11 Merab Aleksidze St, T'bilisi
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

اگر به دنبال ثبت شرکت در گرجستان هستید باید بدانید که گرجستان در چند سال گذشته بیشترین رشد اقتصادی در میان کشورهای منطقه را داشته است و از دیدگاه بانک جهانی رتبه ششم در جهان برای بهترین فرصت های سرمایه گذاری را داراست ، همچنین گرجستان رتبه سوم جهان در سهولت راه اندازی کسب و کار و جایگاه دوازدهم در تجارت آزاد جهانی را دارد و با توجه به شرایط خوب این کشور در روابط بین المللی سیاسی ، تجاری و همچنین امنیت اجتماعی اقتصادی فوق العاده بالا در کنار برخورد خوب مردم این کشور با اتباع خارجی ، توجه بسیاری از سرمایه گذاران و علاقه مندان به راه اندازی کسب و کار را از سراسر جهان به خود جلب کرده است و باعث رشد آمار ثبت شرکت در گرجستان شده است.

ثبت شرکت در گرجستان

پادکست صوتی ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

توضیحات بیشتر درباره ثبت شرکت در گرجستان

برای انجام بیش از نود درصد فعالیت های اقتصادی نیاز به ثبت شرکت در گرجستان است. در هر جایی از کشور می توانید مجوزهای ثبت شرکت را ببینید حتی دکه های کوچک در سطح شهر. نکته بسیار مهم درباره ثبت شرکت در گرجستان این است که مالکیت کسب و کار در این کشور برای افراد خارجی به صورت صد درصد است و برای هیچ کاری شما نیاز به حضور افراد بومی ( گرجی ) به عنوان عضوی از کسب و کار خود ندارید.از آنجا که محبوب ترین نوع شرکت در گرجستان ، شرکت با مسئولیت محدود می باشد ابتدا به معرفی کامل آن می پردازیم و در انتها توضیحی در مورد سایر شرکت ها به طور مختصر می دهیم.

ثبت شرکت در گرجستان با مسئولیت محدود یا LLC که مخفف Limited Liability Company می باشد :

اگر به دنبال ثبت شرکت در گرجستان هستید باید بدانید که در این کشور بیش از ۹۵ درصد شرکت ها از نوع مسئولیت محدود هستند و شما برای ثبت این شرکت به حداقل یک سهامدار نیاز دارید که خود آن شخص می تواند مدیر عامل نیز باشد. با توجه به اینکه تفاوت نوع شرکت ها در محل تأمین و نحوه پاسخگویی به تعهدات می باشد، از این رو ثبت شرکت مسئولیت محدود در گرجستان محبوب ترین ثبت شرکت در گرجستان است چرا که مدیر عامل شرکت در صورت نیاز پاسخگویی به تعهد یا بدهی، فقط از محل دارایی های سهامداران در شرکت اجازه برداشت دارد و سهامداران تعهدی برای پرداخت از اموال شخصی خود ندارند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در گرجستان از نوع مسئولیت محدود

  • 1حضور سهامداران با همراه داشتن اصل پاسپورت
  • 2ترجمه رسمی پاسپورت سهامداران به زبان گرجی ( در گرجستان انجام می شود )
  • 3تنظیم اساسنامه رسمی شرکت به زبان گرجی و انگلیسی ( توسط وکلای SisnoGroup تنظیم می گردد )

مراحل ثبت شرکت در گرجستان

پس از مراجعه به دفتر سیسنو گروپ برای دریافت مشاوره رایگان ، در صورت تمایل به ثبت شرکت در گرجستان به همراه وکیل اقدام به تنظیم اساسنامه و چارت شرکت و تکمیل فرم های مربوطه کرده و همزمان نیز پاسپورت های سهامداران به دفاتر ترجمه رسمی ارسال می شوند تا به زبان گرجی ترجمه شوند و پس از آماده شدن مدارک و تکمیل فرم ها که حدود نیمی از روز زمان می برد به همراه وکیل به اداره خدمات عمومی مراجعه کرده و پس از اخذ نوبت اقدام به امضای مدارک و ارائه درخواست به اداره خدمات عمومی کرده و سپس هزینه های دولتی مربوط به ثبت شرکت در گرجستان را پرداخت می کنیم.

پس از آماده شدن مجوز ثبت شرکت در گرجستان پس از ۲۴ ساعت کاری، اولین کاری که باید انجام داد ثبت موضوع فعالیت های شرکت به صورت کدهای اختصاصی مورد تایید اداره مالیات است و مرحله بعدی نیز رفتن به اداره مالیات جهت دریافت کد مالیاتی برای شرکت می باشد که در این مرحله نیز کارشناسان ما شما را همراهی می کنند و این کار نیز کمتر از نیمروز زمان می برد.

مرحله بعدی که به انتخاب شما می باشد هماهنگی برای برقراری یک جلسه مشاوره مالیاتی می باشد. زمانی که شما قصد فعال کردن شرکت خود را داشته باشید یک جلسه مشاوره رایگان با یک حسابدار رسمی معتبر گرجی برای شما هماهنگ می شود تا شما بتوانید درباره مالیات و حسابداری در گرجستان اطلاعات کسب کنید که پس از آن می توانید اقدام به استخدام حسابدار رسمی و دریافت دستگاه مالیاتی کنید.

ثبت شرکت در گرجستان

به شما پیشنهاد می کنیم درباره سرمایه گذاری در گرجستان بیشتر بخوانید.

هزینه ثبت شرکت در گرجستان چقدر است و شامل چه خدماتی می شود ؟

دپارتمان حقوقی سیسنو گروپ با بهره گیری از وکلای مجرب در امور حقوقی انجام کلیه امور مربوط به ثبت شرکت را تنها با دریافت ۴۰۰ دلار آمریکا انجام می دهد که شامل موارد زیرمی شود :

  • 1 مشاوره راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در گرجستان
  • 2تنظیم اساسنامه رسمی
  • 3انجام امور مربوط به ثبت شرکت در اداره خدمات عمومی ( ساختمان قارچی )
  • 4ثبت نام در اداره مالیات و اخذ کد مالیاتی
  • 5معرفی به حسابدار جهت دریافت مشاوره رایگان مالیاتی
  • 6مشاوره و همراهی در دریافت دستگاه مالیات آپاراتی
  • 7پرداخت کلیه هزینه های دولتی
مجدداً متذکر می شویم که شما با پرداخت 400 دلار آمریکا نیاز به پرداخت هیچ هزینه دیگری ندارید و این مبلغ شامل کلیه پرداختی های دولتی ، حق الزحمه وکیل برای ثبت شرکت در گرجستان می باشد .نکته بسیار مهم : ثبت شرکت در گرجستان در کنار اینکه نکات بسیار ریزی دارد که رعایت آنها مهم است کار پیچیده ای نیست پس لطفاً مراقب افراد سودجویی که قصد بزرگنمایی آن برای گرفتن پول های اضافی را از شما دارند باشید.
راه اندازی شرکت در گرجستان

چنانچه به دریافت اقامت علاقه مند هستید درباره دریافت اقامت گرجستان با ثبت شرکت بیشتر بخوانید.

توضیح مختصر انواع شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان از نوع کار آفرین شخصی یا IE که مخفف Individual Entrepreneur می باشد

در این حالت که مربوط به فعالیت های شخص حقیقی می باشد هیچ گونه پرداخت حقوق یا قراردادی برای واگذاری به شخص غیر نیست. برای مثال یک حسابدار که برای یک یا چند شرکت فعالیت حسابداری رسمی را انجام می دهد اگر همه کار را خودش انجام دهد و برای آن حقوقی دریافت کند او می تواند شامل این نوع شود اما اگر همین حسابدار بخواهد بخشی از کار خود را به اشخاص دیگری منتقل کند و به آنها حقوق دهد باید اقدام به ثبت شرکت کند.

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان با مشارکت محدود یا LP که مخفف Limited Partnership می باشد

مشارکت محدود به این معناست که در این شرکت سهامداران به دو دسته به اصطلاح سهامداران کامل و سهامداران محدود تقسیم می شوند و شرکت باید حداقل با یک سهامدار کامل برای ثبت داشته باشد.همانطور که قبلا توضیح دادم عمده ترین تفاوت نوع شرکت ها در برخورد با تعهدات می باشد.در این نوع شرکت سهامدار کامل در قبال تعهدات شرکت علاوه بر دارایی های شرکت از دارایی های شخصی خود نیز پاسخگوست اما سهامدار محدود در قبال تعهدات فقط از دارایی های خود در شرکت پاسخگو می باشد.

ثبت شرکت گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان از نوع سهامی یا JSC که مخفف Joint Stock Company می باشد

این شرکت که ثبت کردن آن در ابتدا برای یک مجموعه نوپا بسیار سخت است یک شرکت بزرگ با سرمایه بالا می باشد که عموماً این شرکت در بازار بورس می باشند و مسئولیت سهامداران در آن فقط با دارایی های شرکت می باشد.

گرجستان ثبت شرکت

ثبت شرکت در گرجستان از نوع مشارکت عمومی یا GP که مخفف General Partnership می باشد

این شرکت دقیقاً مشابه شرکت با مسئولیت محدود(LLC) می باشد با این تفاوت که سهامداران در پاسخگویی به تعهدات علاوه بر دارایی های شرکت،از دارایی های شخصی نیز متعهد هستند.

ثبت شرکت گرجستان

ثبت شرکت گروه همکاری یا Cooprative :

این دسته که شرکت محسوب نمی شود در اصل گروهی از افراد که برای انجام یک کار و با یک هدف دور هم جمع شده اند هستند. برای مثال گروهی از افراد هستند که صاحب یک زمین هستند و میخواهند برای زمینشان سازنده ای پیدا کنند که بخشی را برای آنها بسازد و بقیه را برای خود نگه دارد.به این گروه همکاری می گویند.

ثبت شرکت در گرجستان

سوالات متداول درباره ثبت شرکت در گرجستان

1بلافاصله از زمانی که ثبت شرکت در گرجستان را انجام دادیم باید مالیات داد ؟

خیر، شما فقط زمانی باید مالیات پرداخت کنید که شرکت شما فعالیت خود را آغاز کرده باشد.

برای ثبت شرکت در گرجستان حتما نیاز است که دفتر یا مغازه ای اجاره کرد یا خرید و بعد شرکت را بر روی آن آدرس ثبت کرد؟

خیر، در صورتی که شما هنوز آدرسی برای خود پیدا نکرده باشید می توانند از آدرس های آماده یا به اصطلاح legal address موجود استفاده کنید که مبلغ بسیار اندک در اختیار شما قرار داده می شود و شما بعد از اینکه محل خود را مشخص کردید می توانید آدرس خود را تغییر دهید.

3 چنانچه شرکت فعالیت نداشته باشد آیا مشمول جریمه ای می شود؟

خیر، به هیچ وجه اینطور نیست.

4 آیا انتخاب اسم برای ثبت شرکت در گرجستان باید منحصر به فرد باشد؟

خیر،در این کشورگرجستان اصل منحصر به فرد بودن بر اساس کد ثبت شرکت در گرجستان است و تفاوتی نمی کند که چند شرکت با یک اسم ثبت شده باشند.

5 آیا از طریق ثبت شرکت در گرجستان می توان اقامت گرجستان دریافت کرد؟

بله ، اما توجه داشته باشید که دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در گرجستان بلافاصله نیست و پس از چند مدت که شرکت از لحاظ کاری فعال بوده و اقدام به پرداخت مالیات های خود کرده می توان درخواست را ارائه کرد.

چنانچه پس از مطالعه این متن سوالی برای شما در زمینه ثبت شرکت در گرجستان و اقامت گرجستان پیش آمد ، کارشناسان حقوقی Sisno Group برای ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

 
فیلترها
Sort
display