11 Merab Aleksidze St, T'bilisi
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان

در طی چند سال اخیر خرید ملک در گرجستان توسط افراد خارجی رشد چشم گیری داشته است به طوری که بیش از ۲۵ درصد املاک در گرجستان توسط خارجی ها خریداری شده است. موضوع رشد خرید ملک در گرجستان دلایل متعددی دارد که در ادامه به توضیح بیشتر آن می پردازیم:

یکی از اصلی ترین دلایل تمایل افراد خارجی به خرید ملک در گرجستان ، عدم وجود مالیات نگهداری ملک می باشد ، این بدین معناست که اگر کسی صاحب ملک در گرجستان باشد ملزم به پرداخت هیچ گونه مالیاتی نیست که اگر به کشورهای اروپایی و منطقه نگاهی کنید متوجه خواهید شد که این موضوع تا چه میزان می تواند برای افراد خارجی جذاب و حائز اهمیت باشد.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت خرید ملک در گرجستان توسط خارجی ها ، قیمت بسیار مناسب املاک در این کشور می باشد ، برای مثال شما می توانید در بهترین منطقه شهر تفلیس(پایتخت) و در بهترین برج باغ با تمامی امکانات رفاهی همانند استخر و باشگاه و سالن های اجتماعات و بسیاری امکانات جذاب دیگر ، آپارتمان به صورت مبله را با قیمت حدود هر متر مربع ۲۵۰۰ دلار آمریکا خریداری کنید که این مبلغ کمتر از قیمت متوسط ملک در اکثریت کشورهاست. البته لازم به ذکر است که در منطقه خوب شهر تفلیس قیمت آپارتمان های مبله از هر متر مربع به طور میانگین ۱۲۰۰ دلار آغاز می شود که با توجه به امکانات و شرایط ساختمان و موقعیت ، قیمت آن افزایش می یابد.

 ملک در گرجستان

برای استفاده از موتور جستجوی آنلاین املاک گرجستان از سایت املاک گرجستان به زبان فارسی استفاده کنید.

خرید ملک در گرجستان

یکی دیگر از دلایل تمایل زیاد افراد خارجی از اقصی نقاط جهان به خرید ملک در گرجستان ، وجود امنیت اجتماعی بسیار بالا در کنار آرامش باورنکردنی این کشور است. این امنیت به گونه‌ایست که گرجستان همواره در آمارهای بین المللی چند سال اخیر جزو ۱۰ کشور امن جهان قرار داشته است. شاید باور آن سخت باشد ولی اگر در گرجستان زندگی کنید شاید در طول یکسال حتی یکبار هم در مورد دزدی یا مزاحمت خبری نشنوید.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت خرید خانه در گرجستان و روی آوردن افراد به سرمایه گذاری در گرجستان ، آرامش اقتصادی و بستر فوق العاده برای راه اندازی کسب و کار است چرا که این کشور با سرعتی باورنکردنی در حال رشد است به گونه ای که بانک جهانی کشور گرجستان را به عنوان ششمین مقصد مناسب برای سرمایه گذاری خارجی معرفی کرده است . همچنین گرجستان به عنوان دارنده رتبه سوم جهان در سهولت راه اندازی کسب و کار معرفی شده است که این آمار نشان دهنده شرایط مناسب کشور گرجستان برای سرمایه گذاری می‌باشد و سرمایه گذاری در خرید ملک در گرجستان نیز در این دسته قرار دارد.

خرید ملک در گرجستان

پادکست صوتی خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان

یکی دیگر از دلایل محبوبیت خرید ملک در گرجستان توسط خارجی ها ، آب و هوای گرجستان و شرایط اقلیمی فوق العاده دوست داشتنی کشور گرجستان است. گرجستان دارای آب و هوایی چهارفصل و سرشار از منابع طبیعی عالی در کنار خاک حاصلخیز و آب فراوان است. هیچ گاه نمی توان این موضوع را انکار کرد که زندگی در آب و هوایی لذت بخش، از دوست داشتنی ترین آرزوهای هر انسانی است.

یکی دیگر از دلایل رشد سرمایه گذاری افراد خارجی در زمینه خرید ملک در گرجستان ، روابط خوب بین المللی این کشور با جهان است و این موضوع باعث شده که گرجستان به عنوان کشوری صلح طلب و دارای روابط تجاری و سیاسی آزاد برای جهانیان عنوان شود به طوری که موسسه Fraser ، کشور گرجستان را در رتبه دوازدهم جهان در تجارت آزاد قرار داده است.

خرید خانه در گرجستان

یکی دیگر از اصلی ترین دلایل محبوبیت خرید ملک در گرجستان توسط خارجی ها ، رابطه خوب مردم این کشور با خارجی هاست. گرجستان دارای مردمی بسیار مهمان نواز و مهربان است که این رفتار خوب باعث افزایش روزافزون آمار مهاجرت و سفر به این کشور شده است. شما می توانید رفتار مناسب و مهمان نوازی مردم این کشور را به راحتی در یک سفر کوتاه به گرجستان حس کنید.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت موضوع خرید خانه در گرجستان توسط خارجی ها به ویژه اهالی اروپا ، آسیای میانه ، ایران ، خاورمیانه و کشورهای حوزه CIS موقعیت جغرافیایی این کشور است چون گرجستان در میان اروپا ، روسیه و آسیای میانه قرار دارد که فاصله زیادی با کشورهای مناطق ذکر شده ندارد و از این رو رفت و آمد را برای آنها راحت تر می کند و همچنین امکان سفر به این کشور از سه طریق هوایی ، زمینی و دریایی وجود دارد و این امر از مزایای این کشور در امر حمل و نقل محسوب می شود.

خرید خانه در گرجستان

مراحل خرید ملک در گرجستان

در ابتدا پیشنهاد می کنیم که از مشاور املاک خود بخواهید که شهر را به شما نشان دهد تا بتوانید نقاط مختلف شهر را شناسایی کنید و همچنین به یک برداشت کلی از پروژه های ساختمانی گرجستان دست پیدا کنید و نمونه های مختلف ویلا و آپارتمان و زمین را ببینید. پس از آن می توانید منطقه مورد نظر خود برای خرید ملک در گرجستان را انتخاب کنید و با توجه به بودجه خود و با استفاده از موتورهای جستجوی املاک می توانید ملک ها را شناسایی کرده و در مدت چند روز به بررسی و مشاهده املاک بپردازید. پس از انتخاب ملک مورد نظر به همراه فروشنده ملک که می تواند یک شخص یا شرکت باشد به اداره خدمات عمومی مراجعه کرده و همزمان با پرداخت وجه ملک که با توجه به توافق طرفین به دو صورت نقد یا انتقال به حساب بانکی می باشد امضای مدارک نقل و انتقال ملک انجام می شود و خریدار می تواند سند ملک را همان روز با پرداخت ۳۰۰ لاری ، پس از یک روز کاری با پرداخت ۲۲۰ لاری و پس از چهار روز کاری با پرداخت ۷۵ لاری دریافت کند. سند املاک در گرجستان به صورت آنلاین صادر می شود و هر کسی می تواند با وارد کردن کد ثبتی ملک در سایت اداره اسناد و املاک گرجستان سند ملک را مشاهده کند که این امر باعث می شود تا از هر گونه سواستفاده و کلاه برداری جلوگیری شود . یک نکته بسیار مهم را فراموش نکنید که شما می توانید در ادارات دولتی گرجستان اسناد را به صورت ترجمه شده و با حضور مترجم رسمی به هر زبانی که به آن تسلط دارید امضا کنید . به یاد داشته باشید که یک تیم حرفه ای با مشاوران و وکلای حرفه ای در کنار شما هستند تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید و در خرید ملک در گرجستان بدون هیچ مسئله ای کار خود را انجام دهید.

برای خرید خانه درگرجستان دو دسته بندی متفاوت را باید در نظر گرفت :

✔️شرایط کلی ساختمان

✔️شرایط داخلی ساختمان

اول شرایط کلی ساختمان را بررسی می کنیم که خود به دو دسته کلی تقسیم می شود :

1-ساختمان های تمام شده

2-ساختمان های در حال ساخت

از صحبت درباره ساختمان های تمام شده می گذریم چون همانطور که از نام آنها مشخص است تمام شده اند و نیاز به توضیح ندارد. پس به سراغ توضیح در مورد ساختمان های در حال ساخت می رویم. یکی از مهمترین نکات در مورد ساختمان های در حال ساخت این است که این ساختمان ها از لحاظ سند به دو دسته تقسیم می شوند: یک دسته ساختمان های در حال ساختی است که با نظارت شهرداری در حال ساخت هستند و سند تفکیک شده واحدهای آن از همان ابتدا آماده است و شما با خرید آنها می توانید اقامت گرجستان را دریافت کنید (عموماً این ساختمان ها پروژه هایی هستند که توسط شرکت های معتبر ساختمانی ساخته می شوند) و دسته دیگر ساختمان های در حال ساختی هستند که سند اصل یا به اصطلاح عامیانه سند مادر دارند و سند تفکیکی واحدهای آن تا گرفتن پایان کار شهرداری و کارهای دولتی آماده نمی شود و نکته بسیار حساس اینجاست که با خرید اینگونه ساختمان ها نمی توانید اقامت دریافت کنید چرا که هنوز سند تفکیک شده هر واحد وجود ندارد و شما برای اخذ اقامت نیاز به سند تفکیک شده دارید پس خواهشمندیم که در خرید ملک در گرجستان با هدف دریافت اقامت در ساختمان های در حال ساخت دقت زیادی به خرج دهید.
نکته : ذکر این نکته خارج از لطف نیست که شما همیشه در همه جای دنیا می توانید با خرید ساختمان های در حال ساخت سود بهتری بدست آورید. فقط باید دقت کنید که پروژه مناسبی را انتخاب می کنید که کارشناسان سیسنو گروپ آماده ارائه مشاوره به شما در این انتخاب ها و خرید ملک در گرجستان هستند. پس از بررسی شرایط کلی ساختمان ها به بررسی شرایط داخلی املاک گرجستان می پردازیم. شما می توانید املاک را در یکی از چهار وضعیت داخلی زیر خریداری کنید :
  • 🎫 ساختمان سیاه یا بلک فریم : در خرید ملک در گرجستان این اصطلاح زیاد به گوش شما می خورد چرا که اغلب واحدهای ساختمانی در گرجستان به این روش فروخته می شود. برای توضیحات بیشتر سعی می کنیم با مثال پیش برویم ، در این حالت ممکن است شما یک ساختمان کامل شده را ببینید که نمای ساختمان و راهروها و مشاعات آن کاملاً آماده است اما وقتی در واحد را باز می کنید با یک مکعب سیمانی و سیاه روبرو شوید که انشعابات برق ، گاز و آب آن تا دم در واحد آمده است و شما باید خودتان با سلیقه خودتان داخل آن را بسازید. به اینگونه خانه در گرجستان ، سیاه یا اصطلاحاً بلک فریم می گویند. لازم است بدانید دپارتمان طراحی و بازسازی با در اختیار داشتن یک تیم حرفه ای و مجرب آماده ارائه خدمات طراحی و دکوراسیون ملک شما از صفر تا صد با مناسبترین قیمت و در کوتاهترین زمان می باشد.
  • 🎫 ساختمان سفید یا وایت فریم : در خرید ملک در گرجستان این مدل نیز زیاد به گوش می خورد . در این مدل نیز نمای ساختمان و مشاعات آن تمام شده اما شما وقتی در واحد را باز می کنید علاوه بر دیوار کشی های داخلی همراه با گچ کاری بسیار ساده ، لوله کشی گاز و برق کشی داخلی نیز تا حدودی در داخل واحد انجام شده و شما نیاز به درست کردن کف و سقف و دیوارها دارید و می توانید با سلیقه خودتان این کار را انجام دهید.به اینگونه واحدها، سفید یا اصطلاحاً وایت فریم می گویند. لازم است بدانید دپارتمان طراحی و بازسازی سیسنو گروپ با در اختیار داشتن یک تیم حرفه ای و مجرب آماده ارائه خدمات طراحی و دکوراسیون ملک شما از صفر تا صد با مناسب ترین قیمت و در کوتاهترین زمان می باشد.
  • 🎫 ساختمان تمام شده : در این مدل تمام کارهای داخلی واحد انجام شده و شما فقط نیاز به خرید یا انتقال وسایل داخلی ملک را دارید تا بتوانید از آن استفاده کنید.
  • 🎫 ساختمان مبله : همانطور که از نام آن مشخص است در این مدل ملک ها کامل شده و دکور شده و همچنین با تمامی وسایل می باشد و شما فقط نیاز به انتقال وسایل شخصی خود دارید.
خانه در گرجستان 

بهتر است درباره طراحی داخلی ساختمان در گرجستان بیشتر مطالعه کنید.

خرید ملک در گرجستان

خرید ویلا در گرجستان

در مورد ویلا می توان گفت که قیمت ویلا در گرجستان بسیار مناسب است و در مقایسه با سایر کشورها حتی می توان گفت باورنکردنیست و شما می توانید داشتن یک ویلا در آب و هوایی عالی را با پرداخت کمترین هزینه تجربه کنید ، برای مثال شما می توانید یک ویلای ۳۰۰ متری تمام شده لوکس در زمینی حدودا ۱۰۰۰ متری در یکی از مناطق خوب شهری تفلیس که منطقه ویلایی ساز می باشد را حدود ۴۵۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ دلار خرید کنید. فقط یک نکته مهم که در ادامه نیز توضیح می دهیم این است که برای خرید ویلا در گرجستان باید دقت کنید که زمین آن غیرکشاورزی باشد ، چون ویلاهایی که روی زمین های کشاورزی بنا شده اند امکان خرید و فروش برای اتباع خارجی را ندارند ، البته لازم به ذکر است با در اختیار داشتن مشاور و وکیل خوب هیچ گاه این اشتباه برای شما در زمینه خرید ملک در گرجستان رخ نخواهد داد.

خرید زمین در گرجستان

بسیاری از افرادی که به دنبال خرید ملک در گرجستان هستند تمایل زیادی دارند تا به سراغ خرید زمین در گرجستان بروند . در این موضوع باید اول بدانید که در گرجستان زمین ها به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم:

سوالات متداول خرید ملک در گرجستان

1آیا با خرید ملک در گرجستان می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

بله ، با خرید ملک در گرجستان به حداقل ارزش ۱۰۰ هزار دلار آمریکا می توان اقامت موقت و با خرید حداقل ارزش ۳۰۰ هزار دلاز آمریکا می توان اقامت دائم دریافت کرد

2مراحل اداری خرید ملک در گرجستان چه مدت زمان می برد؟

مراحل اداری در حدود یک ساعت در اداره خدمات عمومی زمان می برد و شما می توانید سند ملک خود را در یکی از سه حالت همان روز با پرداخت ۳۰۰ لاری ، بعد از ۲۴ ساعت کاری با پرداخت ۲۲۰ لاری و پس از ۴ روز کاری با پرداخت ۷۵ لاری دریافت کنید.

3 آیا برای خرید ملک در گرجستان داشتن اقامت گرجستان الزامی است؟

خیر ، به هیچ وجه داشتن اقامت برای خرید ملک الزامی نیست و با در دست داشتن پاسپورت هر ملیتی می توان در گرجستان اقدام به خرید ملک کرد.

4 پرداخت هزینه خرید ملک در گرجستان به چه صورت است ؟ نقدی یا انتقال بانکی؟

خریدار می تواند بنا به توافق با فروشنده مبلغ خرید ملک را هم به صورت نقد و هم به صورت انتقال بانکی بپردازد.

5آیا مالکیت ملک در گرجستان به صورت قطعی است و شامل انحصار وراثت نیز می شود؟

بله ، مالکیت ملک در گرجستان به صورت قطعی و صد درصد و حتی شامل قوانین مربوط به انحصار وراثت نیز می شود.

6 چگونه می توان فهمید که یک زمین کشاورزی است یا غیر کشاورزی ؟

شما با دریافت سند زمین به راحتی می توانید متوجه شوید چرا که در سند قید شده است

7 مالیات نگهداری و فروش ملک در گرجستان به چه صورت است؟

نگه داری ملک در گرجستان مالیات ندارد ولی اگر ملک خود را پس از دو سال بفروشید و از فروش ملک خود سودی بدست آورید باید پنج درصد سود خود را به عنوان مالیات پرداخت کنید.

چنانچه پس از مطالعه مطلب فوق نیاز به مشاوره در زمینه خرید ملک در گرجستان یا خرید خانه در گرجستان داشتید کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند.
فیلترها
Sort
display