حسابدار رسمی گرجی

اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در گرجستان هستید ، حتماً شنیده اید که نیاز به یک حسابدار رسمی گرجی دارید . دلیل این موضوع چیست ؟ از آنجایی که مالیات دراین کشور بسیار موضوع مهمی می باشد پس مدیریت آن نیز برای بسیار مهم است . در اینجا می توان به طور خلاصه گفت که در این کشور حسابدار وظیفه مدیریت سیستم مالیاتی شرکت شما را به عهده دارد .

همانطور که قبلاً توضیح دادیم پس از ثبت شرکت در گرجستان مهم ترین کار ثبت نام در اداره مالیات و دریافت نام کاربری و گذرواژه مالیاتی می باشد پس از این کار نیز باید اقدام به دریافت دستگاه آپارات مالیاتی کنیم .

به طور خلاصه سیستم مالیات در این کشور به اینگونه محاسبه می شود که پس از کسر هزینه ها از درآمد ، سود شما مشخص می شود و تمام این سیستم اتوماتیک می باشد ولی چطور می توانند متوجه درآمد شرکت یا هزینه های آن شوند؟

فروش شما از طریق مبالغی که شما در دستگاه آپارات خود وارد می کنید در سیستم ثبت می شود چرا که این دستگاه از طریق gprs به سیستم مالیات متصل است . حال نوبت به هزینه ها می رسد . اگر هزینه ها را به سه دسته حقوق ، جاری و خرید تقسیم کنیم .

آشنایی با موضوع حسابدار رسمی گرجی

شما در این کشور ماهیانه ۲۰ درصد مالیات حقوق به دولت پرداخت می کنید پس در نتیجه با دانستن میزان ۲۰ درصد محاسبه میزان پرداختی کل حقوق شرکت نیز برای سیستم ساده است .

در مورد هزینه های جاری نیز مانند اجاره قرارداد شما در سیستم ثبت شده است که با پرداخت آن در سیستم محاسبه می شود.حال نوبت به خریدها می رسد ، همانطور که شما در هنگام فروش به مشتری خود فیش می دهید و چنانچه شرکت باشد در سیستم فروش به آنها را ثبت می کنید سایرین نیز همین کار را درباره شرکت شما می کنند و در سیستم مالیات فروش به شرکت شما را ثبت می کنند .

حالا این پرسش پیش می آید که وظیفه مدیریت و کنترل این سیستم با چه کسی است ؟ حسابدار رسمی گرجی با در اختیار داشتن نام کاربری و گذرواژه شرکت شما در سایت اداره مالیات ، وظیفه کنترل و مدیریت هزینه ها و درآمد شما را به عهده دارد .

نکته بسیار مهم در این مورد این است که درانتخاب حسابدار خود دقت کنید و حسابداری باتجربه و حرفه ای انتخاب کنید  که چنانچه کارشناسان sisno group  در کنار شما باشند خیالتان از این بابت راحت باشد چرا که ما به شما بهترین ها را معرفی می کنیم .