11 Merab Aleksidze St, T'bilisi
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

اجاره ملک در گرجستان

اجاره ملک در گرجستان

اجاره ملک در گرجستان

بسیاری از افراد خارجی که با اهداف متفاوتی از جمله راه اندازی کسب و کار ، تحصیل ، ماموریت های سازمانی و یا مهاجرت با هدف زندگی بلند مدت به گرجستان سفر می کنند ، به دنبال اجاره ملک در گرجستان هستند ، این نکته بسیار مهم است که طبق قانون این کشور افراد خارجی می توانند بدون داشتن اقامت گرجستان به راحتی و در کوتاهترین زمان اقدام به اجاره ملک در گرجستان یا رهن ملک در گرجستان کنند . می توان گفت که روند اجاره ملک در این کشور بسیار ساده است و تنها نکته مهم در این موضوع سعی در انتخاب مشاور املاک مطمئن و حرفه‌ای می باشد تا بتوانید بهترین انتخاب را با مناسبترین هزینه داشته باشید.

اجاره ملک در گرجستان

اجاره ملک در گرجستان از لحاظ قیمت در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر ارزان است و اگر بخواهیم به طور میانگین حدودی از قیمت های اجاره آپارتمان های مسکونی در تفلیس (پایتخت گرجستان) را به شما اعلام کنیم با توجه به تفاوت کیفیت و امکانات برای آپارتمان یک خوابه در مناطق خوب شهری ماهیانه بین ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار (با توجه به کیفیت و امکانات ساختمان) و دوخوابه بین ۶۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار (با توجه به کیفیت و امکانات ساختمان) می توان قیمت در نظر گرفت. لازم است بدانید که آپارتمان های مسکونی در این کشور با تمامی وسایل و به صورت مبله اجاره داده می شوند. عرف پرداخت اجاره بها در گرجستان به این شکل است که مستاجر باید اجاره ماه اول و ماه آخر را در هنگام عقد قرارداد به مالک پرداخت کند و در ادامه نیز اجاره بهای هر ماه را در ابتدای هر ماه بپردازد ،البته بعضی از صاحبان املاک مبلغی معادل یک ماه اجاره را نیز برای ضمانت کیفیت نگهداری وسایل خانه نزد خود نگه می دارند و در پایان مدت زمان قرارداد به مستاجر عودت می دهند. عموماً مدت زمان اجاره ملک در گرجستان یکساله است ولی با مذاکره قابلیت عقد قراردادهای کوتاه مدت تر یا بلندمدت تری نیز وجود دارد. قراردادها عموماً به صورت داخلی تنظیم می شود و چنانچه شخصی تمایل به ثبت اجاره نامه در اداره خدمات عمومی داشته باشد می تواند این کار را انجام دهد و نسبت به پرداخت ماهیانه ۵ درصد از مبلغ اجاره بها به عنوان مالیات اقدام کند. البته پیشنهاد ما همیشه به افراد خارجی این بوده است که سعی کنند از شرکت های مشاور املاک استفاده کنند چرا که می توانند با خیال راحت تری قرارداد خود را تنظیم کنند و دلیل اصلی دیگر استفاده از مشاور املاک اینست که مستاجر هیچ گونه هزینه ای به مشاور املاک بابت پیدا کردن ملک برای اجاره نمی پردازد و پرداخت حق الزحمه به عهده مالک یا اصطلاحاً موجر است. مشاوران سیسنو گروپ آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه اجاره ملک در گرجستان به شما عزیزان هستند.

اجاره ملک در گرجستان
 اجاره ملک در گرجستان

می توانید از سایت املاک گرجستان به زبان فارسی استفاده کنید.

رهن ملک در گرجستان

رهن ملک در گرجستان به دو صورت انجام می شود :

- حالت اول رهن کننده از ملک استفاده نمی کند : که در این حالت به نوعی مالک وجهی را دریافت می کند و بابت دریافت آن مبلغ ، به صورت ماهیانه سود مشخصی را به کسی که در ازای در رهن بردن سند ملک به او پول پرداخت کرده است می پردازد. که در کل نمی توان این را رهن نامید و این در اصل نوعی قرض گرفتن پول به همراه پرداخت سود با ضمانت گذاشتن ملک می باشد.

- حالت دوم رهن کننده از ملک استفاده می کند : که در این حالت مالک با دریافت مبلغی توافق شده و بدون پرداختی ماهیانه اجازه استفاده ملک را در مدت زمان خاصی به رهن کننده می دهد و پس از پایان آن مدت مالک موظف به برگرداندن کل پول و رهن کننده نیز موظف به تخلیه ملک است. در مورد اینکه عرف قیمت رهن ملک در گرجستان به چه صورت است باید بگوییم که با توجه به اینکه مورد رهن بسیار کم پیدا می شود و تقاضای آن نیز نسبتاً زیاد است نرخ آن حدود یک سوم تا نیمی از ارزش واقعی ملک است . همچنین عموماً املاک با کلیه لوازم و به صورت مبله رهن داده می شوند. نکته بسیار مهمی وجود دارد که قرارداد رهن ملک در گرجستان در دفترخانه های رسمی تنظیم می شود و طبق قرارداد مبلغ رهن به لاری نوشته می شود و می بایست به حساب بانکی مالک واریز شود و همچنین پس از عقد قرارداد نام رهن کننده به همراه شماره قرارداد در سند ملک قید می شود که این باعث می شود تا کسی نتواند ملکی که در رهن قرار دارد را بدون هماهنگی رهن کننده به فروش برساند.

رهن ملک در گرجستان
اجاره ملک در گرجستان

پادکست صوتی اجاره ملک در گرجستان

سوالات متداول اجاره ملک در گرجستان

1آیا برای اجاره ملک در گرجستان داشتن اقامت این کشور الزامی است؟

خیر ، شما برای اجاره ملک در گرجستان نیاز به داشتن اقامت ندارید و تنها با در دست داشتن پاسپورت می توانید هر ملکی را اجاره کنید.

2آیا قراردادهای اجاره داخلی در کشور گرجستان فاقد اعتبار قانونی است؟

خیر ، قراردادهای اجاره داخلی نیز از لحاظ قانونی درست است اما بهتر است که در صورت امکان قراردادهای اجاره خود را ثبت رسمی کنید.

3 قرارداد اجاره ملک در گرجستان یا رهن ملک در گرجستان به چه زبانی تنظیم می شود؟

قرارداد باید به دو زبان تنطیم شود یک زبان گرجی و زبان دوم زبانی که طرف امضا کننده به آن تسلط دارد.

4 آیا در قرارداد رهن ملک امکان فروش بدون اطلاع خریدار وجود دارد؟

خیر ، به هیچ وجه امکان پذیر نیست چرا که در کشور گرجستان رهن در سند قید می شود.

5مالیات اجاره ملک در گرجستان به عهده چه کسی است؟

پرداخت این مالیات به عهده مالک است اما معمولا در توافق و قرارداد طرفین این موضوع به عهده مستاجر قرار می گیرد.

6 کمیسیون معامله اجاره ملک در گرجستان برای شرکت های املاک چقدر است؟

شرکت های املاک معمولا یک ماه اجاره را از مالک دریافت می کنند.

7 کمیسیون معامله رهن ملک در گرجستان برای شرکت های املاک چقدر است؟

شرکت های املاک معمولا شش درصد از ارزش رهن را به طور مساوی از دو طرف معامله دریافت می کنند

چنانچه پس از مطالعه این مطلب نیاز به مشاوره در زمینه خرید ملک در گرجستان ، اجاره ملک در گرجستان یا رهن ملک در گرجستان داشتید ، کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند.

فیلترها
Sort
display