11 Merab Aleksidze St, T'bilisi
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

اقامت گرجستان با ازدواج

اقامت گرجستان با ازدواج

اقامت گرجستان با ازدواج

طبق قانون گرجستان اگر یک تبعه خارجی با یک شهروند گرجستان ازدواج کند می تواند به واسطه آن اقامت گرجستان با ازدواج را دریافت نماید. در این مورد تفاوتی ندارد که طرف مرد یا زن شهروند گرجستان باشند. لازم به توضیح است که اقامت گرجستان با ازدواج از نوع اقامت دائم است و می تواند پس از مدتی منجر به دریافت شهروندی گرجستان نیز شود.

اقامت گرجستان با ازدواج

پادکست صوتی اقامت گرجستان با ازدواج

نکته قابل توجه درباره این روش اخذ اقامت این است که اقامت گرجستان از طریق ازدواج از نوع دائم است و فرد تقاضادهنده می تواند بلافاصله پس از ازدواج ، اقامت دائم گرجستان با ازدواج را دریافت کند . لازم به ذکر است که دولت گرجستان به روی اقامت گرجستان با ازدواج بسیار حساس است و باید بدانید که احتمال این وجود دارد که به جهت تحقیقات تکمیلی و جلوگیری از هر گونه ازدواج صوری در دادن این اقامت سخت گیری های زیادی کند و در برخی مواقع پرونده اقامت در دادگاه بررسی می شود تا مدارک و مستنداتی که نشان دهنده واقعی بودن ازدواج می باشد توسط قاضی بررسی شود. پس توجه داشته باشید که به هیچ عنوان به افراد سودجویی که قصد دریافت مبالغی از افراد با وعده دریافت اقامت گرجستان از طریق ازدواج به صورت صوری را دارند اعتماد نکنید.

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

به شما پیشنهاد می کنیم که درباره نحوه ثبت ازدواج در گرجستان بیشتر بخوانید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت گرجستان با ازدواج

  • 1سند ازدواج
  • 2فرم تکمیل شده درخواست اقامت گرجستان با ازدواج توسط وکیل
  • 3حضور شخص تقاضا دهنده به همراه اصل پاسپورت و ترجمه آن به زبان گرجی
  • 4گواهی عدم سوء پیشینه از کشور صادرکننده پاسپورت
  • 5مدرکی برای نشان دادن استطاعت مالی( فیش حقوقی یا گزارش حساب بانکی)

مراحل دریافت اقامت گرجستان با ازدواج

پس از تکمیل مدارک فوق با کمک وکیل به اداره خدمات عمومی مراجعه کرده و مدارک را جهت بررسی تحویل می دهیم . می توانیم جواب اقامت گرجستان با ازدواج را در دو حالت ۳۰ روزه با پرداخت ۱۸۰ لاری و ۲۰ روزه با پرداخت ۵۰۰ لاری دریافت کنیم. پس از دریافت جواب مثبت اقامت گرجستان با ازدواج مجدد به همراه وکیل به اداره خدمات عمومی مراجعه کرده و درخواست صدور کارت اقامت بدهیم و ظرف مدت ۱۰ روز کاری این کارت آماده خواهد شد. لازم به ذکر است که پس از دریافت اقامت گرجستان از طریق ازدواج می توان برای فرزندان زیر ۱۸ سال نیز درخواست اقامت داد.

اقامت گرجستان با ازدواج

سوالات متداول اقامت گرجستان با ازدواج

1اقامت گرجستان با ازدواج چه نوع اقامتی است؟موقت یا دائم؟

اقامت گرجستان از طریق ازدواج از نوع اقامت دائم محسوب می شود.

2آیا جهت اخذ اقامت گرجستان با ازدواج تفاوتی دارد که زن گرجی باشد یا مرد؟

خیر ، هیچ تفاوتی در این رابطه وجود ندارد و هرکدام از زوجین گرجی باشند ، طرف مقابل می تواند درخواست اقامت دائم گرجستان با ازدواج را دهد.

3 آیا پس از دریافت اقامت گرجستان با ازدواج می توان برای اعضای خانواده درخواست اقامت داد؟

بله ، در این نوع اقامت نیز پس از دریافت اقامت می توان برای فرزندان زیر ۱۸ سال درخواست اقامت داد.

4 آیا برای درخواست اقامت گرجستان با ازدواج حتما باید سند ازدواج در گرجستان ثبت شده باشد؟

خیر ، ازدواج در هر جایی معتبر است و شما می توانید سند ازدواج خود در هر جای دنیا را با تاییدیه های رسمی ارائه اداره مهاجرت دهید و قابل قبول است.

5آیا دریافت اقامت گرجستان از طریق ازدواج در همان مراحل اولیه صد درصد است؟

خیر ، احتمال این وجود دارد که پرونده شما برای بررسی بیشتر به دادگاه ارجاع شود چرا که دولت قصد دارد از ازدواج های صوری به منظور اخذ اقامت گرجستان با ازدواج جلوگیری کند و احتمال دارد بررسی آن گاها تا یک سال زمان ببرد.

چنانچه پس از مطالعه این مطلب هر گونه پرسشی درباره اقامت گرجستان با ازدواج و یا سایر روش های اقامت گرجستان برای شما پیش آمد ، کارشناسان ما با ارائه مشاوره رایگان در این زمنیه در کنار شما هستند.

فیلترها
Sort
display