Georgia, Tbilisi, Sabcho Sq, Zurab Kvlividze st 49, SISNO HOTEL
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

توافق نامه تجارت آزاد بین آمریکا و گرجستان

توافق نامه تجارت آزاد بین آمریکا و گرجستان

 

 

وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان ، ناتیا تورناوا جلسه ای آنلاین با معاون وزیر بازرگانی ایالات متحده ، جوزف سمسار برگزار کرد.

به گزارش سرویس مطبوعاتی وزارت اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان ، در این دیدار روابط تجاری و اقتصادی دو جانبه و برنامه های آینده برای همکاری استراتژیک مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وزارت اقتصاد در بیانیه ای گفت: "در جریان نشست آنلاین ، اشاره شد كه ایالات متحده اصلی ترین شریك و متحد گرجستان است و كمكها و پروژه های این كشور در طول سالها به گرجستان سهم بسزایی در توسعه دموکراتیک گرجستان و اقتصاد بازار آزاد داشته است."

به گفته آنها ، وزیر اقتصاد و توسعه پایدار با تشکر از کمک های طرف آمریکایی ، خاطرنشان کرد که ایالات متحده یکی از سرمایه گذاران اصلی در کشور در طی همه گیر جهانی است - از سه ماهه دوم سال 2020 ، ایالات متحده سومین سرمایه گذار مستقیم در گرجستان است. . اشاره شد که ایالات متحده همچنین یکی از شرکای تجاری اصلی گرجستان است و در سالهای اخیر از نظر گردش تجارت ، صادرات و واردات در میان ده کشور برتر قرار دارد.

"وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان:ما در گفتگو با جوزف سمسار معاون وزیر بازرگانی ایالات متحده این موضوع را به روشنی بیان کردیم و روشن است که هر دو طرف توافق دارند که روابط دو جانبه سیاسی و اقتصادی بین گرجستان و ایالات متحده امروز در بالاترین سطح تاریخی قرار دارد . ما درمورد موضوعات مختلف اقتصادی و تجاری ، مرتباً با طرف آمریکایی گفتگوی منظم داریم. وی گفت: "در این راستا ، گفتگوی سطح بالا در مورد تجارت و سرمایه گذاری در گرجستان و بحث و گفتگوهای کارگروه اقتصادی منشور مشارکت استراتژیک گرجستان و ایالات متحده ، که در مورد اصلاحات آینده یا برنامه های همکاری در آینده با شرکای آمریکایی خود به طور عمیق بحث خواهیم کرد."

به گفته وزیر ، در این نشست اهمیت انعقاد قرارداد تجارت آزاد بین دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اشاره شد که یک مطالعه به ابتکار طرف گرجی انجام شده است ، که براساس آن انعقاد قرارداد تجارت آزاد بین گرجستان و ایالات متحده برای هر دو کشور مفید خواهد بود.

"یک قالب خاص وجود دارد که در آن گفتگوهای بیشتر در مورد توافق آینده امکان پذیر است. این درخواست ما بود که به طور کاملاً مثبتی به اشتراک گذاشته شد .ناتیا تورناوا گفت : توافق نامه تجارت آزاد آمریکا و گرجستان ترکیبی از منافع سیاسی و اقتصادی و همچنین نشانه روشنی از رشد منافع اقتصادی ایالات متحده در منطقه خواهد بود که به آرزوهای ادغام اروپا و آتلانتیک گرجستان و توسعه اقتصادی از جمله نیازهای متنوع تجاری کمک خواهد کرد.

طبق گفته وزارت اقتصاد ، یكی از موضوعات اصلی گفتگو گام های موثری بود كه دولت گرجستان علیه بیماری کوید-19 و همه گیر جهانی برداشت.وزارت اقتصاد در بیانیه ای گفت: "طرف آمریكایی اقدامات به موقع گرجستان در برابر همه گیری را ستود و آنها را موثر خواند."معاون وزیر اقتصاد و توسعه پایدار جورجیا گنادی آرولادزه و سفیر گرجستان در ایالات متحده داوید باکرادزه در این نشست آنلاین شرکت کردند.

انصراف از نظر
دسته بندی ها
آرشیو اخبار و مقالات
فیلترها
Sort
display