11 Merab Aleksidze St, T'bilisi
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

حسابداری در گرجستان

حسابداری در گرجستان

حسابداری در گرجستان

همیشه حسابداری در ذهن عموم و صاحبان کسب و کار به دو دسته حسابداری جاری و حسابداری مالیاتی تقسیم بندی می شود. در این مطلب قصد داریم تا در مورد دلیل اهمیت و نقش وجود حسابدار در گرجستان در کسب و کارهای این کشور صحبت کنیم. در گرجستان همچون کشورهای اروپایی و آمریکایی مدیریت امور مالیاتی یا به عبارتی حسابداری مالیاتی بسیار مهم است به دلیل اینکه تراکنش های نقدی و غیرنقدی کسب و کارها به صورت آنلاین در سیستم اداره مالیات ثبت می شوند و همچنین محاسبات مالیات و پرداخت آن به صورت ماهیانه می باشد پس می توان گفت حسابداری در گرجستان برای مدیریت امور مالیاتی در هر کسب و کاری بسیار مهم است.

حسابداری در گرجستان

به شما پیشنهاد می کنیم درباره واحد پول گرجستان بیشتر بخوانید.

حسابداری شرکت در گرجستان

به این موضوع دقت کنید که وجود حسابدار در گرجستان برای شرکت ها طبق قانون اجباری نیست اما با توجه به وجود کارهایی از جمله مرتب کردن لیست حقوق و مالیات پرسنل ، مرتب کردن مالیات های بر ارزش افزوده و ورودی ها و هزینه کردها در سیستم اداره مالیات که به صورت ماهیانه انجام می شود به نوعی انجام آن بدون حسابدار غیر ممکن است که اگر دقت کنید به همین دلیل همه کسب و کارها در گرجستان حسابدار دارند.

حسابداری در گرجستان

فرد حسابدار می تواند به صورت تمام وقت در شرکت شما فعال باشد و علاوه بر حسابداری جاری به حسابداری مالیاتی نیز برای شما بپردازد ولی اکثر شرکت ها از حسابدارهای مالیاتی پاره وقت استفاده می کنند که بسته به حجم کاری شرکت از هفته ای چندبار تا ماهی یکبار در شرکت حضور پیدا می کنند و به مرتب کردن حسابها در سیستم اداره مالیات می پردازند.

حسابداری شرکت در گرجستان

حقوق حسابداری در گرجستان که به صورت پاره وقت کار شما را انجام می دهند کاملا به حجم کار شرکت و میزان نیاز حضور فرد در شرکت و سابقه، شهرت و توانایی حسابدار بستگی دارد که این عدد برای هر شرکت از ماهیانه حداقل 500 لاری شروع و تا بیش از 2000 لاری می رود.

حسابداری شرکت در گرجستان

پادکست صوتی حسابداری در گرجستان

امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید . چنانچه در مورد ثبت شرکت در گرجستان ، حسابداری در گرجستان و یا مسائل مربوط به آن نیاز به مشاور دارید ، کارشناسان سیسنو گروپ آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند.

 

سوالات متداول درباره حسابداری در گرجستان

1آیا داشتن حسابدار در گرجستان برای شرکت الزامی است؟

خیر ، الزامی نیست اما باید به این موضوع دقت داشته باشید که حضور حسابدار برای شرکتی که قصد فعالیت دارد جهت مدیریت سیستم مالیاتی بسیار مهم است.

2آیا حسابدار مالیاتی جزو کارمندان شرکت محسوب می شود؟

بله ، حسابدار نیز جزو کارمندان شرکت محسوب می شود و حقوق و مالیات وی در اداره مالیات ثبت می شود.

3 آیا ملیت حسابدار در گرجستان اهمیت دارد و باید حتما گرجی باشد؟

خیر ، چنین قانونی وجود ندارد ولی برای انجام امور باید به سیستم مالیاتی و زبان گرجی تسلط داشته باشد و همچنین گواهی نامه رسمی حسابداری نیز داشته باشد.

فیلترها
Sort
display