سفر به گرجستان

گرجستان یکی از کشور هایی است که ایرانیان بدون اخذ ویزا می توانند به آن سفر کنند و شما می توانید مانند دیگر کشورهای توریستی به مدت ۴۵ روز در کشور گرجستان اقامت کنید.

اقامت از طریق خرید ملک در گرجستان

طبق قوانین حال حاضر در کشور گرجستان هر فرد خارجی با خرید ملک با حداقل قیمت ۳۵۰۰۰ هزار دلار آمریکا، بدون نیاز به ثبت شرکت و یا پرداخت مالیات می توان کارت اقامت یکساله گرجستان را دریافت کند و تا زمانی که ملک مورد نظر در تابعیت فرد باشد اقامت فرد سالانه تمدید خواهد شد. پس از گذشت ۷تا۱۰ سال تبدیل به اقامت دائم می شود.

در طول سال می توانید هر زمان که می خواهید ملکتان را بفروشید ولی حتما در سررسید تمدید اقامت سالیانه خود ملکی با حداقل ارزش ۳۵۰۰۰ هزار دلار آمریکا جایگزین کنید.

ملک خریداری شده باید به نام یک نفر باشد. به هیچ عنوان از ملکی که سند آن آماده نیست و به صورت اقساط است برای اخذ اقامت نمی تواند استفاده کرد. اما در بعضی از موارد که ارزش ملک بالای ۷۰۰۰۰ هزار دلار آمریکا است می توان آن را به دو سند مجزا تبدیل کرد و برای ۲ خانواده اقامت گرفت .

هر فرد با اخذ اقامت از طریق ملک می تواند یک همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و یکی از والدین تحت تکلف فرد و یک کودک تحت سرپرستی از طریق نسبیت با فرد، اقامت یکساله بگیرند و پس از ۶ سال اقامت دائم دریافت کنند. بعد از صادر شدن اقامت تا یک ماه زمان دارد که جهت امضا و دریافت کارت مراجعه کند. در صورتی که فرد خواهان این باشد که سریعتر روند کار انجام شود می توان با پرداخت هزینه اضافی ظرف مدت ۱۰ روز اقامت را دریافت کند.

تمامی هزینه های مربوط به خرید و فروش ملک بر عهده فرشنده می باشد و خرید ملک در کشور گرجستان بدون مالیات است.

انواع آپارتمان در گرجستان

آپارتمان وایت فریم (white frame)

داخل آپارتمان های وایت فریم لوله کشی و برق کاری و ودیوار کشی آپارتمان انجام شده است و شما می توانید با توجه به سلیقه و هزینه خودتان کابینت و سرامیک های آن را انتخاب کنید.

آپارتمان بلک فریم (Black frame)

داخل آپارتمان بلک فریم حتی دیوار کشی هم نشده است اما راهرو و آسانسور و نمای ساختمان کامل است.

آپارتمان رمونت شده

آپارتمان های رمونت شده یا تمام شده کاملا مبله شده اند و آماده ی سکونت هستند.

اقامت دائم در گرجستان

از طریق روش های زیر قابل اخذ است :

ازدواج

اقامت دائم در گرجستان از طریق ازدواج برای اعضای خانواده ای صادر می شود که گرجی باشد.

اعضای خانواده شامل : یک همسر، فرزندان و یکی از والدین

۳ ماه از تاریخ اقدام، اقامت دائم برای شما صادر می شود.

سرمایه گذاری

افرادی که متقاضی اخذ اقامت دائم و سریع هستند می توانند با سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار لاری ( واحد پول گرجستان) اقامت دائم گرجستان را پس از۳ تا ۶ ماه دریافت کنند و اقامت دائم بدون دردسر و مطمئن را اخذ کنند. سرمایه گذاری در گرجستان با آینده بسیار خوب و رو به پیشرفتی رو به رو به رو است به دلیل اینکه کشور گرجستان در حال پیوستن به اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است. با یادآوری اینکه بعد از پیوستن کشور گرجستان به حوزه شینگن می توانید با اقامت دائم خود بدون شهروندی به کشورهای اروپایی حوزه شینگن سفر کنید.

خریدن ملک جزو امور سرمایه گذاری حساب نمی شود مگر اینکه زمینی را خریداری کنید وآن را بسازید با اینکه ملکی نیم تمام باشد و روی آن کاری انجام دهید.

تمدید اقامت موقت

فردی که بعد از ۷تا۱۰ سال متوالی اقامت موقت داشته باشد می تواند اقامت دائم در گرجستان را دریافت کند. ضروری نیست که در مدت ۶ سال در کشور حضور داشته باشید فقط در زمان تمدید اقامت حضور شما الزامی است.

شهروندی گرجستان

از طریق روش های زیر قابل اخذ است :

  • بعد از اقامت دائم
  • ازدواج
  • ارائه خدمات مهم در گرجستان

بعد از اقامت دائم

فرد بالای ۱۸ سالی که در طول ۵ سال گذشته با کارت اقامت و یا ویزا بطور قانونی و مستمر در کشور گرجستان سکونت داشته باشد و زبان گرجی را تا حدودی بداند و از قوانین گرجستان اطلاع داشته باشد و در گرجستان مشغول به فعالیت باشد یا ملکی داشته باشد و یا در یک فعالیت کارآفرینی شرکت داشته باشد و سهام دار بخشی از یک شرکت کار آفرینی در کشور گرجستان باشد.

ازدواج

فردی که با شهروند گرجی ازدواج کند و مدت ۲ سال قبل آن بصورت قانونی و مستمر در گرجستان سکونت داشته باشد و از زبان گرجی و قوانین گرجستان اطلاع داشته باشد.

ارائه خدمات مهم در گرجستان

فردی که خدمت مهم و خاصی برای گرجستان انجام داده باشد و یا سودی وفعالیت اقتصادی مهمی برای منافع کشور گرجستان داشته باشد.

تفاوت اقامت دائم و شهروندی گرجستان

تفاوت چشمگیری بین اقامت و شهروندی در کشور گرجستان نیست. تمام افرادی که اقامت دائم در گرجستان داشته باشد می توانند کلیه امور خرید و فروش ملک و ماشین و … داشته باشند و همینطور حساب بانکی داشته باشندو بیمه شوند و بعد از اینکه گرجستان جزو اتحادیه اروپا برود می توانند بدون ویزا به تمام کشورهای اروپایی سفر کنید.

مزیت هایی که شهروندی گرجستان نسبت به اقامت دائم در گرجستان دارد به شرح زیر است:

۱) حق رای دادن

۲) حقوق ماهیانه

۳) پرداخت هزینه های درمانی توسط دولت برای افراد بالای ۶۰ سال

مالیات در گرجستان

مالیات در گرجستان یکی از مهمترین در کشور گرجستان مالیات است. به دلیل اینکه دولت تمامی بودجه خود را از مالیات دریافت می کند و مسئله ای مهم برای تمدید اقامت در گرجستان است. به همین علت ما پیشنهاد می کنیم که مالیات خود را  به موقع پرداخت کنید که این امر باعث سریعتر شدن روند اخذ اقامت دائم می شود.