Vazhapshavela st 78a
[00995] 557000256 شماره تماس
جستجو

آیا برنامه‌نویسی شغل مناسبی برای مهاجرت به گرجستان است؟

آیا برنامه‌نویسی شغل مناسبی برای مهاجرت به گرجستان است؟

صفر تا صد برنامه‌نویسی در کشور گرجستان، آیا برنامه‌نویسی شغل مناسبی برای مهاجرت به گرجستان است؟

 

قطعا یکی از راه‌های مهاجرت به کشور‌های نزدیک به ایران «اقامت کاری گرجستان» است. در این مطلب سعی داریم به این سوال پاسخ دهیم که آیا مشاغلی که در گروه فناوری اطلاعات قرار دارند در کشور گرجستان طرفدار دارد؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا بهتر است اندکی درباره نیاز‌های مشاغل مختلف در گرجستان مطالعه کنید. مثلا در کشوری مانند کانادا با توجه به وجود تعداد بسیار زیاد مهاجران مخصوصا از هند و چین به آن کشور بازار برنامه‌نویسی و شرکت‌های نرم افزاری به شدت رقابتی شده است و برای حضور در این کشور نیازمند دانش بسیار زیادی هستید.

از چندین سال پیش دولت گرجستان است تا با رعایت استاندارد‌های اتحادیه اروپا این کشور را در زمره کشورهای اروپایی قرار دهد. یکی از اصلی‌ترین پیش‌شرط‌های حضور در اتحادیه اروپا ارتقا سیستم بانکی و پولی، مکانیزه شدن بخش عظیمی از صنایع برای مدیریت انرژی و.. است.

پس پاسخ پرسش بالا بله است. صنایع و کارخانه‌جات، حتی خود دولت گرجستان نیاز‌های روز افزونی جهت بهبود استاندارد‌های IT‌ این کشور دارند و بنابراین اگر یک برنامه نویس (مخصوصا مسلط به زبان‌های برنامه‌نویسی Back-end) هستید می‌توانید از اطلاعات کارشناسان سیسنوگروپ در این زمینه استفاده کنید.

 

چه زبان‌های برنامه نویسی در کشور گرجستان محبوبیت دارند؟

  • C#
  • SQL
  • C++
  • JavaScript
  •  Java
  • PHP

 

و کلیه زبان‌های برنامه نویسی وب ...

 

اگر قصد اخذ اقامت کاری در گرجستان به وسیله استخدام  در موقعیت شغلی برنامه‌نویسی را دارید باید شرایط خاصی داشته باشید. از جمله این شرایط می‌توان به دانش بالا در مورد زبان های پیشرفته برنامه نویسی، دارا بودن مدرک حداقل کارشناسی علوم کامپیوتر یا سایر رشته های مربوط به برنامه نویسی، تجربه کاری داخل ایران و.. اشاره کرد. همچنین داشتن گواهی‌نامه برای یک زبان برنامه نویسی خاص و یک رزمه قوی بسیار به شما کمک خواهد کرد.

 

چه کسب و کارهایی در کشور گرجستان نیاز به آنلاین شدن دارند؟

گرجستان سرزمین فرصت‌ها است. این کشور با جمعیت کم و منابع و زیر‌ساخت‌های لازم برای رشد و توسعه IT را به خوبی دارد. به عنوان مثال می‌توان به وجود دیتاسنترهای قدرتمند با جدید‌ترین سرورها در این کشور اشاره کرد که آماده میزبانی هزاران کسب و کار اینترنتی جدید است. در نتیجه پیش‌بینی ما این است بسیاری از کسب و کارها در جهت «اینترنتی شدن» حرکت خواهند کرد. شاید یکی از فرصت‌های مهم کسب درآمد، طراحی سایت فروشگاهی توسط شرکت‌هایی مانند لیموبیت است. دلیل موفقیت این شرکت در بازارهای خارج از ایران را شاید بتوان پشتیبانی حرفه‌ای به زبان انگلیسی دانست که باعث جلب اعتماد کسانی که قصد طراحی فروشگاه اینترنتی را دارند بشود.

 

چه عوامل دیگری برای موفقیت یک برنامه نویس در گرجستان نقش دارند؟

قطعا تسلط شما به زبان مقصد کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید تعیین کننده است، که در صورت عدم تسلط به زبان گرجی حتما نیازمند تسلط کامل به زبان انگلیسی هستید. همچنین فاکتور سن همیشه امتیاز مهمی برای مهاجران محسوب می‌شود. ضمنا این نکته را در نظر داشته باشید که اگر متاهل هستید حتما توانمندی همسرتان در مسیر موفقیت شما تعیین کننده خواهد بود.

 

همانطور که در بالا اشاره کردیم بیشتر کارفرماین در گرجستان مرتبط با مشاغل زیر ساختی هستند پس در نظر داشته باشید شرکت‌های توسعه نرم افزار رایانه‌ای زیادی در کنار شرکت‌های فناوری اطلاعات خصوصی و دولتی به دنبال به کار گیری افراد با تجربه هستند.

 

 

 

متوسط حقوق برنامه نویسان در کشور گرجستان چقدر است؟

طبق اعلام وب سایت معتبر سالری اکسپلورر یک برنامه نویس به طور میانگین در تفلیس، 6.760 لاری حقوق دریافت می‌کند که حقوق سالیانه او مبلغ 81.100 لاری خواهد بود. همچنین حداقل حقوق برنامه نویس 5.490 لاری و حداکثر حقوق 9.330 لاری اعلام شده است.

اگر یک محاسبه سر انگشتی بین قیمت دلار، ریال و لاری داشته باشید احتمالا به دلیل استقبال برنامه‌نویسان به کشور گرجستان پی خواهید برد.

 

در کشور گرجستان به عنوان یک برنامه نویس چند ساعت باید کار کرد؟

طبق آمارها‌ برنامه نویسان در تفلیس 45 ساعت در هفته کار می‌کنند. اگر قصد برنامه نویس شدن در گرجستان را دارید ممکن است طبق نظر کارفرما طی ساعات طولانی‌تری نیاز به کار کردن پیدا کنید و یا طبق تفاهم با کارفرما کد‌های خود را ۲۴ ساعته پشتیبانی کنید.

 

با افزایش سابقه کاری برنامه نویسی در گرجستان چند درصد به حقوق من اضافه خواهد شد؟

به طور میانگین با سابقه کار حدودا ۵ ساله چیزی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد به حقوق شما اضافه خواهد شد.

همچنین برای سوابق کاری ۱۰ ساله نرخ این افزایش حدود 40 درصد است!

 

چه شهر‌هایی در گرجستان بیشتر مناسب برنامه‌نویسان است؟

شهر تفلیس به طور میانگین بیشترین تعداد برنامه‌نویسان را در خود جای داده است. در رتبه‌های بعدی می‌توان به باتومی و روستاوی اشاره کرد.

 

از چه سایتی می‌توانم بهترین مشاغل برنامه نویسی را پیدا کنم؟

قطعا برای پیدا کردن شغل نیازمند مشاوره با کارشناسان سیسنوگروپ هستید زیرا این کار بدون مشورت قطعا برای شما مخاطراتی را به همراه خواهد داشت. ولی اگر بخواهیم به بهترین کانال برای پیدا کردن یک شغل خوب در یک شهر خوب و حقوق مناسب اشاره کنیم قطعا می‌توان از وب‌سایت jobs.ge نام برد.

 

امیدواریم از مطالعه این مطلب استفاده کافی را کرده باشید.

 

انصراف از نظر
دسته بندی ها
فیلترها
Sort
display