49 Zurab Kvlividze St, Tbilisi, Georgia
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

اقامت تحصیلی در گرجستان برای دانشجویان

اخذ اقامت

اقامت تحصیلی در گرجستان برای دانشجویان

یکی از راه‌های دریافت اقامت گرجستان دریافت اقامت تحصیلی در دانشگاه های گرجستان است.

هر فردی که در مراکز مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش گرجستان در حال تحصیل باشد می تواند اقامت موقت گرجستان را در طول دوره تحصیل خود دریافت نماید. دانشجویان و دانش آموزان از یک نوع اقامت مشابه بهره مند می شوند ولی در مراحل و مدارک کمی تفاوت دارند

گرجستان این روزها شاهد افزایش تعداد دانشجویان خارجی می باشد به طوری که در پنج سال گذشته تعداد دانشجویان خارجی و اقامت تحصیلی در گرجستان چهار برابر افزایش داشته است، پس بهتر است به پاسخ این سوال بپردازیم که چرا دانشگاه های گرجستان را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

اقامت تحصیلی گرجستان

برای کسب اطلاعات درباره اخذ اقامت تحصیلی گرجستان برای دانش‌آموزان

مزیت‌های اقامت تحصیلی در گرجستان

اقامت تحصیلی گرجستان

✔️ کیفیت بالای سطح آموزشی دانشگاه های گرجستان مطابق با استانداردهای روز اروپا

✔️ اخذ مدارک بین المللی مورد تأیید کشورهای اروپایی ، آمریکا ، کانادا ، استرالیا

✔️ اخذ سریع و آسان ویزای دانشجویی

✔️ امنیت اجتماعی زندگی بسیار بالا در گرجستان(چهارمین کشور امن جهان)

✔️ اخذ اقامت تحصیلی در گرجستان  با روند سریع و آسان پذیرش دانشگاه ها

✔️شهریه های بسیار پایین دانشگاه های گرجستان

✔️ بین المللی بودن دانشگاه های گرجستان و روابط مشترک با معتبرترین دانشگاه های جهان

✔️ تعداد زیاد و رو به افزایش دانشجویان بین المللی در کشور گرجستان

✔️عدم اجبار به داشتن مدرک تافل یا آیلتس( دانشجو باید به زبان انگلیسی مسلط باشد)

دانشگاه های گرجستان در ساختار به دو دسته دانشگاه های دولتی گرجستان و دانشگاه های خصوصی گرجستان  تقسیم بندی می شوند ، فقط دانشجویانی که از امتحانات ملی عبور کرده اند، می توانند براساس رتبه بندی از نمرات دریافت شده در این امتحانات ، در یک موسسه آموزش عالی معتبر دولتی ثبت نام کنند که برای دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در گرجستان را دارند کارایی ندارد( البته دانش آموزان خارجی که مقطع متوسطه خود را در گرجستان گذراندند و تسلط به زبان گرجی دارند ، می توانند در این آزمون شرکت و در این دانشگاه ها نیز ثبت نام کنند) تحصیل در گرجستان برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی می باشد و هر یک از دانشگاه ها تعدادی از رشته ها را به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی جهت ادامه تحصیل در گرجستان ارائه می دهند که با توجه به رشد چهار برابری تعداد دانشجویان خارجی در پنج سال گذشته ، دانشگاه های گرجستان در تلاشند که تعداد رشته های به زبان انگلیسی خود را افزایش دهند .لازم به ذکر است که این کشور در سال تحصیلی 2013-2012 تنها 4000 دانشجوی خارجی داشته ولی در سال 2019-2018 این آمار به بیش از 12000 دانشجو رسید. این آمار نشان دهنده افزایش روز افزون کیفیت تحصیل در این کشور می باشد.

اخذ اقامت دانشجویی گرجستان
 

متوسط شهریه دانشگاه ها جهت تحصیل در گرجستان در مقاطع مختلف ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ) به طور میانگین برای هر سال تحصیلی بین 4000 دلار تا 7000 دلار است که این عدد با توجه به دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی متغیر می باشد.لازم است بدانید ادامه تحصیل در گرجستان که هر سال تحصیلی آن شامل دو ترم می باشد که یکی از آنها ترم پاییز (حدوداً سپتامبر تا ژانویه ) و دیگری از ترم بهار ( حدوداً فوریه تا جون ) می باشد

 
دانشگاه های گرجستان

معرفی کامل در مورد دانشگاه های گرجستان

(رشته ها و شهریه ها)

در مورد هزینه های زندگی در گرجستان نیز برای یک دانشجو  اجاره یک سوییت یا یک آپارتمان یک خوابه کوچک در تفلیس(پایتخت گرجستان) در بهترین منطقه این شهر و در نزدیکی دانشگاه ها بین 250 دلار تا 350 دلار است.همچنین در مورد هزینه های زندگی دانشجو از جمله انرژی ، خوراک ، حمل و نقل و ... نیز با احتساب یک هزینه کرد خوب ، ماهیانه بین 250 دلار تا 350 دلار می باشد.

هزینه زندگی در گرجستان

هزینه های زندگی در گرجستان

مدارک مورد نیاز ثبت نام در دانشگاه و اخذ اقامت تحصیلی در گرجستان

 • 1ترجمه پاسپورت به زبان گرجی ( در گرجستان تهیه می شود )
 • 2ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
 • 3ترجمه ریز نمرات آخرین سال تحصیلی
 • 4تکمیل فرم ثبت نام ( توسط کارشناسان ما انجام می شود )
 • 5مصاحبه تعیین سطح زبان انگلیسی ( قابلیت آنلاین و آفلاین )
 • 6پرداخت شهریه
 • 7فرم تکمیل شده درخواست اقامت
  • 8حضور شخص تقاضا دهنده
  • 9اصل پاسپورت
  • 10گواهی عدم سوءپیشینه از سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان
  • 11گواهی تحصیلی صادره از دانشگاه
  • 12گزارش حساب بانکی
  • 13داشتن حداقل 40 روز از زمان ویزا
مراحل ثبت نام در دانشگاه های گرجستان

پس از اخذ مشاوره با کارشناسان مجرب SisnoGroup با تعیین وقت قبلی جهت اخذ اقامت تحصیلی در گرجستان به سراغ دانشگاه ها می رویم تا امکانات دانشگاه های گرجستان را از نزدیک دیده و بتوانیم آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم. پس از انتخاب رشته و دانشگاه و آماده کردن فرم های درخواست ادامه تحصیل در گرجستان برای ورود به دانشگاه که توسط کارشناسان ما انجام می شود ، نوبت به ترجمه و تحویل مدارک به وزارت آموزش پرورش گرجستان برای گرفتن تأییدیه و کد دانشجویی می رسد.گرفتن تأییدیه های لازم بین 30 الی 45 روز زمان می برد و پس از آن دانشگاه صورتحساب پرداخت شهریه را صادر می کند. پس از پرداخت شهریه به دانشگاه مراجعه کرده و قرارداد نهایی بین دانشجو و دانشگاه امضا می شود و پس از آن می توان از دانشگاه درخواست صدور گواهی دانشجویی کرد که مدرک مورد نیاز برای اخذ اقامت گرجستان از طریق دانشجویی می باشد..

مراحل ثبت نام در دانشگاه های گرجستان
مدارک لازم ثبت نام در دانشگاه

لازم به ذکر است که در صورت تمایل شما می توانید تا زمانی که کد دانشجویی شما صادر نشده است در گرجستان حضور نداشته باشید. کارشناسان مهاجرت به گرجستان تمامی کارها را برای شما انجام می دهند و شما تنها برای پرداخت شهریه و امضای قرارداد و انجام کارهای مربوط به اخذ ویزای تحصیلی گرجستان که نهایتاً 5 روز کاری زمان می برد ، به گرجستان سفر کنید و پس از آن پروسه اخذ اقامت دانشجویی گرجستان خود را در این کشور به عنوان دانشجو در گرجستان ادامه دهید. پس از اینکه مدارک تکمیل شد و فرم های مربوطه توسط وکلا تکمیل گردید به اداره خدمات عمومی مراجعه کرده و درخواست اقامت گرجستان خود را ثبت می کنیم ، همانند سایر اقامت ها می توانیم جواب درخواست را به انتخاب خودمان پس از 30 روز با پرداخت 210 لاری ، پس از 20 روز با پرداخت 330 لاری و پس از 10 روز با پرداخت 410 لاری دریافت نماییم. پس از دریافت جواب مثبت ، مجدداً همراه وکیل شرکت به اداره خدمات عمومی مراجعه می کنیم تا درخواست صدور کارت کنیم که کارت اقامت تحصیلی گرجستان نیز پس از 10 روز کاری آماده شود. پس از دریافت اقامت تحصیلی گرجستان از طریق دانشجویی می توان برای همسر ، فرزندان زیر 18 سال و پدر و مادر نیز اقامت گرجستان را دریافت کرد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی گرجستان برای بستگان

 • 1 گواهی اثبات نسبیت با دارنده اقامت از سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان
 • 2کپی جواب یا کارت اقامت شخص دارنده اقامت
 • 3گواهی عدم سوءپیشینه از سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان ( برای افراد 14 سال به بالا )
 • 4مدرک نشان دهنده استطاعت مالی ( گزارش حساب بانکی یا گواهی حقوق از شرکت )
فراموش نکنید که همکاران ما در تمامی مراحل از مشاوره تا ثبت نام و اخذ ویزای تحصیلی و انجام کلیه کارهای اولیه زندگی مانند کرایه خانه ، اخذ بیمه و ... در کنار شما هستند.
املاک در گرجستان

موتور جستجو املاک گرجستان

چنانچه پس از مطالعه متن فوق هر گونه پرسشی برای شما پیش آمد ، کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان هستند.
فیلترها
Sort
display