Georgia, Tbilisi, Sabcho Sq, Zurab Kvlividze st 49, SISNO HOTEL
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

ثبت شرکت در گرجستان

اخذ اقامت

ثبت شرکت در گرجستان

کشورگرجستان در چند سال گذشته بیشترین رشد اقتصادی در میان کشورهای منطقه را داشته است و از دیدگاه بانک جهانی رتبه ششم در جهان برای بهترین فرصتهای سرمایه گذاری را داراست ، همچنین نیز گرجستان رتبه سوم جهان در سهولت راه اندازی کسب و کار و جایگاه دوازدهم در تجارت آزاد جهانی را دارد و با توجه به شرایط خوب کشورگرجستان در روابط بین المللی سیاسی ، تجاری و همچنین امنیت اجتماعی و اقتصادی فوق العاده بالا در کنار برخورد خوب مردم ، با اتباع خارجی ، توجه بسیاری از سرمایه گذاران و علاقه مندان به راه اندازی کسب و کار در گرجستان را به خود جلب کرده است.

انواع روش‌های سرمایه گذاری در گرجستان

افرادی که می خواهند به صورت حرفه ای و آینده دار فعالیت تجاری انجام دهند ، معمولاً یکی از دغدغه هایشان ثبت برندی (ثبت شرکت) است که با آن فعالیت می کنند حتی برخی افراد قبل از ثبت شرکت فعالیت خود را آغاز نمی کنند چرا که آن را موضوعی بسیار مهم می دانند.ثبت شرکت در گرجستان نیز تحت قوانین بین المللی می باشد . از آنجا که موضوع ثبت شرکت در گرجستان بسیار موضوع تخصصی می باشد ترجیح بر این است که از طریق مشاوره تلفنی یا حضوری با وکلای مجرب sisno group مشاوره داشته باشید ولی در اینجا به صورت مختصر در مورد مدت زمان ثبت شرکت در گرجستان و شرایط و هزینه ثبت شرکت در گرجستان آن صحبت می کنیم.در ابتدا بهتر است این موضوع را باز کنیم که برای ثبت شرکت در گرجستان ۲۰ شاخه کلی فعالیتی وجود دارد یعنی شما می توانید از بین این ۲۰ شاخه کلی ، یک یا چند شاخه مورد نظر خود را انتخاب کنید. ثبت شرکت در گرجستان ۱۰ روز کاری زمان می برد و هزینه ثبت شرکت در یک شاخه 1200 دلار آمریکا می باشد و برای اضافه کردن هر موضوع 500 دلار به این مبلغ اضافه می شود .

مراحل ثبت شرکت مراحل ثبت شرکت در گرجستان

پس از مراجعه به دفتر Sisno Group برای دریافت مشاوره رایگان به همراه وکلای ما اقدام به تنظیم اساسنامه و چارت شرکت و تکمیل فرم های مربوطه می کنند و همزمان نیز پاسپورت های شما به دفاتر ترجمه رسمی ارسال می شوند تا به زبان گرجی ترجمه شوند و پس از آماده شدن مدارک و تکمیل فرم ها که حدود نیمی از روز زمان می برد به همراه وکیل به اداره خدمات عمومی مراجعه کرده و پس از اخذ نوبت اقدام به امضای مدارک درخواست در باجه های این اداره و در حضور اپراتورهای اداره خدمات عمومی می کنیم و سپس هزینه های دولتی مربوط به هزنه ثبت شرکت در گرجستان را پرداخت می کنیم. پس از آماده شدن مجوز شرکت در گرجستان پس از ۲۴ ساعت کاری، اولین کاری که باید انجام داد رفتن به اداره مالیات جهت دریافت کد مالیاتی برای ثبت شرکت در گرجستان می باشد که در این مرحله نیز کارشناسان ما شما را همراهی می کنند و این کار نیز کمتر از نیمروز زمان می برد. مرحله بعدی مشاوره مالیاتی می باشد. زمانی که شما قصد فعال کردن شرکت خود را داشته باشید یک جلسه مشاوره رایگان با یک حسابدار رسمی معتبر گرجی برای شما هماهنگ می شود که پس از آن می توانید اقدام به استخدام حسابدار رسمی و دریافت دستگاه مالیاتی یا همان دستگاه آپارات مالیاتی کنید .

ثبت شرکت در گرجستان با مسئولیت محدود یا LLC که مخفف Limited Liability Company می باشد :

در گرجستان بیش از ۹۵ درصد شرکت ها از این نوع هستند و شما برای ثبت شرکت LLC به حداقل یک سهامدار نیاز دارید که خود آن شخص می تواند مدیر عامل نیز باشد. با توجه به اینکه تفاوت نوع شرکت ها در محل تأمین و نحوه پاسخگویی به تعهدات می باشد، از این رو ثبت شرکت در گرجستان با مسئولیت محدود محبوب ترین ثبت شرکت در این کشور است چرا که مدیر عامل شرکت در صورت نیاز پاسخگویی به تعهد یا بدهی، فقط از محل دارایی های سهامداران در شرکت اجازه برداشت دارد و سهامداران تعهدی برای پرداخت از اموال شخصی خود ندارند..

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در گرجستان از نوع مسئولیت محدود

  • 1حضور سهامداران با همراه داشتن اصل پاسپورت
  • 2ترجمه رسمی پاسپورت سهامداران به زبان گرجی ( در گرجستان انجام می شود )
  • 3تنظیم اساسنامه رسمی شرکت به زبان گرجی و انگلیسی ( توسط وکلای SisnoGroup تنظیم می گردد )

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه آپارات مالیاتی در گرجستان

هزینه ثبت شرکت در گرجستان چقدر است و شامل چه خدماتی می شود ؟

دپارتمان حقوقی Sisno Group با بهره گیری از وکلای مجرب در امور حقوقی انجام کلیه امور مربوط به ثبت شرکت را تنها با 300 دلار آمریکا انجام می دهد که شامل موارد زیرمی شود :

  • 1مشاوره راه اندازی کسب و کار
  • 2تنظیم اساسنامه رسمی
  • 3انجام امور مربوط به ثبت شرکت در اداره خدمات عمومی ( ساختمان قارچی )
  • 4ثبت نام در اداره مالیات و اخذ کد مالیاتی
  • 5معرفی به حسابدار جهت دریافت مشاوره رایگان مالیاتی
  • 6مشاوره و همراهی در دریافت دستگاه مالیات آپاراتی
  • 7پرداخت کلیه هزینه های دولتی
مجدداً متذکر می شویم که شما با پرداخت 300 دلار آمریکا نیاز به پرداخت هیچ هزینه دیگری ندارید و این مبلغ شامل کلیه پرداختی های دولتی ، حق الزحمه وکیل و سود شرکت می باشد . نکته بسیار مهم : ثبت شرکت در گرجستان در کنار اینکه نکات بسیار ریزی دارد که رعایت آنها مهم است کار پیچیده ای نیست پس لطفاً مراقب افراد سودجویی که قصد بزرگنمایی آن برای گرفتن پول های اضافی را از شما دارند باشید.

توضیح مختصر انواع شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان از نوع کار آفرین شخصی یا IE که مخفف Individual Entrepreneur می باشد

در این حالت که مربوط به فعالیت های شخص حقیقی می باشد هیچ گونه پرداخت حقوق یا قراردادی برای واگذاری به شخص غیر نیست. برای مثال یک حسابدار که برای یک یا چند شرکت فعالیت حسابداری رسمی را انجام می دهد اگر همه کار را خودش انجام دهد و برای آن حقوقی دریافت کند او می تواند شامل این نوع شود اما اگر همین حسابدار بخواهد بخشی از کار خود را به اشخاص دیگری منتقل کند و به آنها حقوق دهد باید اقدام به ثبت شرکت کند.

ثبت شرکت در گرجستان با مشارکت محدود یا LP که مخفف Limited Partnership می باشد

مشارکت محدود به این معناست که در این شرکت سهامداران به دو دسته به اصطلاح سهامداران کامل و سهامداران محدود تقسیم می شوند و شرکت باید حداقل با یک سهامدار کامل برای ثبت شرکت در گرجستان داشته باشد.همانطور که قبلا توضیح دادم عمده ترین تفاوت نوع شرکت ها در برخورد با تعهدات می باشد.در این نوع شرکت سهامدار کامل در قبال تعهدات شرکت علاوه بر دارایی های شرکت از دارایی های شخصی خود نیز پاسخگوست اما سهامدار محدود در قبال تعهدات فقط از دارایی های خود در شرکت پاسخگو می باشد.

ثبت شرکت در گرجستان از نوع سهامی یا JSC که مخفف Joint Stock Company می باشد

ثبت شرکت JSC که ثبت کردن آن در ابتدا برای یک مجموعه نوپا بسیار سخت است یک شرکت بزرگ با سرمایه بالا می باشد که عموماً این شرکت در بازار بورس می باشند و مسئولیت سهامداران در آن فقط با دارایی های شرکت می باشد.

ثبت شرکت در گرجستان از نوع مشارکت عمومی یا GP که مخفف General Partnership می باشد

ثبت شرکت JSCدقیقاً مشابه ثبت شرکت با مسئولیت محدود (LLC) می باشد با این تفاوت که سهامداران در پاسخگویی به تعهدات علاوه بر دارایی های شرکت،از دارایی های شخصی نیز متعهد هستند..

ثبت شرکت گروه همکاری یا Cooprative :

این دسته که شرکت محسوب نمی شود در اصل گروهی از افراد که برای انجام یک کار و با یک هدف دور هم جمع شده اند هستند. برای مثال گروهی از افراد هستند که صاحب یک زمین هستند و می خواهند برای زمینشان سازنده ای پیدا کنند که بخشی را برای آنها بسازد و بقیه را برای خود نگه دارد.به این نوع ثبت شرکت گروه همکاری می گویند.

از آنجا که موضوع ثبت برند بسیار موضوع تخصصی می باشد ترجیح بر این است که از طریق مشاوره تلفنی یا حضوری با وکلای مجرب sisno group مشاوره داشته باشید ولی در اینجا به صورت مختصر در مورد مدت زمان و شرایط و هزینه آن صحبت می کنیم.در ابتدا بهتر است این موضوع را باز کنیم که برای ثبت برند ۲۰ شاخه کلی فعالیتی وجود دارد یعنی شما می توانید از بین این ۲۰ شاخه کلی ، یک یا چند شاخه مورد نظر خود را انتخاب کنید. ثبت برند ۱۰ روز کاری زمان می برد و هزینه ثبت برند در یک شاخه 1200 دلار آمریکا می باشد و برای اضافه کردن هر موضوع 500 دلار به این مبلغ اضافه می شود . نکته بسیار مهم : مبالغ فوق شامل هزینه های پرداختی دولتی ، حق الزحمه وکیل و سود شرکت ما می باشد و شما نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه مازادی ندارید.

سوالات متداول درباره ثبت شرکت در گرجستان
1 بلافاصله از زمانی که شرکت را ثبت کردیم باید مالیات بدهیم ؟

خیر، شما فقط زمانی باید مالیات پرداخت کنید که شرکت شما فعالیت خود را آغاز کرده باشد.

2ارزش بیش از ۲۰۰ هزار برای ثبت شرکت در گرجستان حتما نیاز است که دفتر یا مغازه ای اجاره کرد یا خرید و بعد شرکت را بر روی آن آدرس ثبت کرد؟

خیر، در صورتی که شما هنوز آدرسی برای خود پیدا نکرده باشید می توانند از آدرس های آماده یا به اصطلاح legal address موجود استفاده کنید که مبلغ بسیار اندک در اختیار شما قرار داده می شود و شما بعد از اینکه محل خود را مشخص کردید می توانید آدرس خود را تغییر دهید.

3 چنانچه شرکت فعالیت نداشته باشد آیا مشمول جریمه ای می شود؟

خیر، به هیچ وجه اینطور نیست.

4 آیا انتخاب اسم برای ثبت شرکت در گرجستان باید منحصر به فرد باشد؟

خیر،در این کشورگرجستان اصل منحصر به فرد بودن بر اساس کد ثبت شرکت در گرجستان است و تفاوتی نمی کند که چند شرکت با یک اسم ثبت شده باشند.

5 آیا از طریق ثبت شرکت در گرجستان می توان اقامت گرجستان دریافت کرد؟

بله ، اما توجه داشته باشید که دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در گرجستان بلافاصله نیست و پس از چند مدت که شرکت از لحاظ کاری فعال بوده و اقدام به پرداخت مالیات های خود کرده می توان درخواست را ارائه کرد.

فیلترها
Sort
display