49 Zurab Kvlividze St, Tbilisi, Georgia
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

مالیات در گرجستان

اخذ اقامت

مالیات در گرجستان

اگر اندکی به بررسی راه اندازی کسب و کار در گرجستان پرداخته باشید بارها این موضوع به گوش شما خورده است که گرجستان از لحاظ قوانین مالیاتی بسیار خوب است و مالیات در گرجستان سیستم مناسبی دارد. مالیات در گرجستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپا و آسیای میانه مالیات به مراتب کمتر است . بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد ، گرجستان در شاخص دریافت مالیات در جایگاه نهم جهان قرار دارد و به نوعی می توان گفت که این کشور برای کسانی که به دنبال پرداخت مالیات های کم هستند نوعی بهشت است.

مالیات در گرجستان
انواع مالیات در گرجستان
مالیات درآمد در گرجستان:

کشور گرجستان از سیستم مالیاتی نوین بهره می برد ، توضیح این سیستم به طور ساده به این شکل است که چنانچه شما درآمد حاصل شده را از سیستم شرکت خارج نکنید ملزم به پرداخت مالیات درآمد از روی آن نیستید. اما اگر برای مثال شرکت شما 100 هزار دلار در طی یکسال سود کرده باشد و شما 10 هزار دلار آن را برای مصرف شخصی برداشت کرده باشید می بایست 20 درصد ده هزار دلار یعنی دو هزار دلار را به عنوان مالیات پرداخت کنید. این نوع سیستم مالیاتی که در جهان بسیار محبوب است به رشد کسب و کارها کمک به سزایی می کند.

انواع مالیات در گرجستان
مالیات بر ارزش افزوده در گرجستان :

مالیات بر ارزش افزوده در کشور گرجستان 18درصد می باشد و شما می بایست از روی هرگونه درآمد ورودی آن را بپردازید که در بین کشورهای اروپایی و کشورهای همسایه عدد بسیار مناسبی می باشد. لازم به ذکر است که شرکت ها تا 100 هزار لاری درآمد اول از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند. همچنین این معافیت برای اشخاص حقیقی تا 200 هزار لاری می باشد.

مالیات در گرجستان
مالیات گمرکی واردات در گرجستان:

در گرجستان مالیات گمرکی واردات کالاهای مختلف بین صفر تا 12 درصد می باشد که به مسائل متفاوتی از جمله نوع کالا ، حجم کالا و کشور صادرکننده و تولیدکننده بستگی دارد. برای بررسی درصد گمرکی هر کالا باید از اداره گمرک گرجستان استعلام کرد. برای مثال مالیات گمرکی واردات تجهیزات کشاورزی از اروپا صفر و مالیات گمرکی واردات دخانیات 12 درصد می باشد.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و از آن لذت برده باشید . در صورت نیاز به کسب اطلاعات تخصصی تر درباره مالیات در گرجستان می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان SisnoGorup استفاده کنید.

 
فیلترها
Sort
display