11 Merab Aleksidze St, T'bilisi
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

روستاوی

روستاوی

روستاوی

شهر روستاوی در شرق گرجستان در ناحیه ی Kvemo Kartli قرار دارد. از عصر برنز مردم در این منطقه زندگی می کرده اند. این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای گرجستان است. در قرن 7 و 8 روستاوی در سطح توسعه ی بالایی قرار داشته است، شکوفایی صنایع دستی مختلف از جمله ساخت سرامیک، شیشه، مصنوعات فلزی، چرم ، استخوان، چوب و همچنین بافت پارچه. در ادامه به جاذبه های توریستی و گردشگری این شهر می پردازیم

روستاوی

جهت اجاره خانه در گرجستان می توانید از موتور جستجو املاک گرجستان استفاده نمایید.

پارک روستاوی

پارک روستاوی :

این پارک ، یک پارک جنگلی طبیعی است. پارک فرهنگی تفریحی روستاوی در مرکز شهر و در نزدیکی مرز بین روستاوی قدیم و جدید ، جایی که دریاچه مصنوعی کوچکی وجود دارد قرار گرفته است. بهترین محوطه های تفریحی که در پارک وجود دارد زمین های بسکتبال ، فوتبال و والیبال ، پارک اسکیت سواری می باشند. در محوطه ی پارک همچنین صندلی برای نشستن ، سایه بان های سنتی گرجی (پانچاتوری) ، مکانهای مخصوص برای پیک نیک، فواره های مختلف، مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری و پیاده روی ، آمفی تئاتر روباز قرار دارد. قلعه ی قدیمی روستاوی و محوطه ی تاریخی مربوط به قرن 5 تا 8 میلادی امروزه جزئی از پارک روستاوی هستند.

شهر روستاوی

قلعه ی روستاوی :

قلعه ی روستاوی یک شهر قدیمی است که در اکتشافات باستان شناسی کشف شده است و در لیست میراث فرهنگی گرجستان قرار گرفته است. این قلعه در شهر روستاوی و در محل پارک روستاوی در مرکز شهر قرار گرفته است. قلعه ی روستاوی یکی از قلعه هایی بوده است که برای محافظت از تفلیس (پایتخت) در اطراف ساخته شده اند. در زمان پیدایش ، قلعه دارای سه دیوار مختلف بوده است. دیوار اول (مربوط به قرن 5 تا 8) دارای برجهای مستطیل شکل بوده است. دیوار دوم، که دیوار داخلی نامیده می شده است برجهای نیم دایره داشته است. بعدها این دو دیوار در هم ادغام شده اند. دیوار سوم که به دیوار خروجی معروف بوده است یک ورودی تونل مانند داشته است. این قلعه تنها قلعه در گرجستان است که در آن میتوانید نقش هایی در دیوارهای آن پیدا کنید.

روستاوی

موزه ی تاریخ روستاوی :

این موزه در سال 1950 توسط یک باستان شناس و جامعه شناس مشهور به نام گوگی لوماتزه تأسیس شد. در این موزه بیش از 28700 اثر نمایشگاهی وجود دارد که عموماً در اطراف شهر روستاوی در طی اکتشافات باستان شناسی کشف شده اند.

پارک حیدر علیف :

این پارک در شهر روستاوی در خیابان کوستاوا واقع شده است. محوطه ی این پارک 7 هزار متر مربع می باشد. در سال 2009 بازگشایی شده است و توسط شرکت نفت آذربایجان بازسازی و توسعه داده شده است. فضای این پارک شامل نیمکت های مدرن ، انواع گل و گیاه، سطل های زباله و همچنین فواره ها و زمین های بازی می باشد.

شهر روستاوی
روستاوی

امیدواریم از مطالعه این مطلب استفاده کرده باشید و چنانچه نیاز به مشاوره رایگان در زمینه اخذ اقامت گرجستان دارید کارشناسان ما آماده خدمت رسانی به شما خواهند بود .

سوالات متداول درباره شهر روستاوی

1شهر روستاوی در کدام بخش گرجستان واقع شده است ؟

در شرق گرجستان در ناحیه ی Kvemo Kartli .

زندگی در شهر روستاوی چگونه است ؟

افرادی که به دنبال یک زندگی آرام و به دور از هیاهو هستند، می توانند شهر روستاوی را برای زندگی برگزینند .

3 موسس موزه تاریخی روستاوی چه کسی بوده است؟

یک باستان شناس و جامعه شناس مشهور به نام گوگی لوماتزه .

فیلترها
Sort
display