11 Merab Aleksidze St, T'bilisi
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

ارزهای دیجیتال در گرجستان

ارزهای دیجیتال در گرجستان

ارزهای دیجیتال در گرجستان

گرجستان به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در ثبت بلاک چین (Block Chain) توانسته است به سرعت جایگاه خود را در صنعت ارزهای دیجیتال تثبیت کند. برق ارزان ( حدود 10 سنت در هر کیلو وات ساعت ) ، هوای مساعد ، بستر مساعد اینترنت پر سرعت ، معافیت از مالیات فعالیت در زمینه ی ارزهای دیجیتال در گرجستان ، هزینه ی پایین خرید و اجاره ی فضای لازم جهت ایجاد مزارع استخراج ، شفافیت قوانین و موضع مشخص دولت و وجود دستگاههای خودپرداز مخصوص ارزهای دیجیتال درگرجستان ، را در بین ۵ کشور برتر برای فعالیت در این زمینه قرار داده است.

بیت کوین در گرجستان

آمار نشان می دهد که گرجستان پس از چین و ونزوئلا در معادن واستخراج ارزهای دیجیتال در رده سوم جهان است. اصلی ترین مسئله ی پیش روی ماینرها برای استخراج ارزهای دیجیتال قیمت و تقاضای برق است GPU هایی که برای استخراج ارزهای دیجیتال به کار می روند ، بسیار پرمصرف هستند. خنک کردن این GPU ها خود به میزان قابل توجهی انرژی نیاز دارد، در نتیجه به نوعی هزینه های برق تنها مانع برای استخراج کننده ها است.

ارزهای دیجیتال در گرجستان
ارزهای دیجیتال در گرجستان

پادکست صوتی ارزهای دیجیتال در گرجستان

گرجستان با دارا بودن شبکه ی گسترده ی رودخانه ای و توپوگرافی ویژه در مسیرهای این رودخانه ها ، خواستگاه نیروگاههای کوچک برق آبی کوچک و بزرگ است که از طرفی این امر ،گستردگی و پراکندگی و در دسترس بودن برق در سراسر گرجستان را در بر دارد. و از طرف دیگر برق تولید شده از آب از ارزان ترین برق ها می باشد ، در نتیجه در گرجستان شاهد ارزان بودن قیمت تمام شده ی برق هستیم(حدود ۱۰ سنت در هر کیلو وات ساعت ). که در یک مقایسه ی اجمالی با " آمریکا( ۱۳ سنت) ، آلمان( ۴۰ سنت) ، قبرس (۳۷ سنت)، ایرلند (۳۳ سنت) ، ایتالیا (۳۳ سنت) ، کشورهای؛ اسپانیا، بلژیک، سوئد، اتریش و پرتغال با نرخی مابین ٢٧ تا ٢٨ سنت ، هلند با ٢٦ سنت و پس از آن، انگلستان، مالت، اسلواکی، لوکزامبورگ و اسلوونی با نرخی حدود ۱۲ سنت ، کشورهای فنلاند، یونان، جمهوری چک، لهستان، ترکیه، مجارستان، لتونی، کرواسی، لیتوانی و رومانی نرخی میانه، ۱۵ الی ۲۰ سنت ، ایسلند، مونته نگرو، مولدوی، بلغارستان، مقدونیه، بوسنی و هرزگوین با نرخی حدود 12 سنت " متوجه تفاوت قیمت و دلیل انتخاب فعالان ارزهای دیجیتال در گرجستان خواهیم شد. دستگاه های استخراج رمز ارزها دمای زیادی تولید می کنند که عمده مصرف برق در این صنعت مربوط به سیستم های خنک کننده می باشد. پس با در نظر گرفتن آب و هوای گرجستان ، این کشور با میانگین دمای سالیانه ی 6 درجه ی سانتیگراد ،دارای شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی جهت ایجاد مزارع استخراج ارزهای دیجیتال یا بیت کوین می باشد.

ارز دیجیتال در گرجستان

گرجستان ، ارزهای دیجیتال را از مالیات بر ارزش‌ افزوده معاف می‌کند.

امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید . چنانچه پس از مطالعه این متن نیاز به مشاوره در زمینه سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در گرجستان داشتید ، کارشناسان SisnoGroup آماده ارائه مشاوره رایگان به شما دوستان هستند.

 

سوالات متداول درباره ارزهای دیجیتال در گرجستان

1مالیات ارز دیجیتال در گرجستان چقدر است؟

از جولای 2019 ، گرجستان ارزهای دیجیتال را از مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد.

2آیا سرمایه گذاری در صنعت ارزهای دیجیتال در گرجستان یک سرمایه گذاری مطمئن است؟

با توجه به شرایط فعلی ، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در گرجستان بسیار مطمئن است.

3 چه عواملی باعث سودآوری صنعت ارزهای دیجیتال در گرجستان شده است؟

برق ارزان ، آب و هوای مناسب ، بستر مناسب اینترنت پرسرعت ، معافیت مالیاتی در فضای ارزهای رمزپایه و هزینه خرید و اجاره فضای مورد نیاز برای راه اندازی مزارع استخراج از جمله عوامل سودآوری سرمایه گذاری در صنعت ارزهای دیجیتال در گرجستان است.

فیلترها
Sort
display