ندارد که بتوان گفت در کدام سوددهی بیشتری وجود دارد اما در هر کدام با توجه به انبوه سازی سوددهی نیز رشد می کند.

3 آیا بدون داشتن اقامت گرجستان می توان اقدام به سرمایه گذاری در ساخت وساز در گرجستان کرد؟

بله شما می توانید بدون داشتن اقامت گرجستان دست به راه اندازی هر گونه کسب و کاری از جمله ساخت و ساز بزنید.

4 آیا با پیش خرید ملک در این کشور می توان سند ملک را دریافت کرد؟

در 90 درصد مواقع ملک های در حال ساخت دارای سند هستند و این یکی از دلایل اصلی استقبال مردم از پیش خرید ملک می باشد که باعث سوددهی بالای ساختمان سازی در گرجستان شده است.

5اصلی ترین دلیل سوددهی بالای ساختمان سازی در گرجستان چیست؟

اصلی ترین دلیل سوددهی بالای ساختمان سازی در گرجستان ، تحویل ساختمان ها در حالت بلک فریم یا وایت فریم است که سوددهی بالا را در مدت زمان کم فراهم می کند.

فیلترها
Sort
display