واحد پول
00995557900030
تفلیس ، میدان ساب چو ، خیابان زوراب کولیویدزه ، شماره 49
info@sisnogroup.com

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

در ابتدا به این موضوع اشاره می کنیم که اگر سوالی برای شما پیش آمد ، کارشناسان sisno group آماده پاسخگویی به سوالات شما و مشاوره رایگان از دو طریق پشتیبانی آنلاین سایت و یا تماس و ارسال پیام از طریق واتساپ و تلگرام با شماره هایی که در پایین صفحه وجود دارد هستند.لازم به ذکر است کارشناسان ما همه روزه از ساعت ۱۰/۳۰ الی ۱۹/۳۰ به وقت تهران آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه مشاوره رایگان هستند.


در اینجا می خواهیم به شما در مورد دریافت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک که بهترین ، ساده ترین و کوتاه ترین روش اخد اقامت می باشد توضیح دهیم. شما با خرید ملک ( غیر از زمین کشاورزی ) به ارزش حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا می توانید اقامت موقت یکساله گرجستان را دریافت کنید.در ابتدا به شرح این دلیل می پردازیم که چرا شما با خرید ملک اقامت موقت دریافت می کنید. برای پاسخ به این سوال بهتر است یک سوال از شما بپرسیم ، آیا اگر شما یک ملک با حداقل ارزش ۱۰۰ هزار دلار آمریکا خریدید و اقامت گرجستان را دریافت کردید و پس از آن ملک خود را فروختید آیا باید اقامت دائم داشته باشید؟؟؟!!! صد درصد جواب این سوال خیر است. پس در نتیجه شما باید با خرید ملک اقامت موقت یکساله دریافت کنید و هر سال برای تمدید آن نشان دهید که همچنان صاحب ملک هستید و طبیعتاً بر مبنای این مالکیت تقاضای تمدید اقامت خود برای استفاده از ملک خود را دارید.

بعد از آنکه به بررسی دلیل موقت بودن اقامت خرید ملک گرجستان پرداختیم نوبت به معرفی مراحل دریافت اقامت خرید ملک می رسد. ابتدا شما پس از بازدید از تمام مناطق شهر و مشاهده املاک گوناگون متناسب با بودجه خود انتخاب خود را انجام می دهید، سپس برای خرید ملک با همراهی وکیل شرکت sisno group به همراه فروشنده که با یک شرکت ساختمانی و یا یک شخص حقیقی است به اداره خدمات عمومی ( ساختمان قارچی ) می رویم و پس از انتقال وجه که به دو صورت پرداخت نقدی یا واریز به حساب می باشد ، نوبت به امضای اسناد و درخواست صدور سند ملک می رسد. شما می توانید صدور سند خود را برای همان روز کاری یا ۲۴ ساعت کاری بعد و یا ۴ روز کاری بعد درخواست دهید که هزینه پرداختی شما برای دریافت سند در این شرایط به ترتیب ۲۱۰ لاری ، ۱۵۰ لاری و ۵۵ لاری می باشد.

پس از آماده شدن سند شما نوبت به ارزیابی ملک خریداری شده توسط ارزیاب رسمی مورد تأیید دولت می رسد که برای ارزیابی ملک شما نیاز به عکس های ملک شما ، سند ملک شما و ترجمه پاسپورت شما می باشد ، ارزیابی شما عموماً پس از ۲۴ ساعت آماده می شود و هزینه آن ۱۲۰ لاری می باشد.

پس از آماده شدن ارزیابی به همراه وکیل شرکت sisno group به همراه مدارک تکمیل شده به اداره خدمات عمومی مراجعه می کنیم و درخواست اقامت خود را می دهیم که همانند سایر اقامت ها می توانید زمان دریافت پاسخ اقامت خود را انتخاب کنید که یکی از سه انتخاب ۱۰ روزه با پرداخت ۴۱۰ لاری ، ۲۰ روزه ۳۳۰ لاری و ۳۰ روزه ۲۱۰ لاری می باشد.


شرح اقامت دائم خرید ملک در گرجستان

در اینجا می خواهیم به نحوه دریافت اقامت دائم گرجستان از طریق خرید ملک بپردازیم . طبق قانون به هر فرد خارجی با داشتن حداقل ۳۰۰ هزار دلار آمریکا اموال غیر منتقل ( غیر از زمین کشاورزی ) ابتدا اقامت پنج ساله گرجستان و چنانچه در این پنج سال این دارایی را داشته باشند پس از آن این اقامت به اقامت دائم گرجستان تبدیل خواهد شد .

اگر بخواهیم این قانون را شرح دهیم باید از اینجا شروع کنیم که فرد خارجی که قصد اخذ اقامت گرجستان را دارد اقدام به خرید یک یا چند ملک می کند که ارزش آن ها حداقل ۳۰۰ هزار دلار آمریکا باشد ، پس از خرید ملک در گرجستان فرد با ارائه آن به ارزیاب رسمی مورد تایید دولت گرجستان ( نکته قابل توجه این است که معیار اداره مهاجرت مبلغ ارزیابی شده توسط ارزیاب رسمی می باشد و مبلغ مورد معامله به هیچ وجه ملاک نیست ) منتظر ارزیابی می شود . پس از آماده شدن ارزیابی به همراه مدارک مورد نیاز که در ذیل به توضیح آن می پردازیم به اداره خدمات عمومی ( ساختمان قارچی ) مراجعه کرده و درخواست صدور اقامت می کند ، پس از دریافت پاسخ اقامت ۱۰ روز کاری زمان می برد تا کارت اقامت خرید ملک در گرجستان آماده شود و پس از آن شخص می تواند برای همسر ، فرزندان و پدر و مادر خود نیز اقامت دریافت کند .

یک سوال خیلی مهم که ذهن افراد را مشغول می کند این است که اگر برای مثال کسی بخواهد یکی یا کلیه این املاک را بفروشد و ملک یا املاک دیگری بخرد چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ جواب این سوال این است که چنانچه ملک یا املاک را فروخته و در مدت زمان بسیار کم ( با مشورت وکیل ) این املاک را جایگزین کرده و مجدداً مدارک مورد نیاز از جمله ارزیابی را به اداره مربوطه ارائه دهید مشکلی نخواهد بود ولی در غیر اینصورت و عدم جایگزینی اقامت شما باطل خواهد شد . اگر این اقامت را بمدت پنج سال حفظ کنید می توانید پس از آن اقدام به درخواست اقامت دائم کنید و بدون هیچ مشکلی آن را دریافت کنید . پس از دریافت اقامت دائم چنانچه شخص مسلط به زبان و فرهنگ و تاریخ و جغرافیای کشور می باشد با پشت سر گذاشتن آزمون و مصاحبه می تواند درخواست پاسپورت ( شهروندی ) گرجستان را دهد . تنها دو تفاوت اصلی بین اقامت دائم و شهروندی وجود دارد :

۱- پاسپورت ۲- حق رای

کارشناسان و وکلای مجموعه sisnogroup در تمامی مراحل اخذ اقامت دائم در کنار شما عزیزان خواهند بود .

مدارک مورد نیاز جهت دریافت اقامت خرید ملک در گرجستان

اقامت خرید ملک گرجستان
 • حضور شخص درخواست دهنده ( خریدار )
 • داشتن حداقل ۷ روز از زمان ویزا
 • فرم تکمیل شده توسط وکیل
 • ترجمه رسمی پاسپورت به زبان گرجی (در گرجستان انجام می شود)
 • گواهی عدم سوء پیشینه از کشور جمهوری اسلامی ایران
  ( برای اطلاعات بیشتر در مورد گواهی عدم سوء پیشینه اینجا کلیک کنید )
 • عکس (که در اداره خدمات عمومی گرفته می شود)
 • سند ملک
 • مدارک ارزیابی ملک
 • پرداخت هزینه های دولتی ( در بالا توضیح دادیم )

شما پس از دریافت پاسخ مثبت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک درخواست صدور کارت اقامت خود را داده که در این مرحله نیز حضور خود شخض الزامیست و پس از ۱۰ روز کاری کارت شما آماده خواهد شد.

پس از دریافت کارت اقامت خود می توانید برای همسر ، فرزندان و پدر و مادر خود اقامت موقت گرجستان را دریافت کنید که این اقامت به نسبیت اقامت شما می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اقامت خویشاوندان

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک
 • فرم تکمیل شده توسط وکیل
 • پرداخت هزینه های دولتی ( در بالا توضیح دادیم )
 • گواهی نسبیت فرد با صاخب ملک که توسط سفارت جهموری اسلامی ایران در گرجستان صادر می شود
 • کپی کارت اقامت خریدار و شخص صاحب اقامت که می خواهد برای بستگان خود اقامت بگیرد.
 • اصل پاسپورت و ترجمه رسمی پاسپورت به زبان گرجی ( در گرجستان انجام می شود )
 • گواهی عدم سوء پیشینه از کشور جمهوری اسلامی ایران
  ( برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گواهی عدم سوء پیشینه اینجا کلیک کنید )
 • حضور شخص
 • سند ملک
 • داشتن حداقل ۷ روز از زمان ویزا

نکته مهم : برای دریافت اقامت برای بستگان نیاز به ارزیابی مجدد ملک نیست.

حالا به پاسخ چند پرسش مهم در مورد اقامت خرید ملک در گرجستان می پردازیم؟

 • آیا با خرید زمین نیز می توان اقامت گرجستان را دریافت کرد ؟ بله ، با خرید زمین غیر کشاورزی به ارزش حداقل ۱۰۰ هزار دلار می توانید اقامت گرجستان دریافت نمایید ولی با خرید زمین کشاورزی نمی توان اقامت گرجستان دریافت کرد .
 • آیا با خرید ملک به ارزش بیش از ۲۰۰ هزار دلار آمریکا می توان برای دو نفر اقامت دریافت کرد؟ بله ، شما با خرید ملک با چنین قیمتی می توانید دو سند مجزا( به اصطلاح عامیانه دو سند تفکیک سه دانگ سه دانگ) دریافت کنید که چنانچه هر کدام حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشد دو نفر می توانند از روی اقامت بگیرند که به طبع هرکدام از آن افراد می توانند برای اعضای خانوادشان همانطور که در بالا توضیح دادیم اقدام به درخواست دریافت اقامت کنند .
 • آیا با خرید آپارتمان یا مغازه ای که سند تفکیک شده ( کد ملکی مجزا ) آن آماده نشده است می توان اقامت گرجستان را دریافت کرد؟ خیر، شما فقط می توانید از روی خرید واحدی اقامت بگیرید که سند تفکیکی دارد. خواهشاً دقت کنید که از روی واحدهای مسکونی یا تجاری که هنوز سند اصلی یا به اصطلاح عامیانه سند مادر آن هنوز تفکیک نشده است نمی توان اقامت دریافت کرد پس به این نکته حتماً توجه کنید که البته با حضور وکلای مجرب sisno group در کنار شما از این بابت مطمئن باشید چرا که ما تمام مدارک را در زمان خرید چک می کنیم.
 • ملاک محاسبه ۱۰۰ هزار دلار یا در کل قیمت ملک در اعطای اقامت خرید ملک چیست؟ ملاک اداره مهاجرت ارزیابی توسط ارزیاب رسمی می باشد و مبلغ خرید شما ملاک اداره مهاجرت برای تعیین مبلغ نیست.
 • با خرید ملک به نام شرکت می توان اقامت خرید ملک دریافت کرد؟ خیر، شما برای شخص حقیقی می توانید درخواست اقامت دهید نه شخص حقوقی یا همان شرکت.

درباره املاک گرجستان

اول از همه درباره انواع زمین به بررسی می پردازیم :

در گرجستان زمین ها به دو دسته کشاورزی و غیر کشاورزی تقسیم می شود.

زمین های کشاورزی همانگونه که از نام آن مشخص است کاربری کشاورزی دارند اما شما در برخی مواقع در این کشور خانه های ویلایی می بینید که پس از بررسی سند آن می بینیم که زمین آن غیر کشاورزی است اما آنها اجازه ساخت روی آن گرفتنه اند.

نکته بسیار مهم این است که مطابق با قانون کشور گرجستان از چند سال پیش خارجی ها امکان خرید زمین کشاورزی یا خانه ای که روی زمین کشاورزی واقع شده را ندارند، پس از این رو بیش از این به بررسی آن نمی پردازیم.

زمین های غیر کشاورزی که از روی اسم آن مشخص است به زمین هایی گفته می شود که کاربری غیر کشاورزی دارند و همچنین خرید و فروش آن برای افراد خارجی نیز مجاز است.نکته مهم برای کسانی که می خواهند زمین غیر کشاورزی برای ساخت و ساز سازه مورد نظر خود استفاده کنند بررسی مجوز ساخت آن و میزان سطح اشغال ( k1 ) و تراکم آن زمین ( k2 ) است.ساده ترین و قابل درک ترین تعریف را می توان اینگونه بیان کرد که سطح اشغال یعنی چقدر از مساحت این زمین را می توان ساخت و تراکم یعنی چند متر بنا می توان در آن سطح اشغال ساخت.برای مثال زمینی ۱۰۰۰ متر است و سطح اشغال ( k1 ) آن ۰٫۵ است یعنی می توان ۵۰۰ متر آن را ساخت و مابقی برای حیاط است و تراکم ( k2 ) آن ۱٫۵ است یعنی می توان ۱۵۰۰ متر بنا در این زمین ساخت.

در ادامه به سراغ بررسی ساختمان ها می رویم :

در ابتدا به این می پردازیم که ساختمان ها به دو دسته در حال ساخت و تمام شده تقسیم می شوند. از صحبت درباره تمام شده می گذریم چون نیاز به توضیح ندارد.پس به توضیح ساختمان های در حال ساخت می رویم.

یک از مهمترین نکات در مورد ساختمان های در حال ساخت این است که این ساختمان ها از لحاظ سند به دو دسته تقسیم می شوند،ساختمان های در حال ساختی که با نظارت شهرداری در حال ساخت هستند و سند تفکیک شده واحدهای آن در مرحله سقف هر طبقه ساخته شده آماده است و شما با خرید آنها میتوانید به راحتی اقامت گرجستان را دریافت کنید و ساختمان های در حال ساختی که سند اصل یا به اصطلاح عامیانه سند مادر دارند و سند تفکیکی واحدهای آن تا گرفتن پایان کار آن و کارهای دولتی آماده نمی شود که مجدداً متذکر می شویم که با خرید واحد های آن نمی توانید اقامت دریافت کنید.

گفتن این نکته خارج از لطف نیست که شما همیشه در همه جای دنیا می توانید با خرید در ساختمان های در حال ساخت سود بهتری بدست آورید. فقط باید دقت کنید که پروژه مناسبی را انتخاب می کنید که کارشناسان sisno group آماده پشتیبانی شما در این انتخاب ها هستند.

پس از بررسی شرایط بیرونی ساختمان ها به بررسی شرایط داخلی ساختمان ها در گرجستان می پردازیم.

در گرجستان شما می توانید واحد ملکی خود را در یکی از چهار وضعیت زیر خرید کنید:

Black frame یا سیاه : در خرید ملک در گرجستان این اصطلاح زیاد به گوش شما می خورد چرا که اغلب واحدهای ساختمانی در این کشور به این روش فروخته می شود. برای توضیحات بیشتر سعی می کنیم با مثال پیش بریم ، در این حالت ممکن است شما یک ساختمان کامل شده را ببینید که نمای ساختمان و راهروها و مشاعات آن کاملاً آماده است اما وقتی در واحد را باز می کنید با یک مکعب سیمانی و سیاه روبرو شوید که انشعابات برق ، گاز و آب آن تا دم در واحد آمده است و شما باید خودتان با سلیقه خودتان داخل آن را بسازید.

White frame یا سفید : در این مدل شما وقتی در واحد را باز می کنید می بینید که لوله کشی گاز و آب و برق کشی واحد انجام شده و دیوارکشی های داخلی علاوه بر گچ کاری آن انجام شده و شما فقط نیاز به درست کردن کف و سقف و پوشاندن دیوارها با رنگ یا کاغذ دیواری دارید و می توانید با سلیقه خودتان آنها را انتخاب کنید.

Finished یا تمام شده : این مدل دقیقاً مشابه واحدهایی است که ما در ایران خرید و فروش می کنیم یعنی تمام کارهای واحد انجام شده و شما فقط نیاز به خرید یا انتقال وسایل خود دارید تا بتوانید از آن لذت ببرید.

Furnished یا مبله : همانطور که از نام آن مشخص است در این مدل واحدها کامل شده و دکور شده و با تمامی وسایل می باشد و شما فقط نیاز به انتقال وسایل شخصی خود دارید.


در انتها نیز پس از مطالعه متن بالا چنانچه هرگونه پرسشی در ارتباط با مسائل مربوط به اقامت خرید ملک در گرجستان برای شما وجود دارد می توانید از چند طریق با ما در ارتباط باشید :

در ساعات غیر کاری :

 • تکمیل فرم مشاوره زیر که کارشناسان ما در اسرع وقت با شما در تماس خواهند بود.

در ساعات کاری ( همه روزه بین ساعت ۹/۳۰ الی ۱۷/۳۰ به وقت تهران)

 • استفاده از پشتیبانی آنلاین سایت
 • تماس از طریق تلگرام یا واتس اپ با شماره های ما که در پایین صفحه آمده است.
 • مراجعه حضوری به دفتر ما در تفلیس که در پایین صفحه آمده است.

آدرس : گرجستان ، تفلیس ، سابورتالو ، کازبیگی ۱۲A ، طبقه ۳

فرم درخواست مشاوره برای اقامت خرید ملک در گرجستان